PDA

View Full Version : نمایش تصویرها مثل گیف

swallow.pa
جمعه 05 اسفند 1390, 13:13 عصر
سلام به همه
من چند تا تصویر دارم که می خوام اونها رو پشت سر هم نمایش بدم و کاربرد اون هم توی مثلا عملیاتهایی است که نیاز به پردازش دارن و می خوام کاربر رو سرگرم کنم یه چیزی مثل این عکسی که ضمیمه است البته ده تائی هستند چه روشی پیشنهاد می کنید
متشکر

reza69
جمعه 05 اسفند 1390, 13:35 عصر
میتونی از تایمر استفاده کنی بعد از نمایش هر عکس یه عکس دیگه نمایش داده بشه البته شاید این روش یکم وقت گیر باشه و بیخودی cpu رو مشغول کنه
چرا از کنترل picture box استفاده نمی کنی؟ فایل gif هم قبول میکنه من الان امتحان کردم شد.
موفق باشی

gilsoft
جمعه 05 اسفند 1390, 14:14 عصر
من چند تا تصویر دارم که می خوام اونها رو پشت سر هم نمایش بدم و کاربرد اون هم توی مثلا عملیاتهایی است که نیاز به پردازش دارن و می خوام کاربر رو سرگرم کنم یه چیزی مثل این عکسی که ضمیمه است البته ده تائی هستند چه روشی پیشنهاد می کنید
متشکر
سلام دوست عزیز
لطفا مشخص کنید که این تصاویر در یک فایل ذخیره شده یا بصورت جداگانه (تک تک) ذخیره شده ؟ :متفکر:
فرمت (پسوند) فایل(های) تصویر رو هم مشخص بفرمایید ! :چشمک:

tabatabaeefar
جمعه 05 اسفند 1390, 17:39 عصر
سلام
به نظرم بهتره از تصاویرتون یه تصویر گیف درست کنید و در برنامه از اون استفاده کنید.
این کار رو به راحتی میتونید با نرم افزار GIF Creator انجام بدید.
موفق باشید

Hossis
جمعه 05 اسفند 1390, 18:27 عصر
سلام
به نظرم بهتره از تصاویرتون یه تصویر گیف درست کنید و در برنامه از اون استفاده کنید.
این کار رو به راحتی میتونید با نرم افزار GIF Creator انجام بدید.
موفق باشید
البته اگر همه تصاویر رو توی یک ایمیج لیست بریزید و و تایمر اونها رو متحرک نشون بدید, فکر نکنم سنگینتر از پخش تصویر گیف باشه

m2_farzan
شنبه 06 اسفند 1390, 15:32 عصر
البته اگر همه تصاویر رو توی یک ایمیج لیست بریزید و و تایمر اونها رو متحرک نشون بدید, فکر نکنم سنگینتر از پخش تصویر گیف باشه

باید آزمایش کرد. من حدس میزنم پخش GIF سبکتر از استفاده از تایمر باشه.

reza69
شنبه 06 اسفند 1390, 21:09 عصر
باید آزمایش کرد. من حدس میزنم پخش GIF سبکتر از استفاده از تایمر باشه.
من از picture box استفاده کردم داخلش gif گذاشتم انجام شد. به نظر من این بهتره.

swallow.pa
سه شنبه 09 اسفند 1390, 19:37 عصر
سلام دوست عزیز
لطفا مشخص کنید که این تصاویر در یک فایل ذخیره شده یا بصورت جداگانه (تک تک) ذخیره شده ؟ :متفکر:
فرمت (پسوند) فایل(های) تصویر رو هم مشخص بفرمایید ! :چشمک:

با سلام 8 تا تصویر با پسوند ico می باشد چه راهی ره پیشنهاد می دید
متشکرم

m2_farzan
سه شنبه 09 اسفند 1390, 19:41 عصر
خوب تبدیلشون کن به یه فایل واحد GIF متحرک، بعد اون فایل رو توی یک PictureBox بگذار.

swallow.pa
سه شنبه 09 اسفند 1390, 19:47 عصر
خوب تبدیلشون کن به یه فایل واحد GIF متحرک، بعد اون فایل رو توی یک PictureBox بگذار.
یعنی با گذاشتن پیکچر باکس و عکس خودش گیفها رو نشون می دهد

m2_farzan
سه شنبه 09 اسفند 1390, 19:54 عصر
متوجه منظورتون نشدم. ببین باید این کارها رو به ترتیب انجام بدی:

1- تک تک فایل های ico رو با یه برنامه به فایل های png تبدیل کن.
2- با برنامه ای مثل Easy GIF Animator فایل های png رو به یک فایل واحد GIF تبدیل کنید (پشت سر هم بگذارید)
3- اون فایل GIF تولید شده رو وارد picture box کنید. دقیقا همونجوری که یه فایل bmp یا jpg رو وارد میکنید.

reza69
سه شنبه 09 اسفند 1390, 20:34 عصر
یعنی با گذاشتن پیکچر باکس و عکس خودش گیفها رو نشون می دهد
اگه دوست داری عکس ها رو بزار تا برات درستش کنم.