PDA

View Full Version : سوال: اصلاح کردن کد Save حروف تکست در Word

Hassan2500
جمعه 05 اسفند 1390, 16:56 عصر
سلام
من وقتی فارسی در Text مینویسم و بعد دکمه کامند را میزنم حروف در Word سیو نمیشوند ولی وقتی انگلیسی مینویسم سیو میشوند باید چکار کنم فارسی را هم سیو کند بعد میخواهم که فایل ورد سیو شده در Desktop گذاشته شود نه داخل پوشه خود برنامه

Option Explicit
Private Declare Function ShellExecute Lib "shell32.dll" Alias "ShellExecuteA" (ByVal hwnd As Long, ByVal lpOperation As String, ByVal lpFile As String, ByVal lpParameters As String, ByVal lpDirectory As String, ByVal nShowCmd As Long) As Long

Private Sub Command1_Click()
Open "Word.doc" For Output As #2
Print #2, T10.Text
Close #2
End Sub

Private Sub Command2_Click()
ShellExecute 0&, vbNullString, "Word.doc", vbNullString, vbNullString, vbMaximizedFocus
End Sub

setroyd
جمعه 05 اسفند 1390, 22:34 عصر
مشکل از کد نویسی شما هست شما یه سرچ بکن تو همینجا نمونه ای که میخواهید هست .

Hassan2500
شنبه 06 اسفند 1390, 10:53 صبح
سلام
من این کد رو ننوشتم یکی از دوستان زحمت کشیدن و واسم نوشتن فقط حروف انگلیسی که داخل تکست نوشته میشود را سیو میکند و نشان میدهد هنگامی که کامند را میزنم من میخام حروف فارسی را هم سیو کند و ورد نشانش دهد بصورت فونت Arial و اندازه فونت 12 اگه میشه از دوستان میخام برام این حالت اصلاحش کنند راستش من زیاد از برنامه نویس وارد نیستم و این کد برام مهمه

ASedJavad
شنبه 06 اسفند 1390, 21:02 عصر
سلام
شما دقیقا چی میخواین؟
چیزی که من فهمیدم اینه که میخواین اول متن درون تکست باکستون تو یه فایل ذخیره بشه بعد همون فایل تو ورد باز بشه.
درسته؟

setroyd
شنبه 06 اسفند 1390, 23:54 عصر
شما برای تغییر فونت باید از rich text box استفاده کنی تا تغییرات برنامه نویسی در فایل ایجاد بشه مثل فونت , رنگ و ......

Hassan2500
یک شنبه 07 اسفند 1390, 11:29 صبح
سلام
من میخام وقتی روی دکمه کامند فرم کلیک کردم متن داخل تکست فرم بصورت فایل ورد سیو بشه (فونت Arial و اندازه فونت12) بعد میخام خودم مکان فایل سیو رو بعد از کلیک روی دکمه کامند تعیین کنم مثلاً در کجای کامپیوتر فایل ورد بیفتد مثلاً این کدی که گذاشتم فقط حروف انگلیسی رو سیو میکنه و نمیتوان مکان سیو رو هم تعیین کرد

ASedJavad
یک شنبه 07 اسفند 1390, 12:36 عصر
سلام

میخام وقتی روی دکمه کامند فرم کلیک کردم متن داخل تکست فرم بصورت فایل ورد سیو بشه
اگه میخوای به صورت فایل ورد (.doc یا .docx) ذخیره بشه، یه خورده دنگ و فنگ داره ولی میتونی به وسیله richtextBox بصورت .rtf ذخیره کنی که تو ورد هم باز میشه.

میخام خودم مکان فایل سیو رو بعد از کلیک روی دکمه کامند تعیین کنم مثلاً در کجای کامپیوتر فایل ورد بیفتد
خب مسلما شما باید از common dialog استفاده کنی.

البته من فکر میکنم شما آشنایی چندانی با نحوه کار با اکتیو ایکس نداری.
اگه این طوره، شما باید اول یه مطالعاتی (ولو کلی) در این زمینه داشته باشی

سید حمید حق پرست
یک شنبه 07 اسفند 1390, 12:41 عصر
سلام
برات اینو نوششتم
فارسی ذخیره میکنه
مسیر ذخیره رو دلخواه انتخاب میکنی

موفق باشی

یا علی (ع)

Hassan2500
یک شنبه 07 اسفند 1390, 20:32 عصر
سلام
جناب سید حمید حق پرست کد شما کار نمکنه هر کاری کردم

سید حمید حق پرست
یک شنبه 07 اسفند 1390, 22:55 عصر
حتما کنترل COMDLG32.OCX) Common Dialog) در سیستمتون رجستر نشده و ندارید . اول اونو رجستر کنید بعد پروژه رو باز کنید . این سورس صد در صد کار میکنه و مشکلی نداره

موفق باشی

یا علی (ع)

سید حمید حق پرست
یک شنبه 07 اسفند 1390, 22:59 عصر
83363باید سورس مثل عکس زیر باشه :

Hassan2500
دوشنبه 08 اسفند 1390, 11:31 صبح
من فایل COMDLG32.OCX رو ندارم و هر کاری میکنم پیداش نمیکنم اگه میشه کمکم کنید و اونو برام بزارید و نحوه رجیستر کردنش رو دقیق بگید ممنون میشم

سید حمید حق پرست
دوشنبه 08 اسفند 1390, 12:09 عصر
اینم کمپوننت . اول comdlg32.ocx رو در پوشه C:\Windows\System32 کپی کنید بعد فایل reg.bat رو اجرا کند . حالا رجستر شده . سورس رو حذف کنید و دوباره دانلود کنید

موفق باشید

یا علی (ع)

hosein3000
سه شنبه 09 اسفند 1390, 13:10 عصر
با سلام

منم دنبال همچنین کدی می گشتم ولی من می خوام تو برنامه ام یه قسمت با عنوان گزارش بنویسم که تو ورد ذخیره بشه
و بعضی از جمله ها به صورت پیش فرض تو فایل باشه و فقط نام و نام خانوادگی و بعضی از اطلاعات دیگه رو از تکست باکس ها بخونه

به نظر شما چیکار می تونم انجام بدم

با تشکر

سید حمید حق پرست
سه شنبه 09 اسفند 1390, 15:13 عصر
سلام . من زیاد کار با فایل ورد رو در وی بی بلد نیستم . لطفا اساتید محترم دوست عزیز رو راهنمایی کنید

یا علی (ع)