PDA

View Full Version : گفتگو: ایجاد یک بخش برای نرم افزار 3ds max

reza69
جمعه 05 اسفند 1390, 11:55 صبح
سلام به همه اساتید و مدیران سایت
می خواستم پیشنهاد بدم یه بخش ایجاد کنید برای نرم افزار 3ds max
نظر شما چیه؟
کسانی که با این موضوع موافقند نظراتشان را بگذارند.
http://up98.org/upload/server1/02/c/8m2bvr5kdrmtmhvqbxnv.png

mmd2009
شنبه 06 اسفند 1390, 01:04 صبح
با سلام

فکر بسیار خوبیه. ای کاش میشد یک بخش مجزا و کامل برای ساخت و طراحی بازی و گرافیک ایجاد بشه تو انجمن. که انجین های مختلف هم بتونن اونجا قرار بگیرن و نرم افزارهای مربوط به اونا مثل چیزی که شما گفتی .

چون بلاخره طراحی بازی خودش برنامه نویسی هستش و شخصا خیلی دوست دارم یک بخش برای این منظور ایجاد بشه و مطمئنم پربار خواهد شد. من که خودم عاشق گرافیک و طراحی هستم

موفق باشید ، و تشکر میکنم از شما بابت این پیشنهاد خوبتون

Hybrid
شنبه 06 اسفند 1390, 11:42 صبح
نظر شما چیه؟
http://up98.org/upload/server1/02/c/8m2bvr5kdrmtmhvqbxnv.png
ایجاد یک بخش برای نرم افزار تری دی مکس!!!؟؟؟ اگه یک بخش برای طراحی بازی و برنامه نویسی بازی بزارن که خیلی خیلی عالی میشه نه صرفا 3ds max.

mazdadoost
شنبه 06 اسفند 1390, 13:03 عصر
بخشی برای بازی های کامپیوتری موجوده :

طراحی و ساخت بازی‌های کامپیوتری (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?28-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%D B%8C)

reza69
شنبه 06 اسفند 1390, 13:20 عصر

طراحی و ساخت بازی‌های کامپیوتری (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?28-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D9%88-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8 C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%D B%8C)
دوست من
من در مورد اینکه:ایجاد یه بخش برای نرم افزار 3ds max یا نرم افزار های مشابه عنوان کردم نه ساخت بازی البته این موضوع مربوط به ساخت بازی هم میشه.
ممنون از نظرتون

reza69
شنبه 06 اسفند 1390, 13:23 عصر
البته نرم افزار 3ds max بخش هایی برای کد نویسی و طراحی صفحات وب داره ولی من با کد نویسی این نرم افزار آشنایی ندارم.
تاکید من کار روی انیمیشن و کار های گرافیکی با این نرم افزار و طراحی و... هست.
به نظر من با ایجاد چنین محیطی تعداد افراد عضو سایت برنامه نویس چندین برابر میشه.
فراموش نکنیم که تعداد افرادی که از این قبیل نرم افزار ها استفاده می کنند زیاد هست و این موضوع مشتاق زیاد داره.

syntiberium
شنبه 06 اسفند 1390, 15:05 عصر
بخش ساخت بازی های رایانه ای وجود داره اما داخلش نمیشه راجع به مثلا طراحی سه بعدی با 3DS MAX یا طراحی تکسچر صحبت کرد . فقط می شه راجع به چگونگی ساخت بازی و چگونگی نوشتن برنامه ی بازی صحبت کنیم .
اگر داخل خود این بخش یه بخش مجزا بگذارند به نام طراحی اجزای مختلف بازی خیلی خوب می شه .

mmd2009
شنبه 06 اسفند 1390, 16:20 عصر

طراحی بازی اینقدر گسترده هست که یک بخش خیلی ساده اصلا پاسخگو نیست و انگیزه رو کامل از بین میبره و همینطور اینکه پیچیدگیش زیاده ، شما فکر کن به تعداد موهای سر انجین هست واسه بازی های کامپیوتری ، حالا یک کاربر چطوری سوالش رو بپرسه به طوری که بقیه گمراه نشن ؟!

به نظر من دلیل عمده ی اینکه اون بخش فرسوده شده اینه که مدیریتش واقعا سخته و کار هم باهاش 10 برابر مشکل تر.

خصوصا اینکه مهمترین رکن این سایت اینه که بخش ها از هم تفکیک باشن.

MohammadGh2011
شنبه 06 اسفند 1390, 17:52 عصر
سلام به همه دوستان برنامه نويس

نظر شما چیه؟
بنده نيز موافقم که يک بخش براي نرم افزار 3Ds Max ايجاد بشه.

مديران عزيز لطفا رسيدگي کنيد که اگه امکان داره به زودي راه اندازي بشه

reza69
شنبه 06 اسفند 1390, 18:34 عصر
بابا من خودمو کشتم چرا همه دارن از بازی حرف میزنن یکم از انیمیشن و طراحی هم صحبت کنین:عصبانی:
از مدیران محترم خواهش می کنم یه فکری برای این موضوع 3ds max بکنن
آخرش چی شد؟موافقت میکنید یا نه؟

syntiberium
شنبه 06 اسفند 1390, 19:39 عصر
بابا من خودمو کشتم چرا همه دارن از بازی حرف میزنن یکم از انیمیشن و طراحی هم صحبت کنین:عصبانی:
این جا سایت برنامه نویس هست و انیمیشن هیچ ربطی به برنامه سازی نداره اما بازی سازی ربط داره و طراحی سه بعدی و تکسچر هم قسمت بزرگی از بازی سازی رو تشکیل می ده .

reza69
شنبه 06 اسفند 1390, 20:54 عصر
این جا سایت برنامه نویس هست و انیمیشن هیچ ربطی به برنامه سازی نداره اما بازی سازی ربط داره و طراحی سه بعدی و تکسچر هم قسمت بزرگی از بازی سازی رو تشکیل می ده .
یعنی تو بازی ها از انیمیشن استفاده نمی کنن؟ یعنی شما برای جلوه های ویژه ی یک بازی از نرم افزار game maker استفاده می کنی؟ یا paint ویندوز؟ تا حالا چه بازی های کامپیوتری کردی؟ تو هیچ کدوم وسط بازی یا هرجاش انیمیشن نبوده؟ این طراحی سه بعدی و تکستچر که شما میگی یه قسمت کوچیک از کار با این نرم افزاره.

mmd2009
شنبه 06 اسفند 1390, 21:43 عصر
ببینید دوست عزیز. مطمئن باشید به هیچ عنوان در این سایت بخشی برای 3dmax ایجاد نمیشه به 1001 دلیل ، یکش هم اینه به قول دوستمون ربطی به برنامه نویسی نداره و زمانی ربط پیدا میکنه که بخشی از مجموعه ای از برنامه نویسی باشه. پس شما سعی کنید ابتدا بخش بازی سازی رو مستقل بکنید و بعد به فکر زیربخش های اون باشید.

3dmax رو برای به قول خودتون تصاویر 3 بعدی یا .. ایجاد کردن و این تصاویر سه بعدی رو میشه تو انیمشن یا بازی استفاده کرد و چون انیمشن ربطی به سایت برنامه نویسی نداره پس تنها فرصت ایجاد چنین بخشی زمانی حاصل میشه که زیر محموعه ی بازی سازی باشه.

در ضمن به جمله اول من دقت کنید :

فکر بسیار خوبیه. ای کاش میشد یک بخش مجزا و کامل برای ساخت و طراحی بازی و گرافیک ایجاد بشه تو انجمن. که انجین های مختلف هم بتونن اونجا قرار بگیرن و نرم افزارهای مربوط به اونا مثل چیزی که شما گفتی .

بخشی از صحبت های من در مورد گرافیک بود و بخشی از صحبت های دیگر دوستان در مورد بازی. پس لطفا منتظر جوابتون از سوی مدیران باشید و درخواست های مکرر برای جواب دادن مدیران نکنید.

موفق باشید

reza69
شنبه 06 اسفند 1390, 21:47 عصر
3dmax رو برای به قول خودتون تصاویر 3 بعدی یا .. ایجاد کردن و این تصاویر سه بعدی رو میشه تو انیمشن یا بازی استفاده کرد و چون انیمشن ربطی به سایت برنامه نویسی نداره پس تنها فرصت ایجاد چنین بخشی زمانی حاصل میشه که زیر محموعه ی بازی سازی باشه.

در ضمن به جمله اول من دقت کنید :

بخشی از صحبت های من در مورد گرافیک بود و بخشی از صحبت های دیگر دوستان در مورد بازی. پس لطفا منتظر جوابتون از سوی مدیران باشید و درخواست های مکرر برای جواب دادن مدیران نکنید.

موفق باشید
درسته من با این حرف موافقم.
ولی اگه چنین مجموعه ای درست کنید باید برای مسائل انیمیشن هم یه جا درست کنید به عنوان زیر مجموعه ساخت بازی.
کسانی که با این موضوع موافقند نظراتشان را بگذارند.

Mr'Jamshidy
یک شنبه 21 اسفند 1390, 02:21 صبح
من هم موافقم

امیدوارم این بخش بزودی ایجاد بشه و همینطور پربار

چون من خودم شخصا گیر همین موضوع هستم

تا بحال سایتی رو ندیدم که بصورت کاملا تخصصی از این موضوع پشتیبانی کنه

reza69
یک شنبه 21 اسفند 1390, 10:51 صبح
من هم موافقم
امیدوارم این بخش بزودی ایجاد بشه و همینطور پربار
چون من خودم شخصا گیر همین موضوع هستم
تا بحال سایتی رو ندیدم که بصورت کاملا تخصصی از این موضوع پشتیبانی کنه
سایت http://forum.sorooshcg.com هست ولی فعلا شروع به کار نکرده
ولی این سایت چنین موضوعی رو کم داره من مطمئنم بازدید زیادی رو به خودش اختصاص میده.
مسئولین سایت هم که انگار نه انگار.معلوم نیست چیکار میکنن.:عصبانی:

MohammadGh2011
یک شنبه 21 اسفند 1390, 14:53 عصر
سلام عليکم

مسئولین سایت هم که انگار نه انگار.معلوم نیست چیکار میکنن
به نظر من همچين بخشي رو ايجاد نکنند.
زيرا:اکثر تاپيک هاي اين بخش بي پاسخ موندن و شايد خواهند موند.من چند ماه پيش يه تاپيک درباره ساعت سايت زدم که 20 دقيقه جلو است هيچ پاسخي نگرفتم ،هنوز که هنوزه اين ساعت درست نشده.بفرما:http://barnamenevis.org/showthread.php?310004-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%D9%8A%D8%AA
وهمينطور تاپيک هاي بي پاسخ ديگه.