PDA

View Full Version : سوال: به نظر شما از اکسس استفاده کنم ؟

mshirzad68
سه شنبه 02 اسفند 1390, 10:57 صبح
سا سلام مجدد خدمت دوستان عزیزم
تا حالا در برنامه ام دیتابیس در sql server بوده امّا برای این که واس یه کاربر عادی یکم سخته که بخواد اتچ کردن و... رو یاد بگیره فکر کردم که بهتره دیتا بیس رو تغییر بدم و از express استفاده کنم که خودش اون رو اتچ کنه با این کانکشن استرینگ :

@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\SepidDB.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True"

به نظرتون از دیتا بیس اکسس استفاده کنم که نیاز به اتچ کردن نداشته باشه ؟
چطور باید برنامه رو پابلیش کنم که کاربر فقط برنامه رو نصب و به راحتی اجرا کنه بدون هیچ مشکلی ؟
کجا باید دیتا بیس رو کپی کنم ؟
کانکشن استرینگ اون چی ؟

Hybrid
سه شنبه 02 اسفند 1390, 12:39 عصر
سلام دوست عزیز ،

براساس اینکه حجم رکورد های شما در درون دیتابیستون چقدره سوالتون جواب های متفاوتی داره....

به نظرم اگه از 3 تا 4 هزار هم باشه اکسس خوب جواب میده ( واسه رکورد های بیشتر امتحان نکردم!) . اکسس نیازی به اتچ کردن نداره فقط کافیه خود دیتابیس رو داخل پوشه دیباگ برنامتون کپی کنین و Cs رو تغییر بدین و نیازی نیست کاره اضافی انجام بدین.

وقتی که واسه برنامتون Setup ساختین و نصب کردین هیچ مشکلی پیش نمیاد.

موفق باشید./

mshirzad68
سه شنبه 02 اسفند 1390, 13:34 عصر
سلام دوست عزیز ،

براساس اینکه حجم رکورد های شما در درون دیتابیستون چقدره سوالتون جواب های متفاوتی داره....

به نظرم اگه از 3 تا 4 هزار هم باشه اکسس خوب جواب میده ( واسه رکورد های بیشتر امتحان نکردم!) . اکسس نیازی به اتچ کردن نداره فقط کافیه خود دیتابیس رو داخل پوشه دیباگ برنامتون کپی کنین و Cs رو تغییر بدین و نیازی نیست کاره اضافی انجام بدین.

وقتی که واسه برنامتون Setup ساختین و نصب کردین هیچ مشکلی پیش نمیاد.

موفق باشید./

ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و پاسخ دادید .
بله دقیقن من هم همین کار رو کردم .
مشکل من با کانکشن استرینگ هست .
از این استفاده میکنم .

@"Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=|DataDirectory|\db.accdb;Persist Security Info=False";

امّا با این خطا مواجه میشم .
The 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' provider is not registered on the local machine.
چطور باید این provider در سیستم من Register بشه ؟
راه حل این مشکل میتونید بگید چی هست ؟
با سپاس .

Hybrid
سه شنبه 02 اسفند 1390, 14:03 عصر
سلام دوباره ،

یک Sample واستون نوشتم به Connectionstring ش خیلی دقت کن احتمالا کارت رو راه بندازه.