PDA

View Full Version : موضوع برای یک پروژه نیمه حرفه ای

میلاد قاضی پور
دوشنبه 01 اسفند 1390, 16:47 عصر
بعد از یادگیری نحوه نوشتن برنامه های ابتدایی در کنسول برای دات نت معمولا قدم بعدی برای یادگیری بیشتر نوشتن برنامه های حسابداری و مرتبط با دیتابیس هست .
من به خاطر آشنایی متوسطم با چند زبان برنامه های معمولی کنسولی رو در سی میتونم بنویسم ولی الان میخوام حرفه ای کار کنم . روی چه برنامه هایی متمرکز بشم؟اپلیکیشن؟ سیستمی؟ بازی کنسولی؟....؟

amin1softco
دوشنبه 01 اسفند 1390, 17:22 عصر
روی هرچیزی که بیشتر علاقه دارید
ولی به نظر من همون برنامه حسابداری بهتره....

Cancer
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 17:59 عصر
سلام سلام سلام
ببین پسر:
شما وقتی می ری دنباله برنامه نویسی،
یا دنباله پولی
یا دنباله......
همه چی دسته خودته که انتخاب کنی.
از هر راهی هم که فکر کنی درست باشه می تونی دیر یا زود به نتیجه برسی.
هیچ هدف مشخص و راه مشخصی وجود نداره.

میلاد قاضی پور
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 21:14 عصر
در مورد زبان سی هدف من پول نیست. سی رو میخوام برای جراحی سوادم و کسب تخصص برنامه نویسی یادبگیرم . بعد از گذشت یک دهه برنامه نویسی به خودم اجازه میدم به برنامه نویسی به عنوان منبع کسب درآمد نگاه کنم .
حالا از این بحثای روانشناختی بگذریم.
میخواستم بدونم روی چه پلتفرمی متمرکز بشم بهتره . یا روی چه زمینه هایی فوکوس داشته باشم .
من دفترچه تلفن کنسولی بلدم بنویسم . اپلیکیشن های ام اف سی رو هم دست و پا شکسته میتونم تموم کنم. اما انگیزه ای در این زمینه ندارم . میخوام کار جدی انجام بدم اما تو انتخاب زمینه ی مربوطه گیج شدم . علاقه هم به همشون دارم . همش برنامه نویسیه دیگه.

soorena
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 22:49 عصر
بعد از گذشت یک دهه برنامه نویسی به خودم اجازه میدم به برنامه نویسی به عنوان منبع کسب درآمد نگاه کنم
یعنی‌ شما یک دهه هستش که دارین برنامه‌نویسی می‌کنید و هنوز تو کنسول هستین؟؟؟یعنی‌ شما تاحالا تو این ۱۰ سال هیچ پروژه حرفه‌ای یا نیمه حرفه‌ای انجام ندادید؟؟؟؟

میلاد قاضی پور
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 23:08 عصر
یعنی هنوز ده سال نشده و من هم خودمو برنامه نویس واقعی نمیدونم...(اسمایل به حاشیه کشیده شدن بحث) :-/

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 00:40 صبح
باید ببینید توانایی هاتون چیه و چه road map برای زندگیه کاریتون در نظر گرفتید .بعضی ها اساسا به ریاضی و آمار و سیگنال علاقه مند هستند میرن سراغ کارهایی مثل Image processing , machine vision , pattern recognition , machine learning , dataminig و کارهایه از این دست . یکی به هندسه علاقه مند میره سراغ 3d application,game programming ,gpu programming و کارهایه از این دست . یکی computer science خونده و به هوش مصنوعی و طراحی الگوریتم با peformance بالا مد نظرشه .یک زبان ماشین و سیستم عامل و شبکه علاقه منده میره دنبال امنیت و هک یا حتی توسعه سیستم عامل. یکی هم کلاً گرافیک کامپیوتری خوشش میاد graphic application تولید می کنه و خیلی از فیلدهای دیگر که تو این فیلدها performance حرف اول و آخر میزه که شما مجبورید با C پیاده سازیش کنی زبان های دیگه جواب گو نیستند پس engine رو با C پیاده می کنید.
ولی یه زمان می بینید شما میخاد از اون engine هایی که در بالا تولید شده تو application خودتون استفاده کنید UI خوبی داشته باشید از سرویس های DB و وب براحتی استفاده کنید بایستی یه زبان برای application استفاده کنید .
بایستی ببینید شما این وسط میخاید چیکار کنید
QT از جمله کتابخانه هایی هستش که سنت شکنی کرده بخاطر اینکه C پشتشه .یک UI خوب به همراه کامپایلر قدرتمند. که هر جفت مورد بالا رو با هم داره.

میلاد قاضی پور
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 01:47 صبح
البته من اکیدا میخوام روی C (ساخت یافته بودن و سطح پایین بودن) کارکنم. بیشتر هم متمایل به کتگوری "میرن سراغ کارهایی مثل Image processing , machine vision , pattern recognition , machine learning , dataminig و کارهایه از این دست ." هستم . حالا سوأل اینه که چه پروژه هایی کار کنم برای شروع کار در این موضوع .

حامد مصافی
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 09:08 صبح
QT از جمله کتابخانه هایی هستش که سنت شکنی کرده بخاطر اینکه C پشتشه
تصحیح می‌کنم. درستش c++ هست نه c

alamate_aoal
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 22:10 عصر
تصحیح می کنم. درستش Qt هست نه QT

soorena
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 23:33 عصر
سلام به نظرم چیزایی‌ که بهشون علاقه دارید خیلی‌ خوب هستش ولی‌ خوب برای اینکه به پول خوب برسی‌ مستلزم چند سال کار و تلاش زیاد هستش و سخت‌ترین قسمتش میدونی‌ چیه؟ اینه که شما باید حداقل چندین کتاب بخونی‌ تا تازه بفهمی چی‌ به چی‌ هستش. از اون بدتر اینه که شما هر روز باید اطلاعاتت به روز باشه و از اون بدتر اینه که شما خیلی‌ چیزا رو تو کتابا پیدا نخواهی کرد و مجبوری بری مقالاتی رو که تازه منتشر شده که خوب عموما به زبان انگلیسی هستش رو بخونی‌ که خوب یک مقداری مشکل هستش یعنی‌ می‌خوام بگم برنامه نویسی اسون‌ترین قسمت کار هستش.

در مورد کتابخونه‌های crossplatform برای GUI باید بگم که به نظرم وقتت رو زیاد سر این مسائل تلف نکن .من با همشون کار کردم وتقریبا با همشون هم می‌تونم یک gui حرفه‌ای طراحی کنم و تو اینا Qt از همه بهتر هستش ولی‌ هیچ شکی‌ نیست که حتی Qt هم نمیتونه کار یک GUI native رو بکنه. پس بهت پیشنهاد میکنم به جای اینکه وقتت رو سر این مسائل تلف کنی‌ اول سعی‌ کن هسته برنامت درست کار کنه بعد برو دنبال ظاهر اون.

ضمن اینکه تو ایران بیشتر سیستم عامل‌ها ویندوز هستش و خیلی‌ بهتره که gui ات رو با api ویندوز بسازی که خیلی‌ هم قوی هستش(در اصل برای ویندوز از هر کتابخونه‌ای قوی تر هستش.)

هر کدوم از این کتابخونه‌های crossplatform هم به نحوی یک سری مشکلاتی‌ دارن که البته اگه خواستی‌ بعدا سر فرصت باید برات توضیح بدم ولی‌ در همین حد بهت بگم که از دور کامل به نظر می‌رسن ولی‌ وقتی‌ باهاشون کار میکنی‌ میبینی‌ که خیلی‌ هم خوب نیستن.ولی‌ به هر حال من هم با نظر دوستان موافقم و Qt از همشون بهتره.

میلاد قاضی پور
جمعه 05 اسفند 1390, 00:32 صبح
دوستان یاداوری میکنم من در مورد سی صحبت میکنم. بهتره درمورد کیوت بحث نکنیم.

soorena
شنبه 06 اسفند 1390, 14:05 عصر
دوستان یاداوری میکنم من در مورد سی صحبت میکنم. بهتره درمورد کیوت بحث نکنیم.
چون داری در مورد c صحبت میکنی‌ داریم اینا رو بهت میگیم اگه در مورد c شارپ حرف می‌زدی که اصلا نیاز به معرفی‌ اینهمه کتابخونه اینجا نبود .سی از خودش gui نداره پس تو باید یک کتابخونه برای gui پیدا کنی‌. سی از خودش multithread نداره پس باید یک کتابخونه هم برای کار با thread پیدا کنی‌ (البته تصحیح می‌کنیم استاندارد POSIX شامل Thread هم هست)

میلاد قاضی پور
دوشنبه 08 اسفند 1390, 03:10 صبح
از لحاظ کیوت گفتم که تأکیدم روی سی هست و نه 30++
چقد تصحیح مد شد !