PDA

View Full Version : سوال: نحوه اتصال باسکول به برنامه

hashemi85sep
دوشنبه 01 اسفند 1390, 23:37 عصر
سلام
من میخوام برنامه برا یه تاسیسات شن و ماسه بنویسم ( سنگ شکن )
میخواستم ببینم چطوری میشه که باسکول رو مستقیم به برنامه وصل کرد ...
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه

flash118
دوشنبه 01 اسفند 1390, 23:45 عصر
خوب دوست عزیز یه توضیحی از مشخصات باسکول مورد نظر بدید نوع ،کار کردش و حالتش مدلش اینا تا بتونیم کمک کنیم

hashemi85sep
دوشنبه 01 اسفند 1390, 23:58 عصر
تمام باسکول های مربوط به سنگ شکن ها یه جور عمل میکنند
باسکول میاد وزن ماشین خالی رو از قبل با نام راننده و پلاک ماشین توی برنامه خودش عمل میکنه
هر موقع که ماشین میاد برا بار گیری کد ماشین رو که میزنیم مشخصات رو میاره و فقط وزن بار رو در هر دفعه میگیره و قیمت کل بار رو محاسبه میکنه

hashemi85sep
سه شنبه 02 اسفند 1390, 00:16 صبح
یکی از دوستان راهنمایی کرد و میگه که باید با rs232 کار کنم
سرچ زدم و مطالب انگلیسی پیدا شد
ولی انگلیسیم خوب نیست ..
اگه کسی در مورد این هم میدونه لطفا راهنمایی کنه

flash118
سه شنبه 02 اسفند 1390, 00:31 صبح
دوست عزیز من بخاطر این که با باسکول آشنا نبودم پرسیدم دوم با این اوصاف درست گفتن که rs232 پورت سریال هست که میتونید از اون استفاده کنید البته دوست عزیز منابع انگلیسی خیلی ساده و گویا توضیح دادن میتونید استفاده کنید برای مثال مثال بسیار ساده ریز را ببنید
using System.IO.Ports; private static void SendSampleData() { // Instantiate the communications
// port with some basic settings SerialPort port = new SerialPort(
"COM1", 9600, Parity.None, 8, StopBits.One); // Open the port for communications port.Open(); // Write a string port.Write("Hello World"); // Write a set of bytes port.Write(new byte[] {0x0A, 0xE2, 0xFF}, 0, 3); // Close the port port.Close(); }

persian_bigboy
سه شنبه 02 اسفند 1390, 10:40 صبح
سلام و خسته نباشید.
دستگاه های صنعتی 90% و گاهی اوقات 99% از خروجی RS232 استفاده می کنند تا تمام دستگاه ها بتونن اونها رو پشتیبانی بکنند .
برای بازکردن پرت های COM در داخل ویژوال استادیو هم راه کدنویسی هست و هم آبجکت .
درضمن هر برنامه نویسی باید بتونه به صورت انگلیسی رفرنس ها رو مطالعه کنه . این مشکلتون رو حل کنید تا زود پیشرفت کنید .

یاعلی

Parsa_2006
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 14:33 عصر
من قبلا برنامه باسکول نوشتم اگه مشکلت حل نشده پیام بزار تا توی همین تاپیک کمکت کنم

freehorn3000
یک شنبه 13 مرداد 1392, 17:07 عصر
سلام
میشه به م هم کمک کنید می خواهم با سی شارپ یه برنامه بنویسم که اطلاعات را از باسکول بخونه و وارد تکس باکس بشه