PDA

View Full Version : سوال: توی فروشگاهها مالیات رو بر چه اساس حساب می کنن؟

idocsidocs
شنبه 06 اسفند 1390, 23:08 عصر
توی امکانات یه فروشگاه ساز نگاه کردم و ظارها برای ارسال کالا بصورت پیشتاز و سفارشی باید مالیات متفاوتی لحاظ بشه.

لطفا بگید که مالیات فقط مربوط به هزینه ارسال کالا هست یا اینکه به خود کالا هم مالیات تعلق می گیره؟

دوستان همچنین بگید که مالیات بر ارزش افزوده که الان 4 درصد هست رو چطور روی قیمت کالا حساب کنم؟

hamed-php
یک شنبه 07 اسفند 1390, 10:53 صبح
شما یه سری مالیات تعریف کن و به مدیر سایت این امکان رو بده که وضعیت مالیات رو برای هر کالا آپدیت کنه
سپس مثلاً اگر وضعیت تو دیتابیس 0 بود هیچ مالیاتی در نظر نگیره و اگر مالیاتی 1 تعریف شده بود به اندازه درصدی مشخص از هزینه کالا یا خدمات به آن اضافه شود. ممکنه به یک کالا یا خدمت چند تا مالیات بخوره

idocsidocs
یک شنبه 07 اسفند 1390, 13:09 عصر
ممکنه به یک کالا یا خدمت چند تا مالیات بخورهمی شه در این مورد بیشتر توضیح بدید؟

hamed-php
یک شنبه 07 اسفند 1390, 14:23 عصر
سلام
یعنی مثلاً هم مالیات بر ارزش افزوده روی کالای مورد نظر فعال باشه و هم مالیاتی که مثلاً شرکت حمل و نقل کننده برای اجناس گرانبها در نظر بگیره و بخوای روی جنس فعالش کنی
بهرهال کد جنس که ثابت هست و میتونی مالیاتهای مختلف رو تعریف و اضافه کنی و بصورت پیشفرض برای اون کالا صفر در نظر بگیری
بعد با یک آپدیت هر کدوم رو که خواستی فعال کنی.
اگه تو طراحی دیتابیسش کمک خواستی درخدمت هستیم
اگر در نوع مالیات میخوای اطلاعات کسب کنی باید با اتحادیه صنف مورد نظر ارتباط بزنی تا راهنماییت کنن
فعلا فقآط یه مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده دریافت میشه
مالیات آخر سال رو هم دارایی حساب میکنه

idocsidocs
یک شنبه 07 اسفند 1390, 14:41 عصر
اگه تو طراحی دیتابیسش کمک خواستی درخدمت هستیم
مشکلی با دیتابیس ندارم اما فقط نمی دونم چندتا فیلد برای تعیین مالیات تعیین کنم.

شما توی فروشگاههایی که طراحی می کنید توی فرم ارسال محصول چند فیلد برای دریافت مالیات تعیین می کنید؟ لطفا اسم هم فیلدهایی که طراحی می کنید رو در اینجا قرار بدید.

hamed-php
یک شنبه 07 اسفند 1390, 15:01 عصر
مشکلی با دیتابیس ندارم اما فقط نمی دونم چندتا فیلد برای تعیین مالیات تعیین کنم.
[QUOTE]بهرهال کد جنس که ثابت هست و میتونی مالیاتهای مختلف رو تعریف و اضافه کنی و بصورت پیشفرض برای اون کالا صفر در نظر بگیری
یک جدول با ستونهای id و status مالیات که صفر و یک میپذیرد، درصد مالیات و نهایتاً کد جنس

اینطوری دیگه محدود به تعداد مالیات نیستی و میتونی هر چه دلت خواست مالیات و عوارض اضافه کنی

idocsidocs
یک شنبه 07 اسفند 1390, 15:32 عصر
اینطوری دیگه محدود به تعداد مالیات نیستی و میتونی هر چه دلت خواست مالیات و عوارض اضافه کنی
الان همین کار رو می کنم اما می خوام لیست کامل هزینه های مربوط به مالیات رو داشته باشم و مقدار هر کدوم رو به صورت مجزا از مدیر بگیرم.