PDA

View Full Version : سوال: انتخاب آیکون برای منوی تولبار

sajjad_kochekian
شنبه 06 اسفند 1390, 16:52 عصر
سلام
دوستان آیا میشه من برای تولبار که تهیه کرده ام از آیکون های دلخواه استفاده کنم نه این آیکون های خود اکسس؟

Abbas Amiri
شنبه 06 اسفند 1390, 18:06 عصر
لینک زیر جهت VB6 است ولی اصول یکی است.
http://www.vbexplorer.com/VBExplorer/vb_feature/july2000/july2000.asp
http://www.vb6.us/tutorials/using-toolbars-visual-basic-tutorial

خوشبختانه پس از دیدن این تاپیک راه حلی جهت مشکلم جهت تغییر فونت در تولبار که نتوانستم در موردآن چیزی پیداکنم ، بفکرم رسید وآن هم ایجاد تصویر و متن در یک محیط طراحی (مثلا) CorelDraw ودرج آنها ازطریق ImageListبه تولبار .

sajjad_kochekian
شنبه 06 اسفند 1390, 22:21 عصر
این که گفتید و این لینک ها که من دیدم مربوط به VB هست
فکر نکنم راه حلی در اکسس داشته باشد.
من چیزی پیدا نکردم.
اگر هست لطفا راهنمایی کنید

Abbas Amiri
شنبه 06 اسفند 1390, 22:49 عصر
جناب آقای کوچکیان :
اول امتحان کنید بعد آیه یاس بخوانید . بنده خودم استفاده کرده ام . تنها تفاوت اینست که شما باید این کنترلها را از ActivexObjects اضافه کنید فقط اگر می خواهید تصویر سفارشی به ImageList اضافه کنید فرمت آن باید ico ویا bmp باشد

sajjad_kochekian
شنبه 06 اسفند 1390, 23:03 عصر
شرمنده. قصد خواندن آیه یاس نداشتم.:ناراحت:
ولی من روش کار را نمی دانم.چون زیاد در این مورد کار نکرده ام.
اگر زحمتی نیست بیشتر راهنمایی کنید

Abbas Amiri
شنبه 06 اسفند 1390, 23:29 عصر
فرض می کنیم شما تولبار و باتن هایش را ساخته اید .
یک کنترل ImageList به فرم اضافه کنید . با دبل کلیک بروی آن دیالوگ خصوصیات آن بازمی شود . تصاویری که موردنظرتان است را در تب Images باکلیک بروی Insert Picture به باکس اضافه کنید. OK
حالا بروی تولبار دابل کلیک کرده و در خصوصیت Image List نام ایمیج باکس خود را انتخاب کرده ودر تب Buttons برای هریک از باتن ها درمقابل گزینه Image شماره تصویر مورد نظر در ImageBox را به باتن متناظر آن نسبت دهید OK

sajjad_kochekian
شنبه 06 اسفند 1390, 23:54 عصر
حالا بروی تولبار دابل کلیک کرده و در خصوصیت Image List نام ایمیج باکس خود را انتخاب کرده ودر تب Buttons برای هریک از باتن ها درمقابل گزینه Image شماره تصویر مورد نظر در ImageBox را به باتن متناظر آن نسبت دهید OK

این قسمت را پیدا نکردم.
البته من VB6 کار کرده ام و این مورد را در آنجا حل کرده ام ولی داخل اکسس نه

Abbas Amiri
یک شنبه 07 اسفند 1390, 17:33 عصر
بروی تولبار کلیک راست کنید ودر منوی میانبر Toolbar Object > Properties را کلیک کنید.

RESMAILY
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:45 عصر
به نام خدا
با سلام اين چيزي كه دوستمان مي خواهد انتخاب ايكون دلخواه براي منوبار است و نه تولبار. با كد نويسي مي شود. ظاهرا. يك روش كپي و پيست هم دارد. يعني يك منوباري كه آيكون دلخواه دارد پيدا كن(!؟) و سپس ...
دوستان اگرراهش را بلدند مضايقه نكنند.

sajjad_kochekian
سه شنبه 09 اسفند 1390, 17:37 عصر
مشکلم حل نشد
آیا روشی هست همون ایمیج لیست روی یک فرم باشد بعد عکس اون را اختصاص بدهیم به تولبار.
من نتونستم چنین کدی را بنویسم.
اگر دوستان می توانند کمک کنند

Abbas Amiri
سه شنبه 09 اسفند 1390, 18:58 عصر
تا آنجا که بنده می دانم تنها باخصوصیت FaceID گزینه های خود آفیس را می توانید انتخاب کنید .(حدود 500 تصویر)

RESMAILY
چهارشنبه 10 اسفند 1390, 11:54 صبح
به نام خدا
با سلام. اینکه عرض شد با کد نویسی ممکن است متکی به مقاله ای است که به پیوست تقدیم شده. کد کمی دستکاری لازم دار و گمانم که بشود کاری کرد. هم در تولبار هم در منو بار. نگاهی بیندازید بد نیست بخدا.