PDA

View Full Version : گفتگو: فعالان تالار اعلام نظر کنن

Rasool-GH
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 11:45 صبح
با توجه به مشکلات موجود در مدیریت تالار و پراکندگی بسیار زیاد عناوین و سوال و جوابها و مخصوصا موارد تکراری برای ساماندهی به وضعیت فعلی راهی به نظر بنده رسید که اگر دوستان همکاری کنند و نظر مساعد داشته باشند امکان عملی کردن اون وجود داره و من شخصا حاضزم که مطالب رو اماده کنم
من فکر میکنم به روش زیر بشه یه کارایی کرد
1 . فکر میکنم اگه برای هر کدوم از سوالات تکراری یک تاپیک باز بشه همه جوانب سوال تا جای ممکن بحث بشه و نهایتا تاپیک دومی که چکیده تاپیک اول هست ایجاد بشه که فقط شامل صورت سوال و راه حل کامل اون باشه ایجاد بشه یا به این صورت باشه که تاپیک ایجاد بشه و در پست اول نتیجه و چکیده همه سوال و جوابها قرار بگیره
2. یک تاپیک کلی هم داشته باشیم که در این فقط عنوان و لینک تاپیکهای سوال و جواب مربوط به هر موضوع رو وارد کنیم
3. همه دوستان فعال در امضاء خودشون ادرس تاپیک کلی رو وارد کنند که در کل تالار در دسترس قرار بگیره .

با مدیر تالار یا سایت مکاتبه بشه که به یک نفر از افراد فعال مجوز بده که تاپیکهای چکیده مطالب و مطالب کلی را قفل کنه یا خود مدیران این کار رو انجام بدن تا از شلوغ شدن تاپیکهای ایجاد شده جلوگیری بشه . اگه نشد راه دیگه ای هم برای این کار هست که میشه از اون استفاده کرد

michkadol
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 13:14 عصر
نظر خوبیه
اما وقتی کل سوالات و نظرات در مورد یک موضوع و سوال مطرح شده و راه حل پیشنهادی قابل مشاهده باشه مطمئنا بقیه عزیزان وقتی با ان مشکل روبرو شوند راحتتر توانایی حل مشکل را خواهند داشت

Abbas Amiri
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 20:03 عصر
باتشکر از ایجاد این بحث مهم ،

اگر این امکان وجودداشته باشد که یکسری تاپیک اصلی (مثل تاپیکهای اعلان) شامل جداول ، کوئریها ، فرمها ، گزارشات ، DAO ,ADO ,API.... . ومتفرقه ایجاد شود تامطالب تاحدامکان طبقه بندی شده باشند وکاربران جهت پرس و

جو یا جستجو راحتتر عمل نمایند وهمچنین تالار ازسردرگمی نجات پیداکند.

ahmad793
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 21:13 عصر
باتشکر
بنظرم بهتره اعضایی که به اکسس تسلط دارند دست بدست هم داده تا مطالب آموزشی رو قرار بدن تا تعداد سوالها کم بشه ، بویزه اموزش مباحث پیشرفته!

mj_bayati
شنبه 06 اسفند 1390, 19:55 عصر
با تشکر از مطرح کردن این بحث مهم

به نظر من باید یک تالار مستقل به نام Access در کنار تالار SQL ایجاد بشه که خودش دارای زیرتالارهای اصلی باشه.
اینکار باعث میشه تا سؤالات پخش بشن و هرکدام در بخش خودش قرار بگیرن و بهم ریختگی بسیار کمتر بشه...

البته این نظر رو در تالار "گفتگو با مسئولین، پیشنهادها و انتقادها" به طورکلی مطرح شد اما دریغ از حتی یک پاسخ!!!
به نظر میرسه جایگاه اصلی این بحث هم در همون قسمت باشه اما چون حضور بچه های تالار اکسس در اونجا تقریباً صفر هست، جواب نمیده

به نظرم تصمیم اصلی رو باید مسئولین بگیرن...

تالار SQL حدود 14000 تاپیک داره و مابقی پایگاههای داده حدود 13000 تاپیک که حدود 9000 تاپیک مربوط به بخش اکسس است و این یعنی فاجعه دسته بندی!!
ازنظر تعداد پستها اگر دقت کنیم این رابطه خیلی بدتر میشه چون SQL حدود 68000 پست داره و مابقی پایگاهها حدود 72000 پست که اکثر اون مربوط به اکسس است!!!!
....
در یک جمع بندی به این نتیجه میرسیم که تعداد پست و تاپیکهای اکسس با SQL یکی است ولی اکسس یک زیرتالار و بدون دسته بندی و SQL دارای یک تالار مستقل با 8 زیرتالار دسته بندی شده!!!!!
به نظر من این علت اصلی بهم ریختگی زیرتالار اکسس است.....

ما آنچه شرط صلاح بود گفتیم...
اما از قدیم گفتن ...

صلاح مملکت خویش، خسروان دانند

Rasool-GH
یک شنبه 07 اسفند 1390, 20:56 عصر
ممنون از دوستان بابت نظرات خوبشون و شرمنده که چند روزی نبودم
با اتکا به همین چند نفری که اعلام نظر کردن من کار رو شروع میکنم امیدوارم بقیه دوستان هم لطف کنن و همکاری کنن . شاید قبل از اینکه از اینجا برم بتونم یک کاری انجام بدم .
از همه درخواست دارم که مشارکت کنن و اعلام نظر کنن

مهدی قربانی
یک شنبه 07 اسفند 1390, 22:22 عصر
سلام
در حال حاضر تاپیکی مشابه تحت عنوان فهرست دسته بندی مباحث مفید (حاوي لينكهايي از موضوعات مفيد و مورد نياز كاربران) (http://barnamenevis.org/showthread.php?52660-%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%AD%D8%AB-%D9%85%D9%81%DB%8C%D8%AF-%28%D8%AD%D8%A7%D9%88%D9%8A-%D9%84%D9%8A%D9%86%D9%83%D9%87%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D9%88%D8%B6%D9%88%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D9%81%D9%8A%D8%AF-%D9%88-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D9%86%D9%8A%D8%A7%D8%B2-%D9%83%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86%29) در قسمت اعلان موجوده شاید خیلی خوش آب و رنگ نباشه اما عملاً همین منظور رو برآورده میکنه حالا هر کدوم از دوستان هم که آمادگی همکاری داره بسم الله مطالب مفید رو به مدیران بخش اعلام کنه تا در صورت مناسب بودن در تاپیک مذکور قرار داده بشه .

Rasool-GH
یک شنبه 07 اسفند 1390, 22:40 عصر
اقای قربانی بنده از اون تاپیک استفاده زیادی کردم ولی متاسفانه چند مورد در اون براورده نمیشه .
مقصود من از این پیشنهاد این بود که مطالب مرتب بشه و چکیدش در اختیار همه قرار بگیره که از مباحث حاشیه ای جلوگیری بشه .
ضمنا این مورد رو هم در نظر بگیرین که اون تاپیک قفل هست و فقط مدیران امکان ویرایش اون رو دارن در صورتی که در این تالار دسترسی به مدیران تا حدی مشکله
در تاپیکی که مورد نظر منه همه افراد میتونن در ادامه تاپیک نظرات خوشون رو اعلام کنن و در تاپیکهای چکیده مطالب هم در ادامه پست اول که چکیده یک مبحث اموزشی هست میتونن تبادل نظر کنن

مهدی قربانی
یک شنبه 07 اسفند 1390, 22:53 عصر
امکان در دسترس قرار گرفتن اون تاپیک برای عموم طبیعتاً غیر ممکنه دوستان تامل کنند تا مدیران روی موضوع بررسی و شور کنن .

Rasool-GH
یک شنبه 07 اسفند 1390, 23:32 عصر
با کمال احترام با این نظر شما موافق نیستم دلایل رو هم به عرض رسوندم
شما مدیر هستین و باید مدیریت کنید و به ساماندهی امور اقدام کنید . چرا انتظار دارین که دیگران بابی رو باز کنن و مدیران برسی کنن ببینن ایا بشه یا نه . چرا خودتون اقدام نمیکنید و به نظرات دیگران هم گوشه چشمی داشته باشین ؟
امیدوارم جسارت نشده باشه و به نتایج خوبی برسیم