PDA

View Full Version : درخواست مشاوره برای محافظت از یک فایل بر روی فلش مموری

sylverstar
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 19:43 عصر
سلام به دوستان وی بی کار
دو تا مورد بود که نیاز به راهنمایی و نظر شما دارم.
مورد راهنمایی: من دیدم بعضی از ویروسها خاصیت read only و hidden دارند و هر دو گزینه نیز غیر فعال است.
من با SetFileAttributes &H1 + &H2 + &H4 هر دو خصیصه رو ست میکنم ولی باز کادر read only فعال هست.
چطور میتونم اونم مارک دار و disable کنم؟

مورد نظر خواهی: به نظرتون چطور میشه از یک فایل desktop.ini که روی فلش مموری قرار داره در مقابل delete شدن محافظت کرد. این فایل یک بگراند میندازه پشت ه صفحه. صرفا جهت تبلیغات هست. نمی خواهم کاربر پاکش کنه.:گیج:
ممنون

SlowCode
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 20:11 عصر
در مورد سوال اولتون به نظر من زمانی که فایل سیسمتی باشه بعضی از گزینه ها غیر فعال میشه.
و اما درباره سوال دومتون: اتفاقا چند وقت پیش من هم میخواستم از یه فایل به نام Autorun.inf توی فلش محافظت کنم، یه روز وقتی روش کار میکردم از طریق کاهش سطح دسترسی(permissions) موفق شدم کاری کنم که اون فایل نه حذف بشه و نه کپی، کات، ویرایش. اما بعد از اون هرکاری کردم نتونستم دوباره اون کار رو بکنم، از آدم های زیادی پرسیدم(از جمله همین سایت) ولی هیچ کس نفهمید.

Mr'Jamshidy
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 20:24 عصر
در مورد سوال اولتون به نظر من زمانی که فایل سیسمتی باشه بعضی از گزینه ها غیر فعال میشه.
و اما درباره سوال دومتون: اتفاقا چند وقت پیش من هم میخواستم از یه فایل به نام Autorun.inf توی فلش محافظت کنم، یه روز وقتی روش کار میکردم از طریق کاهش سطح دسترسی(permissions) موفق شدم کاری کنم که اون فایل نه حذف بشه و نه کپی، کات، ویرایش. اما بعد از اون هرکاری کردم نتونستم دوباره اون کار رو بکنم، از آدم های زیادی پرسیدم(از جمله همین سایت) ولی هیچ کس نفهمید.

تو این پست جوابتون (http://barnamenevis.org/showthread.php?329107-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B4%D9%87-Con-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%86-%D9%81%D8%A7%DB%8C%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D9%88%D8%B4%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D9%85-Con) رو دادم

--------

شما میتونی برای این که این خواص رو از فایل جدا کنی از کد زیر استفاده کنی
SetAttr File Address,vbNormal

و برای محافظت از فایل همین گزینه ای که دوستمون اشاره کرد برای شما بهترین گزینه هست البته اگر فرمت درایو از نوع NTFS باشه

sylverstar
چهارشنبه 03 اسفند 1390, 22:37 عصر
با تشکر از دوستان

دوست عزیز. خاصیت سیستمی با همون ثابته h4 ست میشه. ولی فقط خاصیت hidden رامارک دار و غیر فعال میکنه خاصیت read only خیر. من خودم بارها ویروس دیدم که هر دوی این خواص مارک دار و غیر فعال است. باید راهی باشه. نیست؟

در مورد سطح دسترسی متوجه نشدم جریان چیه؟ اون یکی تاپیک هم خوندم. گیرم که ما روی ویندوزمون سکوریتی ست کنیم که فلان فایل را در فلش محافظت کنه. خوب. وقتی فلش بره روی سیستم دیگه ای که دیگه محافظت نمیشه؟ درسته؟

Mr'Jamshidy
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 00:35 صبح
با تشکر از دوستان

دوست عزیز. خاصیت سیستمی با همون ثابته h4 ست میشه. ولی فقط خاصیت hidden رامارک دار و غیر فعال میکنه خاصیت read only خیر. من خودم بارها ویروس دیدم که هر دوی این خواص مارک دار و غیر فعال است. باید راهی باشه. نیست؟

در مورد سطح دسترسی متوجه نشدم جریان چیه؟ اون یکی تاپیک هم خوندم. گیرم که ما روی ویندوزمون سکوریتی ست کنیم که فلان فایل را در فلش محافظت کنه. خوب. وقتی فلش بره روی سیستم دیگه ای که دیگه محافظت نمیشه؟ درسته؟

نه دوست من غلطه

اسم هاش زیاد درست یادم نیست اما خوب ...

ما در پاتیشن ها Fat یک Fat Table داریم که خواص فایل هامون که همون Attribute باشه توی اون جدول فت ثبت میشه اما در مورد ان تی اف اس همه چیز فرق میکنه ما تو این نوع فرمت یک جدول MTF هم داریم.

این جدول همه خواص مربوط به فایل (Attribute, Permission, Created Time ,and etc...) تو خودش ذخیره میکنه که خیلی از جدول فت کامل تره و اگر دقت کنی پارتیشنی که فرمت اون ان تی اف اس باشه همون اول که فرمت شده و هیچ چیز توش ریخته نشده یک مقدار از حجم اون اشغال شده که مربوط به همون MFT هست

حالا وقتی خواص روی پاتیشن ذخیره شده باشه و هرجا که پاتیشن بره، اون هم همراهش بره چی میشه؟
خواص Permission هم باهاش میره و هیچ ربطی هم به سیستم نداره

سوالی نبود؟

موفق باشید

sylverstar
جمعه 05 اسفند 1390, 00:47 صبح
یک فلش 4 گیگ رو با فرمت ntfs فرمت کردم
هر نوع پرمیژنی که بگید ست کردم
ولی بازم پاک میشد
این در حالیه که عینا همون پرمیژنها روی هارد دیسک اجازه پاک شدن را میگرفت
ظاهرا برای دیوایس های جدا شونده پرمیژن ها کار نمیده

Mr'Jamshidy
شنبه 06 اسفند 1390, 00:27 صبح
دوست من

ببین من خودم روی فلش این کار رو انجام دادم و طوری هم این کار رو کردم که خودم هم نتونستم دیگه پاکش کنم
شما اول بگو برای چی میخوای این کار رو انجام بدی تا من راهنماییت کنم

setroyd
شنبه 06 اسفند 1390, 00:38 صبح
نمیشه این کارو کرد به 100 دلیل یک اگر ویروسی این کارو کرده حتما خودش رو سیستم شما نشسته بوده و این اجازه رو نمیداده و اما در مورد پاک نشدن باید بگم این کار شدنی نیست مگر در فلش شما برنامه ای در حال اجرا باشه این بحث بر میگرده به نحوه ی اشنایی با سیستم عامل که با کمی تحقیق متوجه میشید .

setroyd
شنبه 06 اسفند 1390, 00:41 صبح
البته از یک لحاظ هم شدنی هست مگر اینکه از کلاس های غیر مجاز ویندوز در فایل استفاده شده باشه که بازم فک کنم با یک فرمت بره همش !!!

Mr'Jamshidy
شنبه 06 اسفند 1390, 14:56 عصر
البته از یک لحاظ هم شدنی هست مگر اینکه از کلاس های غیر مجاز ویندوز در فایل استفاده شده باشه که بازم فک کنم با یک فرمت بره همش !!!

بله درسته با فرمت همش میره
البته اگر درست یادم باشه تو ویندوز XP نمیشد فرمت کرد اما تو ویندوز 7 این مشکل بکلی رفع شده

SlowCode
شنبه 06 اسفند 1390, 17:51 عصر
اتفاقا من با ویندوز xp فرمتش کردم و پاک شد.

setroyd
یک شنبه 07 اسفند 1390, 00:57 صبح
به غیر از یک فایل اجرایی در حال اجرا نمیشه کاری رو که دوستمون میخوان انجام داد مثل یک ویروس که رو سیستم در حال اجرا هست در ویندوز xp هم میشه فرمت کرد . موفق باشید .

SlowCode
یک شنبه 07 اسفند 1390, 11:21 صبح
به غیر از یک فایل اجرایی در حال اجرا نمیشه کاری رو که دوستمون میخوان انجام داد مثل یک ویروس که رو سیستم در حال اجرا هست در ویندوز xp هم میشه فرمت کرد . موفق باشید .

دوست عزیز تو پست های قبلی اشاره کردم که اون فایل اتوران خالی بود یعنی حجمش صفر بود و اجرا هم نشده بود(پروسس ها رو نگاه کردم).

Mr'Jamshidy
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:27 عصر
میشه اون برنامه ای که این کار رو کرده بود رو بزارید؟

Mr'Jamshidy
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:36 عصر
این رو هم بررسی کنید

نتیجه رو اعلام کنید ببینیم شما چی میخوای

در ضمن روی امنیت فایل در Fat32 هم من در حال بررسی هستم

موفق باشید

سید حمید حق پرست
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:56 عصر
سلام
میشه سورسشو بزارید؟

یا علی (ع)

SlowCode
یک شنبه 07 اسفند 1390, 20:37 عصر
ممنون آقا جمشیدی، جالب بود، میشه کدش رو هم لطف بفرمایید؟
در ضمن من برنامه ای ننوشته بودم، تا جایی که یادمه با ویندوز کپی کردم. ولی از لحاظ منطقی درست نیست چون بعد از ساخت نمیشد فایل رو کپی کرد، گیج شدم فکر کنم درست شدن اون فایل معجزه بود.
عجیبه، خیلی عجیبه. لطفا هرکس که تونست کمک کنه دریغ نکنه.

Mr'Jamshidy
یک شنبه 07 اسفند 1390, 22:25 عصر
سلام
میشه سورسشو بزارید؟

یا علی (ع)

ممنون آقا جمشیدی، جالب بود، میشه کدش رو هم لطف بفرمایید؟
در ضمن من برنامه ای ننوشته بودم، تا جایی که یادمه با ویندوز کپی کردم. ولی از لحاظ منطقی درست نیست چون بعد از ساخت نمیشد فایل رو کپی کرد، گیج شدم فکر کنم درست شدن اون فایل معجزه بود.
عجیبه، خیلی عجیبه. لطفا هرکس که تونست کمک کنه دریغ نکنه.

باز هم سلام

نه متاسفانه

از کسی که یاد گرفتم از من خواسته که کد رو در اختیار کسی قرار ندم
خودشون 100% این تاپیک رو میبینن

اگر خواستن حتما کد رو در اختیارتون قرار میدن

من فقط خواستم بدونم اون چیزی که شما میگی یک همچین چیزی بود یا نه