PDA

View Full Version : بررسی پایگاه داده در c#

boysilent
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 18:01 عصر
با سلام :
دوستان من یه پروژه دارم انجام میدم برای مدیریت یک مدرسه
وهمه ی کارها ی ثبت دانش اموز و نمره دانش اموز رو در یک جدول انجام دادم بنظرتون مشکلی نداره یا حدالامکان چه راه حلی به نظرتون میرسه؟برای c# سنگین نی؟

Hybrid
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 20:08 عصر
سلام ،

خوب هرکدوم از وظایف رو داخل یک جدول انجام بده مثلا سیستم نمره دهی رو داخل جدول نمرات ، ثبت دانش آموزش داخل یک جدول دیگه بعد ارتباطشون بده ، فکر نمیکنم کاره مشکلی باشه.

برای سی شارپ سنگین نیست منظورت چیه؟ این سرعت بستگی به خودت داره اگه کدهاتو بهینه کنی و از تکرار جلوگیری کنی سرعت برنامت میره بالا.

موفق باشید./

boysilent
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 20:16 عصر
ارتباط در جداول؟چطوری میشه ؟
اصلا گیج شدم

Hybrid
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 20:30 عصر
خوب دوست عزیز ، شما همه ی وظایف رو داخل یک جدول اومدین انجام دادین این کار باعث شلوغی و سردرگمی میشه ،

بحث ارتباط مفصله توصیه میکنم برین یک کتاب بگیرین که کامل این مبحث رو واستون جا بندازه .

کلید :

کلید یک یا چند صفت خاصه(فیلد) هستند که منحصرا یک ردیف خاص از جدول را مشخص میکنند.

کلید اصلی ( Primary key ) :

کلیدی که در یک جدول وجود داره و ما ممکنه اونو داخل جدول دیگه قرار بدیم میشه کلید اصلی و در صورتی که این همین کلید در جدول دیگه قرار بگیره میشه کلید خارجی ( Foreign Key ).

برای ایجاد ارتباط کافیه کلید اصلی یک جدول رو در جدول دیگه قرار بدیم تا ارتباط بین جداول ایجاد بشه.

((این خلاصه ای از مطالب بود))

خوبیش اینه که خوانایی بانک بالا میره و نظم بیشتری رو به خودش میگیره. بعد اگه مثلا بیای نمرات یک دانش آموزش که در جدول پدر هست بگیری با یک واکشی ساده این کارو انجام میدی.

فقط باید ارتباط رو خوب بلد باشی که اونم یک کتاب بخونی یادش میگیری.

موفق باشید./

boysilent
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 21:29 عصر
ارتباط رو یاد دارم ولی منظورم اینه که الان یه جدول اینشکلی دارم که به هم متصل شده ؟؟؟
چطوری این ارتباط به درد من میخوره؟؟
این یه سیستم دانش اموزیه دانشجویی نیست و انتخاب درس نداریم؟

مرتضی تقدمی
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 21:57 عصر
سلام
دوست عزیز مثل اینکه شما با مقدمات زبان SQL و بانک اطلاعاتی آشنایی ندارید. پیشنهاد من اینه که کتاب زیر رو حتما مطالعه کنید.

موفق باشید

boysilent
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 23:47 عصر
ممنون خودم بهترشو داشتم.
ویبی بس ممنون مشکلم حل شد