PDA

View Full Version : سوال: ترکیب پروژه ی تحت وب و تحت ویندوز

lady64
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 12:26 عصر
سلام.یک پروژه هست که دو قسمت داره.بدین صورت:
1.ثبت قطعات کامپیوتری مشتری جهت تعمیر و دادن یک کد جهت پیگیری ،و گزارش گیری و....(تحت ویندوز)
2.پیگیری مشتری از طریق سایت و کد داده شده و تبلیغات و ....(تحت وب)

من php و mysql کار کردم و تا حدی هم vb و sql.
حالا نمیدونم روال کار این نوع پروژه ها به چه صورت هست؟حتما باید یک پایگاه داده ی مشترک باشه .درسته؟به همین خاطر هم در مورد فایل exe از php سوال کردم که دوستان راهنمایی کردند.راه درست چیه؟
من هنوز تجربه ی تجاری ندارم.ممنون میشم خیلی واضح راهنمایی کنید.:لبخندساده:

هیچ کس ندانست که کوه چون سنگ بود تنها شد یا چون تنها بود سنگ شد....

MMSHFE
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 14:58 عصر
میشه هم با پایگاه داده مشترک کار کرد و هم از Export/Import استفاده کنید. در روش اول، بهتره روی MySQL Connectors تمرکز کنید و توی اینترنت MySQL Connector for VB رو پیدا و روی سیستمتون نصب کنید تا توی VB هم بتونید از MySQL استفاده کنید. البته سروری که باهاش کار میکنید باید اجازه اتصال Remote رو به MySQL بده. در روش دوم هم میتونید دیتابیس SQL Server خودتون رو به فرمت XML تبدیل و Export کنید و از اون طرف یک اسکریپت بنویسید که توی MySQL فایل XML رو دریافت و Import کنه. موفق باشید.

alonemm
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 15:03 عصر
باسلام:

معمولا برای انجام چنین کارایی از وب سرویس ها استفاده میکنند که من در لینک زیر یک مقاله درموردش گزاشتم:
http://barnamenevis.org/showthread.php?274518-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%DB%8C%DA%A9-%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D9%88-%D8%A

شما میتونید پایگاه داده رو روی یک سرور اینترنتی داشته باشید و یک DNS روش ست کنید و در برنامه های تحت ویندوز برای کانکشن استرینگ به این DNS مراجعه کنید.
برای کار با MYSQL تحت ویندوز هم از OLEDBConnection استفاده کنید.

موفق باشید.

ayub_coder
پنج شنبه 04 اسفند 1390, 18:41 عصر
چرا کار رو سخت میکنید هر دو پروژه رو تحت وب انجام بدید.!!!

lady64
جمعه 05 اسفند 1390, 09:36 صبح

درسته.اول من هم به این فکر کردم.اما تصور کنید که هر وقت مشتری میاد و قطعه ای جدید رو میاره ، باید حتما connect باشیم تا اطلاعات اون در وب ثبت بشه و بعد یک کد به مشتری بدیم.و کلی هم کارهای گزارش گیری و مدیریتی داره.
بنظر شما با این اوصاف تحت وب بودن مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟؟ممنون میشم دوستان نظرشون رو بگن.شماها باشید چکار میکنید؟
باز هم میگم چون من تجربه ی تجاری ندارم ، دقیقا نمیدونم با این نوع پروژه ها چطور باید برخورد کرد!!! من تا بحال فقط کد نوشتم ، اما وقتی میخوام وارد اجرا بشم میبینم کلی مسئله وجود داره!!!!:عصبانی++:

ما همونقدر که در غیبت مقصریم ، در ظهور موثریم ....

eshpilen
جمعه 05 اسفند 1390, 10:42 صبح
من تا بحال فقط کد نوشتم ، اما وقتی میخوام وارد اجرا بشم میبینم کلی مسئله وجود داره!!!!خب معلومه کلی مسئله وجود داره. برنامه نویسی چیز ساده ای نیست. گسترده و پیچیده هست. خصوصا اینطور سناریوهای ترکیبی و چند حیطه ای.
میزان تجربه و دانش و مهارت شما چقدره؟ قبلا چه کارهایی انجام دادید؟
راستی تابحال فقط کد نوشتید یعنی چی دقیقا؟!

ضمنا بنده یه ایده ای دارم.
میگم میتونید از یک وب سرور لوکال مثل EasyPHP استفاده کنید و داده های ثبت شده در دیتابیس محلی با فواصل زمانی یا وقتی به اینترنت وصل میشید به سرور هاست منتقل بشن. اما طبیعتا این روش میتونه نکات و پیچیدگی های خودش رو داشته باشه؛ منظورم بیشتر حفظ هماهنگی و عدم ناسازگاری و مشکل بین اطلاعات دیتابیس محلی و دیتابیس هاست است. البته فکر میکنم اگر سایت شما درحد اطلاع رسانی هست و از طریق اون چیزی در دیتابیس ثبت نمیشه یا تغییر نمیکنه این پیچیدگی ها تاحد زیادی برطرف میشه.
از طرف دیگه مگه ADSL ندارید یا نمیگیرید برای این کار؟
هرچند حتی اگر اینترنت پرسرعت دائمی داشته باشید یحتمل باید حساب مواقعی که در ارتباط اینترنتی به هر دلیلی قطعی یا مشکل وجود داره رو هم بکنید.

از طرف دیگه بهرحال برنامهء تحت دسکتاپ، هم سرعت بیشتری میتونه داشته باشه هم تمیزتر و سرراست تر و حرفه ای تر بنظر میرسه. تازه امکانات بیشتری هم داره و با بقیهء بخشها و برنامه های PC راحتتر و بهتر میشه ارتباطش داد.

باز هم میگم چون من تجربه ی تجاری ندارم ، دقیقا نمیدونم با این نوع پروژه ها چطور باید برخورد کرد!!! تجربهء تجاری نداری خب چرا همینطوری میری توی هر کاری؟
اول از موردهای ساده تر و محدودتر و حتی شده کارآموزی باید شروع کنی.
حداقل واسه خودت اول یکی دوتا کار آزمایشی انجام بده.

lady64
شنبه 06 اسفند 1390, 10:52 صبح
میزان تجربه و دانش و مهارت شما چقدره؟ قبلا چه کارهایی انجام دادید؟
.
من قسمت application این برنامه رو قبلا بعنوان پروژه ی پایگاه داده ی دانشگاه کار کردم ، ولی چون اصولی نبود و نواقص داره میخوام از ابتدا کار کنم.
در مورد تجربه ی کار وب هم یه سیستم ثبت مرخصی و ماموریت ساده هم برای دوره کارآموزی برای شرکتی نوشتم که میخوان استفاده کنند( که در حال مطالعه ی بیشتر در مورد مسائل امنیتی سایت هستم)

تجربهء تجاری نداری خب چرا همینطوری میری توی هر کاری؟
اول از موردهای ساده تر و محدودتر و حتی شده کارآموزی باید شروع کنی.
حداقل واسه خودت اول یکی دوتا کار آزمایشی انجام بده!.
خب انجام این پروژه هرکدوم بصورت جدا کار خیلی سختی نیست، دوست داشتم تجربه ی پروژه های اینچنینی رو هم داشته باشم.ضمن اینکه چون قراره این برنامه کاربردی بشه ، انگیزه ی بیشتری دارم.
به خاطر همین دوست داشتم راه اصولی رو بدونم و بعد شروع کنم....به خاطر همین نظر دوستان رو خواستم.بهرحال تشکــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــر.

باران به خاطر استمرارش سنگ را سوراخ میکند نه قدرتش !!!!

farhadfery
شنبه 06 اسفند 1390, 11:04 صبح
من اگر بودم هر دو بخش را با php می زدم. یک وبسرور محلی راه می انداختم و curnjob هر چند دقیقه اطلاعات جدید را دریافت و در پایگاه داده محلی می ریختم. یا کلاً هر دو بخش را تحت وب می کردم. بستگی داره چقدر هزینه می خواهند بکنند؟ و همچنین تهداد و حجم درخواستها چندتا است؟
شما این 2 مورد را پاسخ بدهید

lady64
شنبه 06 اسفند 1390, 11:27 صبح
من اگر بودم هر دو بخش را با php می زدم. یک وبسرور محلی راه می انداختم و curnjob هر چند دقیقه اطلاعات جدید را دریافت و در پایگاه داده محلی می ریختم. یا کلاً هر دو بخش را تحت وب می کردم.
در مورد هزینه ی هر کدوم میشه توضیح بدید ... و راه بهتر بین این دو ؟

بستگی داره چقدر هزینه می خواهند بکنند؟ و همچنین تهداد و حجم درخواستها چندتا است؟
شما این 2 مورد را پاسخ بدهید.
این که چقدر میخوان هزینه کنند ، سپردند به عهده ی خودم (آشنا هستند:لبخندساده:)، من هم هدف اصلیم کسب تجربه ست( بعدش پول :چشمک:)
در مورد تعداد و حجم درخواست ها هم ، منظورتون مراجعه کننده در روز و ساعت هست؟

farhadfery
شنبه 06 اسفند 1390, 12:04 عصر
در مورد هزینه ی هر کدوم میشه توضیح بدید ... و راه بهتر بین این دو ؟

این که چقدر میخوان هزینه کنند ، سپردند به عهده ی خودم (آشنا هستند:لبخندساده:)، من هم هدف اصلیم کسب تجربه ست( بعدش پول :چشمک:)
شما درست می فرمایید که هدفتون کسب تجربه است، پس بگذار یه تجربه مهم و خوب به شما یاد بدهم: در ابتدای هر کار زمان و پول و محتوحیات کار را مشخص کنید.
فقط به ابن فکر نکن که کد بزنی! 3 مورد بالا بسیار مهم. حتی اگر رایگان هم کار می کنی، در ابتدای کار مشخص کن.

بله منظورم تعداد درخواست ها و اینکه حجم داده انتقالی چقدر است؟

lady64
شنبه 06 اسفند 1390, 14:45 عصر
فرمایش های شما متین ....
در مورد تعداد درخواست ها هم ، چون یک مقدار حدودی درنظرم هست ، و این مورد رو درنظر نگرفته بودم، بهتون میگم ..
واقعا ممنــــــــون که وقت میزارید... :خجالت:

crazyfull
شنبه 06 اسفند 1390, 15:20 عصر
نياز به هزينه اضافی نيست, کافيه:

بهتره روی MySQL Connectors تمرکز کنید و توی اینترنت MySQL Connector for VB رو پیدا و روی سیستمتون نصب کنید تا توی VB هم بتونید از MySQL استفاده کنید.+ اينکه تو برنامتون تشخيص بديد که اگر ارتباط با ديتابيس سايت برقرار نشد و يا اينترنت وصل نبود داده ها موقتاً تو ديتا بيس برنامه ذخيره بشن و بعد از اولين اتصال به اينترنت همه دادها به ديتابيس سايت انتقال پيدا کنند

lady64
شنبه 06 اسفند 1390, 15:57 عصر
وای خدای من !!! چقدر نظرها متفاوته ..... من واقعا دیگه نمیدونم باید چکار کنم و بهترین راه چیـــــــــــــــــــــــ ـه؟؟؟؟:گریه:

lady64
شنبه 06 اسفند 1390, 18:15 عصر
بله منظورم تعداد درخواست ها و اینکه حجم داده انتقالی چقدر است؟

آقای farhadfery ، حدودا 10 نفر در روز.و حجم اطلاعات انتقالی هم در حد ثبت اطلاعات عمومی مشتری و اطلاعات مربوط به قطعه مورد نظر او در لحظه ی مراجعه .
در ضمن ممنون میشم در مورد هر دو روش پیشنهادیتون توضیح بیشتر بدید.مرســــــــــی

farhadfery
شنبه 06 اسفند 1390, 18:38 عصر
من نظرم را می دهم. ن اینکه بهترین است. اساتید تشریف بیارند نظر بدهدن. من می گم یک سایت روی اینترنت. با مدیریت کاربری مناسب یعنی:تعریف انواع کاربر مدیر، گزارشگیر و ... و با قابلیت تهیه backup کامل و دلخواه مثلا قادر باشه بکآپ با تعیین تاریخ شروع و پایان توسط مدیر سایت بگیرد. و دیگر بخش ها. مثلا تععین وضعیت قطعه. می شه گفت یه CRM خیلی ساده و کوچیک.
کاره جالبی از آب در می یاد.

Unique
شنبه 06 اسفند 1390, 20:24 عصر
نیازی به گیج شدن نیست ! شما چرا پروژتون را تحلیل نمیکنین ؟ چرا الکی خودتون را درگیر راهکار های اجرایی میکنید ؟

1 - شما نیاز به برنامه ای دارین که شرکت مورد نظر شما اطلاعات قطعات ، مشتری ها ، فیش ها و احتمالا حسابداری و گزارش ها را بتونه مدیریت کنه ! این را هم در بستر وب میشه ساخت هم Desktop اما 100% مطمئن باش که Desktop بودنش چند تا مزیت فوق العاده داره ! اول اینکه برای اجرا شدن نه نیاز به هاست داری (حالا چه local چه تحت وب) نه به php نه به Browser خلاصه همش توی یک application جمع خواهد شد 2 - کلا کاربران با Application ویندوزی بهتر از Web Based ارتباط بر قرار میکنند و شما خواسته هاشون را سریعتر و منطقی تر میتونی انجام بدی 3- امنیت کد شما در حالت Desktop خیلی از Web Based بیشتره و میتونی حتی قفل سخت افزاری واسش بگذاری (با توجه به اینکه میگی نمیخوای رسیک کنی و تحت وب باشه و اینترنت ندارنند و از این حرفا که من قبول ندارم و توی شهر های بزرگ ایران اینترنت در حد خوب و قابل قبول هست)

2 - شما نیاز داری که برای شرکت یک سایت طراحی کنی که در واقع اون شرکت را معرفی کنه (که ربطی به برنامشون نداره) و یک قسمت که مشتری بتونه وضعیت قطعش را بررسی کنه در واقع شاید زوری اطلاعات یه جدول با 7یا 8 تا ستون را ببینه ، کافیه با یه منطقی که خودت باید درستش کنی اطلاعات را اون شرکت بتونه Export کنه (حالا SQL یا Excel یا حتی txt) و بعدش با ارسال به یک صفحه php اونها را در جدول وب خودت درج کنی.

این تیپ کار ها نیاز به تجربه داره و تا کار نکنی بهترین روش مشخص نمیشه ! اما سناریو شما اصلا سخت نیست !

reza_ali202000
سه شنبه 16 خرداد 1391, 05:33 صبح
سلام دوست عزیز
چون هردوبرنامت آماده هس بیا توی ویندوزت یه دکمه بزار به اسم بروز رسانی سایت مثلا.
هروقت زد اطلاعات رو به سرورت منتقل کنه. برا این کار هم میتونی بیای یه بک آپ از دیتابیس ویندوزت بگیری و روی اون ری استور کنی.
این بهترین راه حل هس.

Beginner2013
سه شنبه 16 خرداد 1391, 09:03 صبح
سلام.یک پروژه هست که دو قسمت داره.بدین صورت:
1.ثبت قطعات کامپیوتری مشتری جهت تعمیر و دادن یک کد جهت پیگیری ،و گزارش گیری و....(تحت ویندوز)
2.پیگیری مشتری از طریق سایت و کد داده شده و تبلیغات و ....(تحت وب)

من php و mysql کار کردم و تا حدی هم vb و sql.
حالا نمیدونم روال کار این نوع پروژه ها به چه صورت هست؟حتما باید یک پایگاه داده ی مشترک باشه .درسته؟به همین خاطر هم در مورد فایل exe از php سوال کردم که دوستان راهنمایی کردند.راه درست چیه؟
من هنوز تجربه ی تجاری ندارم.ممنون میشم خیلی واضح راهنمایی کنید.:لبخندساده:

هیچ کس ندانست که کوه چون سنگ بود تنها شد یا چون تنها بود سنگ شد....

سلام،دوست من اگه احیانا از vb.net استفاده میکنی،MySql Connector.Net رو می تونی از اینجا (http://developer.ugig.ir/upload/MySql.Data.dll)دانلود کنی.
منم با ترکیب برنامه Desktop با تحت وب موافقم،چون ممکنه فردا ازت چیزی بخوان که با برنامه تحت وب غیر ممکن باشه،اون موقع باید برنامتو بازنویسی کنی.

lady64
سه شنبه 16 خرداد 1391, 09:34 صبح
دوستان ممنون از راهنماییهاتون. ولی من اینو حدودا 3 ماه پیش پرسیده بودم و الان هم تقریبا داره تموم میشه . کمی دیر اومدید ....
این برنامه میبایست تحت وب میبود ، چون میخواستن به قول خودشون دورکاری داشته باشند ، یعنی هرجا هستن بتونن کارهایی از قبیل گزارشگیری و ... رو انجام بدن و همچنین به اطلاعات دسترسی داشته باشند .

hamed-php
سه شنبه 16 خرداد 1391, 11:12 صبح
چطور میشه یه autorun ساخت تا اتوماتیک آپاچی و مای اسکوال (یا مثلا نرم افزار wamp) روی سیستم فرد نصب بشه و اطلاعات دیتابیس در جای خودش قرار بگیره و کاربر به اکسپلورر هدایت بشه تا بتونه از برنامه تحت سروری که براش تهیه دیدیم استفاده کنه

MMSHFE
سه شنبه 16 خرداد 1391, 11:17 صبح
میتونید از نرم افزارهای ساخت Autorun مثل Autoplay Media Studio یا Multimedia Builder یا InstallShield یا DemoShield و... استفاده کنید تا Wamp Server نصب بشه و بعد فایلهای سایت توی پوشه www کپی بشه و نهایتاً یک اسکریپت Installer بسازین که دیتابیس و... رو میسازه و Import میکنه و مسیر اجرای اون رو توسط همون نرم افزار Autorun که ساختین توی مرورگر باز کنید.

aminpourazadeh
شنبه 03 شهریور 1397, 15:24 عصر

با سلام

برای یک سازمانی که دارای چندین زیر مجموعه در استان است بهترین تکنولوژی برنامه نویسی چیست؟ که این نرم افزار در این زیر مجوعه ها بتواند انلاین کار کند.

تحت ویندوز مثلا C#‎

یا وب اپلیکشن مثلا asp mvc?

من این برنامه رو تحت وب شروع به نوشتن کردم . ولی کارفرما تمایل دارد که تحت ویندوز نوشته شود