PDA

View Full Version : سوال: جابه جا کردن پنل های مختلف سایت توسط مدیر

mehrdad_shahian
دوشنبه 01 اسفند 1390, 10:27 صبح
سلام به همه دوستان

من میخام در قسمت مدیریت سایت این اماکن رو بدم که مدیر بتونه صفحات مختلف رو به اون شکلی که خودش مناسب میدونه بچینه.یعنی اگه بخواد توی صفحه اول سایت تبلیغات دیده بشه یا نه که اگه دیده بشه اون رو سمت چپ کاربر ببینه یا سمت راست یا بالا یا پایین.یا در صفحه اخبار نظرسنجی کجای صفحه قرار بگیره.چپ،راست یا ...

این امکان رو من با PlaceHolder و کامپوننت Snap شرکت Component Art فراهم کردم.ولی یه اشکالایی داره.مثلا موقعی که رو دکمه Save کلیک میکنم snap ها میره سر جای اولشونو ...

راستی اینو هم بگم که در قسمت مدیریت،مدیر در گوشه سمت راست لیستی از panel های سایت رو میتونه مشاهده کنه و اگه دلش خواست به اون صفحه اضافه کنه.

من سورس کارمو قرار میدم.از دوستان کمک میخوام و اگه پیشنهادی دارن بگن.یه هفتس گرفتارشم.ممنون

باتشکر پیشاپیش از همه.

alonemm
دوشنبه 01 اسفند 1390, 10:37 صبح
باسلام:

بهتره برای اینکار از روش CMS هایی که این امکان رو دارن استفاده کنید.
یعنی جدولی برای مدیریت ستون های سمت چپ و راست و هدر و فوتر و .... داشته باشید و مدیر سایت از تنظیمات مربوط به سایت رو در این جدول ثبت کنه و سایت شما از این تنظیمات جداول طراحی رو انجام بده.

موفق باشید.

مهدی کرامتی
دوشنبه 01 اسفند 1390, 10:46 صبح
از کامپوننت RadDock مجموعه Telerik استفاده کن، من چند تا پروژه موفق باهاش انجام دادم: http://demos.telerik.com/aspnet-ajax/dock/examples/loadsavelayout/defaultcs.aspx

mehrdad_shahian
دوشنبه 01 اسفند 1390, 11:00 صبح
از کامپوننت RadDock مجموعه Telerik استفاده کن، من چند تا پروژه موفق باهاش انجام دادم: http://demos.telerik.com/aspnet-ajax/dock/examples/loadsavelayout/defaultcs.aspx

ممنون ولی این کامپوننت با ajax کار میکنه.و صفحات من ajax نیست.

mehrdad_shahian
دوشنبه 01 اسفند 1390, 12:14 عصر
باسلام:

بهتره برای اینکار از روش CMS هایی که این امکان رو دارن استفاده کنید.
یعنی جدولی برای مدیریت ستون های سمت چپ و راست و هدر و فوتر و .... داشته باشید و مدیر سایت از تنظیمات مربوط به سایت رو در این جدول ثبت کنه و سایت شما از این تنظیمات جداول طراحی رو انجام بده.

موفق باشید.

برنامه من هم به همین شکل هست(یعنی از جدول برای ذخیره تغییرات استفاده میکنه و فایل ضمیمه یک مثال هست).ولی من دوست دارم که ابتدا لیست پنلای ختلف رو نشون بده و بعد مدیر اگه خواست اونا رو درگ(Drag) کنه و بندازه توی سمت راست یا فوتر یا ....

alonemm
دوشنبه 01 اسفند 1390, 13:36 عصر
برنامه من هم به همین شکل هست(یعنی از جدول برای ذخیره تغییرات استفاده میکنه و فایل ضمیمه یک مثال هست).ولی من دوست دارم که ابتدا لیست پنلای ختلف رو نشون بده و بعد مدیر اگه خواست اونا رو درگ(Drag) کنه و بندازه توی سمت راست یا فوتر یا ....

دارم یک سرور کنترل میسازم که یک پنل متحرک هست و البته با Ajax کار میکنه اما نکته اش اینجاست که موقیت رو حفظ میکنه و در درخواست های اجکسی موقیت فعلی رو حفظ میکنه و به جای اولش برنمیگرده که کامل که شد توی این تالار میزارم.

موفق باشید.

mehrdad_shahian
دوشنبه 01 اسفند 1390, 15:15 عصر
دارم یک سرور کنترل میسازم که یک پنل متحرک هست و البته با Ajax کار میکنه اما نکته اش اینجاست که موقیت رو حفظ میکنه و در درخواست های اجکسی موقیت فعلی رو حفظ میکنه و به جای اولش برنمیگرده که کامل که شد توی این تالار میزارم.

موفق باشید.

ممنون اگه میشه زودتر بزارید.بی صبرانه منتظرم

مهدی کرامتی
دوشنبه 01 اسفند 1390, 16:24 عصر
ممنون ولی این کامپوننت با ajax کار میکنه.و صفحات من ajax نیست.
این کامپوننت الزاما با Ajax کار نمی کنه، فقط برای اجرا شدن نیاز داره که یک کامپوننت ScriptManager روی صفحه وجود داشته باشه.