PDA

View Full Version : عدم اتصال از طریف ADODB به اکسس

Sahand87
یک شنبه 07 اسفند 1390, 00:59 صبح
با سلام وخسته نیاشید خدمت دوستان محترم
من یک برنامه دارم که روی سیستم خودم ویا هر سیستمی که vb6 روش نصبه اجرا میشه ولی نمی دونم چرا روی سیستم دیگه که vb6 را نداره ADODB اصلا کار نمی کنه و هیج پیغام خطایی هم نمی ده .
البته توی سایت گشتم دیدم اشاره شده به فایل MSADODC.OCX که توی system32 کپی و رجیستر کردم که متاسفانه بازهم جواب نداد.

با تشکر خیلی ضروریه منتظر پاسخ شما هستم .

sehm67
یک شنبه 07 اسفند 1390, 01:10 صبح
با سلام وخسته نیاشید خدمت دوستان محترم
من یک برنامه دارم که روی سیستم خودم ویا هر سیستمی که vb6 روش نصبه اجرا میشه ولی نمی دونم چرا روی سیستم دیگه که vb6 را نداره ADODB اصلا کار نمی کنه و هیج پیغام خطایی هم نمی ده .
البته توی سایت گشتم دیدم اشاره شده به فایل MSADODC.OCX که توی system32 کپی و رجیستر کردم که متاسفانه بازهم جواب نداد.

با تشکر خیلی ضروریه منتظر پاسخ شما هستم .
سلام
از پروژتون یه فایل Setup تهیه نمایید و در سیستم دیگر نصب نمایید.
خود وی بی این امکان رو داره Microsoft Visual Studio 6.0\Microsoft Visual Studio 6.0 Tools\Package & Deployment Wizard
موفق باشید.

Sahand87
یک شنبه 07 اسفند 1390, 10:34 صبح
سلام
دوست گرامی خیلی متشکر از راهنماییتان منظور شمارا خوب متوجه نشدم یعنی با نصب SETUP وبی فایلهایی که باعث عدم اجرا روی سیستم های دیگر می گردد از طریق SETUP وی بی نصب می شود .
اگر اینطور است خب میخواستم بدانم این فایلها چه فایلهایی هستند چون من نمی خوام از SETUP استفاده کنم و میخوام برنامه ام بصورت پرتابل و بدون نصب SETUP اجرا شود به نظر می آید یک یا دو سه فایل ، (کامپاننت) جهت اجرای اینگونه موارد (اجرا بدون نصب VB6) نیاز است و بعید بنظر میرسه برنامه نویسان با تجربه با اینگونه موارد برخورد نکرده باشند .
خیلی متشکر خواهم شد اگر زودتر راهنمایی بفرمائید منتظرم

1101001
یک شنبه 07 اسفند 1390, 14:33 عصر
1: خوده VB رو نصب کنید در مسیر مقصد.

2: از پروژه خودتون یک پک Setup بسازید و در مقصد نصب کنید. (از Setup سازه خوده VB یا برنامه ی دیگه ای استفاده کنید؛ که تمامی عوامل مورد نیاز جهت اجرای پروژه انتخاب و در محل مناسب مقصد، نصب شوند.) {منطقی ترین راه که دوست عزیز sehm67 فرمودن}

3: کارهایی که در روشهای 1 و 2 بصورت نرم افزاری انجام میشه رو، خودتون بصورت دستی کپی کنید به مقصد. (تمامی OCXها و DLLهای مورد نیاز پروژه ی شما)

Sahand87
یک شنبه 07 اسفند 1390, 15:22 عصر
سلام
واقعا نمی دونم سوالم را چه جوری مطرح کنم.
اجازه بدهید یک جور دیگه بگم .
جهت اجرای برنامه ظاهرا بغیر از فایل اجرایی نیاز به یک یا چند کامپاننت دیگر در SYSYTEM32 است.
حالا با نصب VB کامپاننتهای لازمه در System32 قرار می گیرند و برنامه براحتی در سیستم خودمان اجرا میشه ولی در سیستم مشتری که vb6 نصب نیست طبیعتا کامپاننتهای لازمه قرار نداره و برنامه اجرا نمیشه شما می فرمائید (خوده VB رو نصب کنید در مسیر مقصد) فکر کنم این یک راهشه ولی راه درستی نیست . سوال من هم همینه به چه فایلهایی نیاز هست غیر از برنامه خودمان روی سیستم مشتری بریزیم (حالا با setup ویا هر شکل دیگه)تا نیاز به نصب vb6 نباشه .
تعدادی از این فایلها را که بنظر لازم میاد اسم می برم . ولی ظاهرا تعداد این فایلها یا کامپاننتها بیشتره :
1-COMDLG32.OCX
2-MSADODC.OCX
3-MSCOMCTL.OCX
4-MSDATGRD.OCX
5-MSDATREP.OCX
فکر کنم این مشکل را همه دارند (یعنی برنامه نویسهای محترم برنامه های اجرائیشان را با vb6 به مشتری تحویل می دهند) خواهشا بانظر لطف و عنایت راهنمایی بکنید این چندمین مورد درخواسته که هنوز جوابم را دریافت نگرده ام .
حداقل هم اگر اشتباه می کنم لطفا راهنمایی کنید تادر مسیر درستی قرار بگیرم .
متشکرم

kitcat_m18
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:55 عصر
سلام دوست من،
اگه از كامپوننت هاي خود VB تو پروژت استفاده كردي مي توني با نصب Visual Basic Runtime روي سيستم مشتري اين مشكلات رو رفع كني.
اگرم از كامپوننت هايي غير از كامپوننت هاي خود VB استفاده كردي بايد براي برنامت Setup بسازي.
موفق باشي :لبخندساده:

Sahand87
دوشنبه 08 اسفند 1390, 02:09 صبح
سلام دوست من،
اگه از كامپوننت هاي خود VB تو پروژت استفاده كردي مي توني با نصب Visual Basic Runtime روي سيستم مشتري اين مشكلات رو رفع كني.
اگرم از كامپوننت هايي غير از كامپوننت هاي خود VB استفاده كردي بايد براي برنامت Setup بسازي.
موفق باشي :لبخندساده:

از کامپاننت های دیگه استفاده کردم مطمئنم که همه را هم رجیستر کردم فقط مشکل VB6 هست که با نصب VB6 مشکل حل میشه و من نمی خوام توی کامپیوتر مشتری VB6 نصب کنم .
Visual Basic Runtime را روی سیستم مقصد نصب کردم ولی بازهم متاسفانه ارتباط برقرار نمی شه .