PDA

View Full Version : popupmenu

alizanganeh
جمعه 05 اسفند 1390, 13:36 عصر
سلام

برنامه ای رو براتون زمیمه کردم که توی این برنامه من کدی قرار دادم واسه قرار دادن آیکون بر روی منوها و کدی هم قرار دادم برای بردن فرم به نوار اعلان
و این امکان رو داره که با popupmenu وقتی روی آیکون برنامه در نوار اعلان راست کلیک کنید منویی که در برنامه ساخته شده و روش آیکون قرار داده شده نمایش داده بشه
ولی من میخوام منو ها رو از روی خود فرم hide کنم تا فقط بصورت popupmenu دیده بشه نه به حالت عادی منو
ولی یک مشکلی هست
وقتی شما منو رو hide میکنی popupmenu در نوار اعلان کار میکنه ولی دیگه آیکون های منو توی نوار اعلان نمایش داده نمیشه و فقط وقتی آیکون ها رو نشون میده که منوها روی خود فرم هم نمایش داده بشن (visible همه ی منوها true باشه)

چیکار میتونم انجام بدم تا هم منو ها رو hide کنم و هم آیکون های منوها در نوار اعلان نایش داده بشن

اینم نمونه برنامه :

ASedJavad
جمعه 05 اسفند 1390, 14:12 عصر
سلام
شما میتونید در حالت کلی منوتونو hide کنید و هر وقت که میخواد بره تو نوار اعلان، ویزایبل منوتونو true کنید، بعد دوباره تصاویر رو به منو اضافه کنید و هر وقت خواست دوباره فرمتون نمایش داده بشه، دوباره منو رو مخفی کنید.
البته احتمال میدم راه های دیگه ای هم باشه

alizanganeh
جمعه 05 اسفند 1390, 14:58 عصر
این کارو انجام دادم قبلا ولی نشد

alizanganeh
جمعه 05 اسفند 1390, 15:05 عصر
آقا ممنون خودم درستش کردم
کافیه روی دکمه ی که فرم رو میبره به نوار اعلان دوباره کدی که توی form load برای دادن آیکون به منوها رو نوشته بودی دوباره بنویسیم و visible منوی اصلی رو true کنیم
و روی قسمتی که فرم رو دوباره به نمایش در میاره visible منو اصلی رو false کنیم
shahabbasic
جمعه 05 اسفند 1390, 15:57 عصر
خب من هم که همینو گفتم!
باشه آقا بحث نکن

سید حمید حق پرست
جمعه 05 اسفند 1390, 20:25 عصر
سلام
این یک روش راحت

موفق باشی

یا علی (ع)

alizanganeh