PDA

View Full Version : سوال: چند سوال در مورد طراحی فروشگاه

idocsidocs
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 18:10 عصر
لطفا به سوالات زیر به ترتیب جواب بدید:

1- برای نوشتن یه فروشگاه باید هزینه ارسال کالا به استانها و شهرهای مختلف رو بصورت جداگانه تعیین کنم؟

2- قانون خاصی برای ایجاد کد رهگیری یا فاکتور وجود داره؟

3- برای تبدیل عدد بارکد به تصویر بارکد باید چیکار کنم؟

4- برای چاپ فاکتور باید چیکار کنم که بعد از کلیک کاربر پنجره چاپ نمایش داده بشه؟

5- مالیات رو باید بر حسب درصد از مدیر بگیرم یا بر حسب تومان؟

دوستان لطفا به ترتیب توضیح بدید.

narsic
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 23:35 عصر
مگه امتحانه که به ترتیب جواب بدیم ;) (شوخی)
1- کاملا به سیاست های فروشگاه بستگی داره اما شما بهتره در نظر بگیرید که ممکنه نیاز به محاسبه باشه (برای این کار هم بهتره که وزن محصولات رو هم از کاربر دریافت کنین)
2- اگه فقط برای سیستم خودتون میخواید که فقط کافیه بدون تکرار باشن قانون دیگه ای وجو نداره اما اگه باسیستم های پرداخت مشترک کار میکنین مثل پرداخت پستی و ... بهتره قانون اونها رو هم در نظر بگیرید
3- کلاس های مختلف و زیادی برای این کار وجود داره با یه جستجو ساده پیدا میکنید.
4- باید از جاوا اسکریپت استفاده کنید کد زیر - اما من پیشنهاد میکنم ابتدا از فاکتور یا هر چیزی که قصد چاپ گرفتن دارید یک PDF بسازید و اون رو برای چاپ ارسال کنید اینجوری خیلی از مشکلات رو حل میکنید و هم چنین ظاهر کار هم بهتر میشه

<a href="JavaScript:window.print();">Print this page</a>
5- مالیات رو باید درصدی بگیرید چون اگه بخواید تومان یا هر چیر دیگه ایی بگیرید باید برای تک تک محصولات وارد بشه کلا اشتباه
موفق باشید

idocsidocs
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 23:57 عصر
مگه امتحانه که به ترتیب جواب بدیم ;) (شوخی)کاش امتحان بود ! به قول دوستان طراحی وب مثل جنگ می مونه ! :چشمک:

1- کاملا به سیاست های فروشگاه بستگی داره اما شما بهتره در نظر بگیرید که ممکنه نیاز به محاسبه باشه (برای این کار هم بهتره که وزن محصولات رو هم از کاربر دریافت کنین)
وزن رو که نمی شه از کاربر گرفت. درثانی اگر وزن رو هم بدست بیارم باید چه عملیاتی روش انجام بدم ؟ من چندتا فروشگاه رو تست کردم و هزینه پستی برای آذربایجان و سیستان و بلوچستان هیچ فرقی با هم نداشت !

3- کلاس های مختلف و زیادی برای این کار وجود داره با یه جستجو ساده پیدا میکنید.
خودتون چه کلاسی پیشنهاد می دید؟

5- مالیات رو باید درصدی بگیرید چون اگه بخواید تومان یا هر چیر دیگه ایی بگیرید باید برای تک تک محصولات وارد بشه کلا اشتباه
منظورتون از "باید برای تک تک محصولات وارد بشه کلا اشتباه" چیه؟ به هر حال هر محصول مالیات جداگانه ای داره.