PDA

View Full Version : دانلود برنامه ZM TOOLS V2 ( ابزار وبلاگ نویسان حرفه ای )

سید حمید حق پرست
دوشنبه 01 اسفند 1390, 13:19 عصر
سلام دوستان گلم
اینم برنامه ی ZM TOOLS V2 . خودم نوشتم
کامل نی ولی انشاالله کاملش میکنم و براتون میزارم
حجمش 10 مگ هست اما فشردش کردم و به 400 کیلو بایت رسیده

خیلی جالبه حتما دانلود کنید

یا علی (ع)

shahabbasic
دوشنبه 01 اسفند 1390, 13:35 عصر
ببخشید یه سئوال شما توش از ocx استفاده کردی. چجوری فایل های ocx رو در فایل exe برنامه ادغام کردی؟

سید حمید حق پرست
دوشنبه 01 اسفند 1390, 13:44 عصر
فقط از comdlg32.ocx استفاده کردم . بیشتر از کد و عکس به جای کامپوننت استفاده کردم
واسه ادغام OCX ها روش هست که یه سورس داشتم پیدا کردم میزارم برات

موفق باشی

یا علی (ع)

سید حمید حق پرست
دوشنبه 01 اسفند 1390, 14:02 عصر
پیداش کردم
در این نمونه کپوننت prjXTab.ocx داخل برنامه قرار داده شده و خودکار ستریش میکنه . اول از پوشه سیستم 32 اگه این کامپوننت رو داری حذفش کن بعد پروژه رو ران کن و تغییراترو ببین

سورس :

موفق باشی

یا علی (ع)

shahabbasic
دوشنبه 01 اسفند 1390, 18:46 عصر
پیداش کردم
در این نمونه کپوننت prjXTab.ocx داخل برنامه قرار داده شده و خودکار ستریش میکنه . اول از پوشه سیستم 32 اگه این کامپوننت رو داری حذفش کن بعد پروژه رو ران کن و تغییراترو ببین

سورس :

موفق باشی

یا علی (ع)
خب این خوبه حالا پرسش !
فایل res که در ریسورس قرار داده شده بود (مربوط به ایکس تب) چجوری برای کنترل های دیگه بدست بیارم؟
یا اصلا شاید مربوط به xtab نبود؟؟؟؟؟؟؟
سئوال دیگه اینکه اگر دقت کرده باشی حداقل 7 ثانیه سرعت اجرای برنامه رو کم میکنه برای رفع این مشکل من میخوام فقط برای بار اول که کاربر برنامه رو اجرا کرد دستورات موقع فراخوانی فرم انجام بشه و دفعه های دیگه انجام نشه تا از سرعت اجرا کم نشه آیا با این کار برنامه در دفعه های بعدی بدرستی اجرا میشه؟

سید حمید حق پرست
دوشنبه 01 اسفند 1390, 19:48 عصر
خب فایل داخل ریسورس رو حذف کن و کامپوننت مورد نظرتو جاگذاری کن و در کدهای سورست به جای نام کامپوننت ایکس تب کامپوننت مورد نظرتو بنویس

shahabbasic
دوشنبه 01 اسفند 1390, 19:53 عصر
یعنی خود فایل ocx رو در ریسورس قرار بدم؟
اگر چندتا اکتیوایکس داشته باشم چی؟
مشکلی در رجیستر ocx ها نداره؟ مثلا نیاز به دسترسی ادمین؟
جواب سئوال دومم توی پست قبلیم رو هم بده
در ضمن قسمت درباره من توی برنامه رو هم خوندم , حیف شد ترک تحصیل کردی
سید حمید حق پرست
دوشنبه 01 اسفند 1390, 21:03 عصر
سئوال دیگه اینکه اگر دقت کرده باشی حداقل 7 ثانیه سرعت اجرای برنامه رو کم میکنه برای رفع این مشکل من میخوام فقط برای بار اول که کاربر برنامه رو اجرا کرد دستورات موقع فراخوانی فرم انجام بشه و دفعه های دیگه انجام نشه تا از سرعت اجرا کم نشه آیا با این کار برنامه در دفعه های بعدی بدرستی اجرا میشه؟
فقط بار اول اینکار انجام میشه . واسه اینکه این هفت ثانیه هم میتونی یه فرم لود بسازی و در همون فرم اینکار انجام بشه و بعد از اتمام فرم برنامت ظاهر بشه

یعنی خود فایل ocx رو در ریسورس قرار بدم؟
اگر چندتا اکتیوایکس داشته باشم چی؟
مشکلی در رجیستر ocx ها نداره؟ مثلا نیاز به دسترسی ادمین؟
جواب سئوال دومم توی پست قبلیم رو هم بده
در ضمن قسمت درباره من توی برنامه رو هم خوندم , حیف شد ترک تحصیل کردی
تشکر بله میتونی ولی نبید زیاد باشن ( بخصوص حجمشون ) چون علاوه بر بالا بردن حجم برنامه حافظه رم سیستمو اشغال میکنه ( واسه پایین اوردن حجم برنامه هم میتونی از upx استفاده کنی

موفق باشی

یا علی (ع)

shahabbasic
دوشنبه 01 اسفند 1390, 22:18 عصر
خب من الان یک کامپوننت دیگه به ریسورس اضافه کردم و کدشم اضافه کردم ولی این عکس رو ببین چرا خطا میده PATH\access error
83008

سید حمید حق پرست
دوشنبه 01 اسفند 1390, 22:27 عصر
این خطا موقعی ایجاد میشه که کامپوننت داخل فولدر سیستم 32 باشه

سید حمید حق پرست
دوشنبه 01 اسفند 1390, 22:52 عصر
یه روش دیگه هست که دردسر ساز نیست . شما دو سه تا کامپوننت اینجا بزارید تا بزارم داخل سورس و بزارم اینجا

shahabbasic
دوشنبه 01 اسفند 1390, 23:11 عصر
مرسی من فقط به همین 3 تا کامپوننت احتیاج دارم. پکشون کردم هر 3 تا با هم شد 433 KB زیاد که نیست؟
Download (http://www.up.98ia.com/images/ymglylum2pjx0k1gsc.zip)

سید حمید حق پرست
دوشنبه 01 اسفند 1390, 23:20 عصر
لینک خرابه . دانلود میشه اما با حجم 0 کیلئبایت . یا در خود سایت اپ کن یا در پیکو فایل

shahabbasic
دوشنبه 01 اسفند 1390, 23:23 عصر
درستش کردم

سید حمید حق پرست
سه شنبه 02 اسفند 1390, 01:05 صبح
ببخشید یه کم طول کشید . سورس اماده نداشتم دستی نوشتم . کلی به مغزم فشار آوردم تا یادم اومد
بفرماید عزیزم اینم سورست

هر سه ocx رو اول از پوشه سیستم 32 حذف کن بعد فایل exe رو اجرا کن و بعد برو داخل پوشه سیستم 32 و نتیجه رو ببین

موفق باشید

یا علی (ع)

shahabbasic
سه شنبه 02 اسفند 1390, 11:24 صبح
عاشقتم :قلب:
کاری که گفتی رو کردم و نتیجشو دیدم :بوس:
به دسترسی ادمین که احتیاج نداره؟ کاربر Limit هم بیام بالا کار میکنه؟
بعد یه چیز دیگه من در ریسورس برنامم فایل res مانی فست رو هم قرار داده بودم اما وقتی project1.res رو اضافه کردم , res مانی فست از لیست رفت و زمانیکه res مانی فست رو اضافه کردم باز project1.res از بین رفت :گیج: چجوری میتونم هر 2 تارو با هم داشته باشم؟

سید حمید حق پرست
سه شنبه 02 اسفند 1390, 14:19 عصر
عاشقتم :قلب:
من بیشتر :بوس:

کاری که گفتی رو کردم و نتیجشو دیدم :بوس:
خوبه

به دسترسی ادمین که احتیاج نداره؟ کاربر Limit هم بیام بالا کار میکنه؟
اره به اینا ربط نداره برنامه کار خودشو میکنه

بعد یه چیز دیگه من در ریسورس برنامم فایل res مانی فست رو هم قرار داده بودم اما وقتی project1.res رو اضافه کردم , res مانی فست از لیست رفت و زمانیکه res مانی فست رو اضافه کردم باز project1.res از بین رفت :گیج: چجوری میتونم هر 2 تارو با هم داشته باشم؟
یه کم بیشتر توضیح بده درست متوجه نشدم

shahabbasic
سه شنبه 02 اسفند 1390, 19:06 عصر
من چند وقت بود درگیر همین موضوع بودم یعنی مشکل رجیستر کامپوننت برای دسترسی ادمین رو داشتم (چون نمیخواستم ستاپ بسازم)

یه کم بیشتر توضیح بده درست متوجه نشدم فایل res مانی فست رو هم میخوام بذارم توی ریسورس برای تبدیل کنترل هاش ولی نمیتونم :ناراحت:
ببین این فایل (http://www.up.98ia.com/images/ozxd1ql8e29vlhisqa8.zip) رو میتونی به همراه project1.res در ریسورس قرار بدی؟

سید حمید حق پرست
سه شنبه 02 اسفند 1390, 22:24 عصر
خود فایل رو میخوای قرار بدی یا اجزای داخل RES.res ؟

سید حمید حق پرست
سه شنبه 02 اسفند 1390, 22:34 عصر
خود فایل RES.res و project1.res میشه قرار داد
چند تا سوال :
1- این کار رو واسه چی میخوای انجام بدی؟:گیج:
2- تو فایل RES.res چه اجزایی قرار دادی؟
3- به چه درد میخوره؟

بیا اینم سورس (خود فایل RES.res و project1.res رو داخل ریسورس قرار دادم )
104 = RES.res
105 = project1.res

shahabbasic
سه شنبه 02 اسفند 1390, 22:56 عصر
نه مثل اینکه متوجه منظور من نشدی. ببین همون پوشه custom در ریسورس باشه با شماره های 101 , 102 و 103
بعد فایل Res.res رو داخل یک پوشه دیگه قرار بدی

به چه درد میخوره؟
برای تبدیل استایل کنترل های روی فرم هست

سید حمید حق پرست
سه شنبه 02 اسفند 1390, 23:46 عصر
بله میشه در سورس زیر فایل RES.res را در یه پوشه دیگه که نام پوشه (CUSTOM1) و نام فایل 101 میباشد قرار دادم

موفق باشی

یا علی (ع)

shahabbasic
سه شنبه 02 اسفند 1390, 23:53 عصر
ولی متاسفانه این سورس شما بعد از exe شدن باعث تبدیل کنترل ها نمیشه

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 00:45 صبح
داخل فایل RES.res چی گذاشتی؟
چطوری تبدیل میکنی؟
کامل توضیح بده تا برات انجامش بدم

shahabbasic
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 14:18 عصر
آقایی دمت گرم هیچی مشکلم حل شد خودم باهاش ور رفتم درست شد
فقط بگو فایل های صدای wav رو چجوری به ریسورس اضافه کنم و چجوری پخششون کنم؟

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 15:14 عصر
اره داداش میشه . اینم سورس برات نوشتم

موفق باشی

یا علی (ع)

shahabbasic
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 15:52 عصر
من رفتم در ریسورس و بجای فایل های صدای شما فایل های صدای خودمو جایگزین کردم با همون شماره های 101 و 102 ولی بعد از اینکه کامپایل میکنم بازم همون صداهای شمارو پخش میکنه مشکل چیه؟

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 15:56 عصر
صداهارو بزار اینجا

shahabbasic
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 16:47 عصر
نه مرسی دیگه زیادی تو زحمت می افتی همینجوری توضیح بده

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 17:52 عصر
خواهش میکنم زحمت کجا بود . فایلهای صوتی و سورسی که خودتون فایلهای صوتی گذاشتید و مشکل داره بزارید اینجا

shahabbasic
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 18:54 عصر
http://uploadkon.ir/uploads/d2d46396c1591abc5aac94d577d1e58f.zip

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 19:13 عصر
بفرماید اینم سورس فقط یک سوال :
از صدهای WAV چیزهای جالب داری (هرچی باشه خوبه مثلا به فارسی بگه به برنامه خوش اومدی یا خوش امدی یه همچین چیزهایی)؟
یه درخواست اگه تونستی ممنون میشم اگه هم نه بازم ممنون :
من خودم کرد زبانم (فارسی صحبت کردن بلدم) میخواستم یه جمله بخونی و برام ظبط کنی (خودم نتونستم چون کرد زبانم و چون لهجم معلومه صدا زشت میشه )

جمله : به برنامه رباط یاهو آر اچ اچ وژن یک خوش آمدید .

بازم اگه نتونستی ممنون:قلب:

shahabbasic
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 19:26 عصر
بفرماید اینم سورسمثل اینکه مشکل چیز دیگست چون وقتی روی کامند میزنم به اندازه 10 میلی ثانیه فقط صدای خششششششش پخش میشه مطمئنی خودت تست کردی درست بود؟ میشه بگی صداهایی که در سورس اولی گذاشته بودی چه پسوندی داشت و چه بیت ریتی؟ من احتمال میدم از این باشه

من خودم کرد زبانم (فارسی صحبت کردن بلدم) میخواستم یه جمله بخونی و برام ظبط کنی (خودم نتونستم چون کرد زبانم و چون لهجم معلومه صدا زشت میشه )آخ شرمنده میدونی مشکل چیه؟ من رو اینجور چیزا خیلی ضعف دارم یعنی اگر بخوام بگم فوری خندم میگیره اصلا نمیدونم مشکل چیه که اینجوری ام اگر wellcome sound effect رو در گوگل سرچ کنی حتما انگلیسیش پیدا میشه

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 19:34 عصر
مثل اینکه مشکل چیز دیگست چون وقتی روی کامند میزنم به اندازه 10 میلی ثانیه فقط صدای خششششششش پخش میشه مطمئنی خودت تست کردی درست بود؟ میشه بگی صداهایی که در سورس اولی گذاشته بودی چه پسوندی داشت و چه بیت ریتی؟ من احتمال میدم از این باشه

پسوندش WAV. بود . اره تست کردم مشکلی نداش . فایل فایل EXE چی اونم مشکل داره؟

shahabbasic
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 19:40 عصر
آره exe هم همین مشکل رو داره صدای خش و ناخوشایند پخش میکنه

پسوندش WAV. بودبیت ریتش چی؟ Bit rate

Mr'Jamshidy
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 20:17 عصر
بفرماید اینم سورس فقط یک سوال :
از صدهای WAV چیزهای جالب داری (هرچی باشه خوبه مثلا به فارسی بگه به برنامه خوش اومدی یا خوش امدی یه همچین چیزهایی)؟
یه درخواست اگه تونستی ممنون میشم اگه هم نه بازم ممنون :
من خودم کرد زبانم (فارسی صحبت کردن بلدم) میخواستم یه جمله بخونی و برام ظبط کنی (خودم نتونستم چون کرد زبانم و چون لهجم معلومه صدا زشت میشه )

جمله : به برنامه رباط یاهو آر اچ اچ وژن یک خوش آمدید .

بازم اگه نتونستی ممنون:قلب:

من برات این کار رو انجام میدم اما صدای خودم خوب نیست یکی رو برات پیدا میکنم که بگه (اگر خواستی :چشمک:)

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 22:06 عصر
ممنون میشم اینکارو واسم انجام:قلب:
خیلی کارم گیره