PDA

View Full Version : NetBeans IDE یا ویژوال استودیو ؟ کدوم مناسب تره و چطور میتونم

Variable
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 19:39 عصر
سلام
چطور می تونم از نت بینز برای برنامه نویسی سی و سی پ پ استفاده کنم .
من نمیتونم ویژوال استودیو رو سیستمم نصب نکنم . مجبورم از یک IDE دیگه استفاده کنم . اگه از نت بینز استفاده کنم . ایا کارایم کمتر میشه . یا فرقی نداره .
مثلا ایا ویژوال استودیو امکاناتی برای سی پ پ داره که خیلی مفید باشه . و فقط مخصوص این محیط باشه . و ...

راهنمایی بفرمایید
ممنونکم

حامد مصافی
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 00:52 صبح
ویژوال‌استودیو امکانات بسیار زیادی داره. خیلی خیلی زیاد! اما کاربرانش‌رو به سمت برنامه‌نویسی مایکروسافتی که کمی مغایر با استاندارد‌های C++‌هست سوق میده. نت‌بینز هیچ مشکلی نداره. اون هم نرم‌افزار بسیار قدرتمندیه.

نکته: تنها چیزی که در یک محیط نیاز دارید رنگی‌کردن خودکار کدها و کامل‌سازی خودکار هست که همه محیط‌های نوین امروزی دارند. یک برنامه‌نویس C++ بر خلاف سایر برنامه‌نویس‌ها وابسته محیط نیست و دلش برای هیچ IDE تنگ نمیشه. خود من بعضی مواقع از kate (ویرایشگر ساده متنی) استفاده می‌کنم.

چطور می تونم از نت بینز برای برنامه نویسی سی و سی پ پ استفاده کنم .
اینم دیگه پرسیدن داره؟ اگه نمی‌تونی یه پروژه جدید در این محیط ایجاد کنی چطور می‌خوای برنامه‌نویسی کنی؟!

MAN_UNITED
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 14:09 عصر
سلام
CodeBlocks هم بد نیست من تا این جا هم از Visual Studio استفاده کردم هم از این تا ایجا هم از CodeBlocks راضی بودم ، auto complete خوبی داره و از نظر جدا کردن کد از طریق رنگ بندی هم خوبه
NetBeans کار نکردم ولی اینجور که من میدونم بیشتر برای JAVA خوبه ولی ++C هم میشه توش کار کرد

Variable
شنبه 06 اسفند 1390, 14:05 عصر
چطور میتونم کامپایلر سی پلاس رو به ای نت بینز معرفی کنم . تا با اجرای دکمه ران به راحتی کامپایل کنه و نشون بده . شما چطوری کامپایل میکنید؟

حامد مصافی
شنبه 06 اسفند 1390, 14:24 عصر
نسخه‌ای از نت‌بینز را که مخصوص c/c++ است دانلود کنید