PDA

View Full Version : سوال: توضیح نا مناسب سایت در صفحه نتایج جستجوی گوگل

elham1611
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 01:24 صبح
با سلام

ما یک وب سایت داریم . وقتی در گوگل اسم سایت رو جستجو میکنیم و صفحه نتایج جستجو نمایان میشود متاسفانه میبینیم در زیر لینک سایت که گوگل توضیح مختصری در مورد سایت نمایش میده به اشتباه یک سری مطالب بی ربط رو نمایش میده.
مثلا داده های داخل Dropdown رو نمایش میده

مثال : منظورم از توضیحات زیر لینک در گوگل رو با مربع قرمز در عکس زیر مشخص کردم.

میشه بگید در صفحه اصلی html توضیحات سایت رو که گوگل نمایش میده بین چه تگهایی باید بنویسم؟

البته من از تک زیر هم استفاده کردم اما هیچ جوابی نداد. به نظر شما مشکل کجاست.

<meta name="description" content=" توضیحات سایت " />

باتشکر/الهام

hjran abdpor
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 02:33 صبح
سلام.
اینها را هم اضافه کنید :

<head>
<meta name="description" content="Free Web tutorials" />
<meta name="keywords" content="HTML,CSS,XML,JavaScript" />
<meta name="author" content="Hege Refsnes" />
<meta http-equiv="content-type" content="text/html;charset=UTF-8" />
</head>

توضیحات :
http://www.w3schools.com/tags/tag_meta.asp

البته به شخصه دیده بعضی مواقع گوگل قاطی میکنه !!!!

موفق باشید.

Saber Mogaddas
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 10:47 صبح
سلام
متاتگ ها بهترین روش هست و همیشه متاتگ description برای چیزیی که می خواهید استفاده میشه..
در مورد متاتگهام میتونی از این لینک (http://www.pars-click.com/ArticleDetail.aspx?id=18) استفاده کنی..
موفق باشی..

elham1611
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 12:20 عصر
بچه ها ممنون.
منم اکثر اینها رو انجام دادم ولی دیگه انتظار نداشتم دادهای عددی داخل dropdown رو نمایش بده.
شایدم به خاطر فریم هست که استفاده کردم.

شنیدم فریم باشه گیچ شدم موتورهای جستجو میشه و باید برای جلوگیری از این گیج شدن نقشه سایت رو به گوگل داد.
اما نقشه دادن به گوگل هم خودش یه چیزه جداست.

khanlo.javid
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 16:00 عصر
با سلام دوست من

و با تشکر از صابر دوست عزیز.

همونطور که صابر هم گفته بهترین روش برای اینکه گوگل بهتر بتونه تو رو ایندکس کنه اینه که تو به خوبی از متا تگ ها استفاده کنی منم توصیه میکنم خوب متا تگ ها رو یاد بگیر .

موفق باشید.

Saber Mogaddas
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 18:38 عصر
نه از iframe سعی کنید استفاده نکنید ..
موفق باشید

elham1611
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 20:25 عصر
نه از iframe سعی کنید استفاده نکنید ..
موفق باشید

چرا؟ فقط به خاطر اینکه کراول ها رو گیج میکنه؟ ولی بلاگفا هم درون قسمت مدیریت وبلاگ که میشی از iframe استفاده کرده.
یعنی هیچ راه حلی برای iframe نیست که کراولها رو به دردسر نندازه ؟

elham1611
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 21:05 عصر
بچه ها یه مطلب مرتبط دیدم گفتم شاید به درد شماها هم بخوره

چرا گوگل از تگ متا برای ارزیابی محتوای صفحه وب شما استفاده نمی کند؟

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
معمولا کاربران هنگامی که متوجه می شوند که موتور جستجوی گوگل چطور با متای descriptionبرخورد می کند افسرده خواهند شد.

ممکن تا به حال با نمونه ای مشابه با زیر برخورد کرده اید و با وجود تعیین description صفحه خود همچنان در نتایج موتور جستجو متن دیگری را در description خود دیده اید.

معمولا وب مسترها از اینکه زمانی را برای descriptionصفحه خود می گذارند و با ظرافت آن را تعیین می کنند و ناگهان در نتایج موتور جستجو متوجه آن خواهند شد متن دیگری جایگزین شده است ناراحت و عصبانی خواهند شد

حال می خواهیم در مورد اینکه این متن جایگزین از کجا می آید و چطور می توان جلوی این اتفاق را گرفت توضیح دهیم.

مختصری راجع به متن جستجو (search snippet)

متن جستجوی صفحات وب معمولا از سه روش کلی به وجود می آید .

تگ descriptionصفحه وب سایت

قطعهاي از متون همان صفحه وب سایت

اطلاعات قرار داده شده در پروژه دایرکتوری باز (dmoz)

در مثال بالا می بینید که گوگل از روش دوم استفاده کرده است و قطعه اي از متون صفحه را که به نظرش با صفحه مربوطه مرتبط است را به عنوان متن descriptionتعیین کرده.

کنترل متن جستجو (search snippet)

به راستی آیا راهی وجود دارد که موتور جستجوی گوگل را مجبور کنیم که همان متن descriptionما را به عنوان پیش فرض قرار دهد؟ جواب این سوال نه می باشد.

اما می توانیم موتور جستجو را با به کار گیری تکنیک هایی به سمت اهداف خود میل دهیم:

1- بر روی تگ متای descriptionتمركز کنید

موتورهای جستجو از جمله گوگل به تگ descriptionارزشی را اتلاق نمی کنند و به همین دلیل شما نباید در تعدد کلمات کلیدی در این تگ تلاش زیادی انجام دهید فقط بایستی محور و موضوع مرتبط با مطلب خود در آن وارد کنید.

سپس گوگل با توجه به محتوای شما و متن descriptionفراهم شده توسط شما متوجه خواهد شد که بهترین متن مرتبط با صفحه شما کدام است و همان را به عنوان descriptionقرار خواهد داد.

لذا برای مطمئن شدن از اینکه متن descriptionشما تایید شود بایستی در نوشتن آن دقت کنید که موضوع کلی صفحه را بنویسید تا گوگل آن را حذف نکند.

2- حذف متا تگ های کپی و یکسان

در بعضی اوقات داشتن چندین صفحه با title یکسان و یا descriptionیکسان و کپی شده باعث خواهد شد که یکی از صفحات با titleیکسان به اشتباه در رتبه های گوگل قرار گیرد و شانس صفحه های دیگر شما برای آن کلمه کلیدی را بگیرد و از طرفی داشتن descriptionیکسان در صفحات باعث می شود که تگ های descriptionفیلتر شود.

3- مانع از نمایش اطلاعات صفحات از ODPشوید

اگر مطمئنید که اطلاعات صفحات شما از پروژه دایرکتوری باز ODPگرفته می شود لذا می توانید با فراهم کردن دستور راهنما از این کار ممانعت کنید.

<meta name="robots" content="NOODP">

4- متای descriptionرا حذف کنید

یک تگ متا وجود دارد که می توانید مانع از نمایش دادن descriptionخود در موتور های جستجو شوید.

<meta name="robots" content="nosnippet">

این دستور راهنما بخشی از اطلاعات وب سایت شما را که در نتایج جستجوی گوگل نشان داده می شود را حذف می کند.

از آنجایی که این دستور روال کش شدن صفحات را توسط موتور جستجو تحت تاثیر قرار می دهد لذا با دقت آن را انتخاب کنید.

معمولا از ایمن دستور در جاهایی استفاده می شود که گوگل متنی را برای description شما انتخاب می کند و این متن تاثیر منفی در نام برند شما دارد لذا با این کار این متن را حذف می کنید.

5- همه این چیز ها را به حال خود رها کنید

موتور جستجوی گوگل معمولا سعی در انتخاب بهترین متن برای descriptionشما دارد و در اکثر مواقع موفق است لذا در انتخاب متن descriptionدقت لازم را انجام دهید که بتوانید کاربر را از نتایج جستجو به صفحه خود هدایت کنید.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
منبع ::
http://www.seomoz.org/blog/why-wont-google-use-my-meta-description