PDA

View Full Version : ارسال یک گزارش به چند پرینتر

arezoo_sh
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 15:22 عصر
سلام

من می خوام که یک گزارش رو که با فست ریپورت هم هست را با زدن یک دکمه ، سه بار با سه تا پرینتر متفاوت پرینت بگیرم
پورت پرینتر ها هم از قبل تعیین شده . من چطور می تونم سه پرینت از سه تا پرینتر داشته باشم ؟؟؟

tiphooo
جمعه 05 اسفند 1390, 16:58 عصر
کامپوننت FrxReport یک خاصیت به نام Printer در قسمت PrintOption دارد که نام پرینتر را برای چاپ می گیرد و در حالت پیش فرض است برای این کار شما با استفاده از کد نویسی باید اسامی پرینترها را گرفته و یکی یکی به این خاصیت پاس داده و سه بار عمل پرینت را توسط کد نویسی انجام دهید ولی اگر برنامه شما توسط چند مشتری استفاده می شود این کار فاجعه بار خواهد بود (مگر اینکه به صورت اپشنال کنترل شود)
چرا موقغ چاپ پرینتر را انتخاب نمی کنید؟ به نظر من هزینه این کار برای مشتری کمتر است شما با تغییرات زیاد و اپشنال کردن نهایتا به همان فرم چاپ خود FastReport می رسید

arezoo_sh
شنبه 06 اسفند 1390, 18:35 عصر
ممنون بابت پاسخ

به خاطر افزایش سرعت می خوان که از قبل پرینتر ها رو تعریف کنن و موقع چاپ هم بر اساس همون تعاریف مسقیم پرینت بگیره

shobair
سه شنبه 09 اسفند 1390, 16:50 عصر
سلام

Fast Report رو نمیدونم ولی QReport یک sub property در PrinterSettings داره به نام PrinterIndex که شماره پرینتر رو مشخص میکنه و میشه با یک حلقه مقدار اون رو عوض کرد و کاری که شما میخواین رو انجام داد. شاید Fast Report هم شبیه به این چیزی داشته باشه.

شبیر