PDA

View Full Version : RegularExpressionValidator1 و ارسال فیلد خالی

sara_aryanfar
جمعه 05 اسفند 1390, 01:07 صبح
با سلام من برای یک تکس باکسم از RegularExpressionValidator1 استفاده کردم و اونو برای ایمیل تنظیم کردم به طوری که اگر یک ایمیل غیر معتبر وارد بشه پیغان خطا میده مشکل اینجاست که اگر فیلد خالی باشه هیچ خطایی نمیده و فرم رو ارسال می کنه آیا باید یه ولیدتور دیگه هم بزارم برای بررسی خالی بودن یا همینو میشه تنظیم کرد تا هم خالی بودن رو بررسی کنه هم معتبر بودن ایمیل رو ؟ ممنون

fakhravari
جمعه 05 اسفند 1390, 01:53 صبح
هم textbox , باتن و هر چی که در ارتباط هستند را در یک گروه قرار بده

sara_aryanfar
جمعه 05 اسفند 1390, 03:00 صبح
من برای هر تکس باکسم یک ولید میگذارم آیا این روش درستی هست یا با کمتر از اینها هم میشه انجام داد

ramin149
جمعه 05 اسفند 1390, 17:25 عصر
من برای هر تکس باکسم یک ولید میگذارم آیا این روش درستی هست یا با کمتر از اینها هم میشه انجام داد
کار درستی انجام می دید .
من شخصا برای فیلد ایمیل 2 تا می ذارم هم برای نوع ایمیل و هم خالی بودن آن .

behrad110
جمعه 05 اسفند 1390, 20:33 عصر
برای خالی بودن از asp:RequiredFieldValidator استفاده کنید هر چیزی رو برای یه کاری ساختن

mehrdad85
شنبه 06 اسفند 1390, 09:38 صبح
سلام
دوست عزیز نگران استفاده زیاد از validator ها نباشید این به این معنی نیست که relax استفاده کنید بلکه به این معنیه که
خیلی هم نمیخاد نگران استفاده از اونا باشید یعنی نمیخاد صرفه جویی کنید
هر چه که بخاید کنترل هاتون به طور مشتقل تر از هم دیگه validate بشن نیاز دارید که validator های بیشتری داخل صفحه بذارید
با نظر دوست خوبم fakhravari هم چندان موافق نیستم چون گاهی وقتا نیازه که کنترل ها دونه دونه چک بشن و احیانا اگه نیاز بود که به کاربر تذکری داده بشه دقیقا مشخص بشه که مشکل از کجاست

موفق باشید