PDA

View Full Version : سوال: سوا در باره دیتاگرید ویو بدون دیتابیس

ویژوال استودیو
شنبه 06 اسفند 1390, 09:16 صبح
سلام دوستان من یه گرید ویو دارم به شکل زیر:

83272

من میخوام فقط نام و یه متغییر رشته ای رو تو دیتا بیس برزیم و وقتی خواستم از دیتا بیس نمایشش بدم بتونم با همون دوتا فیلد گرید ویویی مثل شکل بالا داشته باشم ممنون اگه کمک کنین

Mahmoud Zaad
شنبه 06 اسفند 1390, 09:37 صبح
سلام
در مورد اون ستون ها(از 1 تا 6) یه مقدار بیشتر توضیح بده . منطقش چیه؟ سلول های این ستون ها بر چه اساسی پر میشن؟

Hybrid
شنبه 06 اسفند 1390, 09:47 صبح
سلام ، اصلا سوالت واضح نیست ، یه کم بیشتر توضیح بده تا بهتر راهنمایی کنیم

ویژوال استودیو
شنبه 06 اسفند 1390, 09:58 صبح
مثلا من با ویرایش گرید ویو و تغییر سلول های اون به ح (حاضر) غ (غایب) و م (مرخصی) آمار 6 روزه نام هارو وارد می کنم .
بعد با زدن دکمه ثبت (مثلا) نام و یه رشته تو دیتابیس بشینه فرض کنیم اسمشون تو دیتابیس name,amar هستش
مثلا :
name: داریوش
amar:000112
حالا 0 بمعنی ح هست 1 بمعنی غ هست و 2 بمعنی م
در واقع من میخوام بدون اینکه برا هر کدوم ستون تعریف کنم بتونم فقط با تفکیک همین رشته تو گرید ویوم رو پر و ویرایش کنم
مشکل من اینه که چطور رشته هه رو از دیتاگردویو با توجه به محتواش بدست بیارم

ویژوال استودیو
شنبه 06 اسفند 1390, 11:47 صبح
کسی نیست یاری کند مارا؟؟

Hybrid
شنبه 06 اسفند 1390, 12:05 عصر
دلیلتون چیه که نمیخوای ستون ایجاد کنین چون من فکر میکنم در این حالت شما لقمه رو پشت سرتون میچرخونین!!

این روش شما هم درسته ولی کد اضافی مینویسین.راحت میشه چند تا ستون اضافه کرد و ازشون استفاده کرد.

parand60
شنبه 06 اسفند 1390, 12:56 عصر
من هم با نظر دوستمون vbBoss موافقم.
به این دلیل که بعدا زمان ساخت گزارش های مختلف کارتون خیلی سخت میشه.
کلا هرچی داده ها از هم جدا و واضح باشند به نفع شماست

ویژوال استودیو
شنبه 06 اسفند 1390, 13:34 عصر
دوستان من این 6 تا رو برا نمونه گذاشتم در واقع من 34 تا ستون لازم دارم اگه بخوام دیتابیسی کار کنم البته نیاز به گزارش ندارم اگه هم داشته باشم از رو همون گرید ویو گزارش می گیرم
بنظر شما کار با 34 تا ستون یکی برا نام یکی فامیل یکی سمت و 31 هم برای روز منطقیه؟؟؟؟:متفکر:
تصور کنین برا یه insert یا update اون یا حتی بارگذاری دیتا بیس چه مصیبتی بایس کشید اونم برا من که همش کدنویسی جلو میرم نه ویزاردی:افسرده:
پس این به ذهنم خورد که با کد نویسی تو لایه PL برنامه ام و با ذخیره یه رشته که با تفکیکش بشه 31 ستون رو پر کرد و گرید ویو رو به کاربر نمایش داد و همچنان نیازمند یاری سبزتان هستیم:تشویق:

az.heidarzadeh
شنبه 06 اسفند 1390, 13:39 عصر
خب میتونی اینکارو کنی موقعی که ثبت میکنی رشته رو اینطوری ثبت کن 0-0-1-2-2- که تو sql بتونی جداسازی رو انجام بدی بعدشم با یه case مقادیرت رو عوض کن مثلا بجای 0 ح بزاره یه ویو یا select ایجاد کن و گریدت رو به اون بایند کن

ویژوال استودیو
شنبه 06 اسفند 1390, 13:41 عصر
:متعجب::اشتباه::افسرده:
تو sql؟؟؟
با یه substring میشه تفکیکش کرد مشکل من اینه چطور مقادیر ح و غ و م رو تو گرید ویو تشخیص بدم در واقع ساختن رشته از گرید ویو برام معضله

Hybrid
شنبه 06 اسفند 1390, 14:18 عصر
این راه حل منطقی نیست به نظر من ، یک روش اینه که بیای طراحی بانکت رو درست کنید ، در این بانک شما همه ی روزهای هفته به علاوه اسامی دانش آموزان داخل یک جدول هست که این درست نیست، میتونین به 2 تا جدول تفکیکش کنین یعنی یک جدول اسامی دانش آموزان داخلش باشه و یک جدول دیگه روز های ماه بعدش میتونین راحت روزهای که دانش آموز غیبت کرده یا حاضر بوده رو راحت بدست بیاری(( البته این یه سبک طراحی بود و سبک های دیگه هم وجود داره که طولانی میشه بنویسم.)

موفق باشید./