PDA

View Full Version : چگونگی اتصال چند کلاینت به اسکوال سرور

ar.mahdian
دوشنبه 01 اسفند 1390, 10:34 صبح
سلام
سوال من خیلی ساده هست اما جوابش برام مهمه
چون تا به حا با این نوع برنامه ها سرو کار نداشتم میخواستم مطمئن بشم که مشکلی پیش نمیاد
یه برنامه داریم که نیاز به اتصال به بانک اطلاعاتی داره. توی بانک حدود 5 جدول هست و عملیات کراد برای تمامی کلاینتها امکانپذیر میباشد. حالا برای خود اسکیوال سرور چه تنظیماتی لازم هست که انجام بشه؟ منظور من این هست که اگر ماکزیموم 7 کلاینت داشته باشیم و این کلاینتها ترافیک زیادی هم نداشته باشند٬ آیا تنظیم خاصی برای اتصال به بانک لازم هست یا همین کانکشن استرینگ معمولی کفایت میکنه؟
برنامه قراره که به صورت اپلیکیشن و با استفاده از سی شارپ نوشته بشه.

لطفا اگر تجربه ای در این زمینه دارید بیان بفرمایید.
ممنون

shobair
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 09:30 صبح
سلام

فکر میکنم این که اشکال پیش میاد یا نمیاد بیشتر به نحوه کار برنامه شما با جدول ها و کوئری ها داره. مثلاً دسترسی همزمان به یک رکورد از یک جدول و تغییر مقادیر فیلدهای اون رکورد میتونه مشکل ساز بشه. میتونید در برنامه خودتون این مشکلات رو در سطح نرم افزار حل کنید. من برنامه ای دارم که همزمان حدود 40 نفر از یک سرور استفاده میکنن و بیشتر مشکلاتم دسترسی همزمان در تغییر یا حذف رکوردها بوده و البته refresh شدن اطلاعات رکوردست ها.

ولی بیشترش رو با استفاده از روشهای برنامه نویسی حل کردم. مثلاً موقع دسترسی به رکوردی که نمیخواین دو نفر همزمان دسترسی داشته باشن کافیه یک فلگ رو داخلش ست کنید و با پایان کار یک کلاینت روی اون رکورد فلگ رو برگردونید. یا از این جور کارها...

شبیر