PDA

View Full Version : سوال: تایپ حرف ی در combobox

matiye
دوشنبه 01 اسفند 1390, 12:39 عصر
باسلام
من در search combobox ام حرف ی را که تایپ می کنم ، اول حرف هایی که با ی شروع می شود را نمی آورد.
ممنون می شم کسی کمکم کند

sds1920
دوشنبه 01 اسفند 1390, 15:31 عصر
کارکترهاي متفاوتي براي ي وجود داره.ي ساده ، ي فارسي ، ي عربي بي نقطه،ي عربي نقطه دار و ي با همزه.شما بايد ببينيد با کدوم کاراکتر ي اطلاعات رو ثبت کرديد.

matiye
سه شنبه 02 اسفند 1390, 09:57 صبح
کارکترهاي متفاوتي براي ي وجود داره.ي ساده ، ي فارسي ، ي عربي بي نقطه،ي عربي نقطه دار و ي با همزه.شما بايد ببينيد با کدوم کاراکتر ي اطلاعات رو ثبت کرديد.

ممنون از پاسختون.
با ی عربی نقطه دار ثبت می شود.حالا باید چه کار کنم.
ممنون می شم کمکم کنید.

vof.ir
سه شنبه 02 اسفند 1390, 20:31 عصر
ابتدا سعی کنید که بر روی کامپیوتر کاربرتان فایل مربوط به استاندارد سازی صفحه کلید را نصب کنید
دوم اینکه، دیتایی که داخل دیتابیس شما ذخیره شده است را تصحیح نمایید
سوم اینکه هنگام ذخیره مقادیر در دیتابیس سعی کنید که حروفی که نمایشهای متفاوتی دارند را با مقدار صحیحشان جایگزین نمایید
این لینک را هم بررسی نمایید
http://www.dotnettips.info/2009/01/blog-post_13.html

shadi khanum
سه شنبه 02 اسفند 1390, 20:59 عصر
دوست عزیز من خودم توی برنامه ام واسه اینکه این مشکل ی و ک فارسی و عربی رو handle کنم، دو تا تابع shared نوشتم که String رو میگیره و ی و ک رو عربی جایگزین میکنه و یه تابع که رشته میگیره و ی و ک رو فاری جایگزین میکنه.. بعد تو برنامم کلا هر جا که بخوام دیتای رشته از کاربر بگیرم و ذخیره کنم ابتدا اون رو مثلا تبدیل به عربی میکنم و بعد ذخیره میکنم و هر جا هم که مثلا کاربر داره ورود اطلاعات میکنه مثلا برای جستجو ابتدا متن وارد شده رو به عربی تبدیل میکنم بعد سرچ میکنم.. در کل یعنی اطلاعات رشته ای رو یکسان ذخیره و بازیابی میکنم(حالا یا همیشه عربی یا فارسی)
موفق باشی

sds1920
سه شنبه 02 اسفند 1390, 21:23 عصر
يک راه سريع هم اينه که نرم افزار TrayLayout را که رايگان هم هست دانلود کنيد و روي سيستم نصب کنيد و براي کليد "ي" گزينه "ي عربي نقطه دار" رو تعيين کنيد. (براي ويندوز 7 نرم افزار win 7 Farsi Keyboard را بايد نصب کنيد)