PDA

View Full Version : نوشتن برنامه تحت وب

ahp_online
یک شنبه 07 اسفند 1390, 10:02 صبح
با سلام
دوستان من میخوام یک نرم افزار بنویسم که تحت وب باشه.یعنی من اطلاعات رو روی سرور بریزم و بتونم با آدرسی که بهش میدم تحت explorer این نرم افزار بالا بیاد و اطلاعاتی که میخوام وارد بشه و در بانک ذخیره بشه.حالا اگر 10 تا سیستم داشتم بشه در آن واحد این نرم افزار رو باز کنیم و اطلاعات مورد نظر را وارد کنیم. من با ویژوال بیسیک کار میکنم و این نرم افزار را تحت ویندوز نوشتم.حالا میخوام تحت وب باشه.البته فعلا نمیخوام هاست بگیرم ولی شاید بعدا نیاز شد که اطلاعات رو هاست بریزم که بشه از هر جایی که به اینترنت وصل بود این عملیات صورت بگیره؟؟
حالا از دوستان عزیز میخوام که منو راهنمایی کنند که باید از کجا شروع کنم؟؟
منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم

فرید نجفلو
یک شنبه 07 اسفند 1390, 12:15 عصر
دوست عزیز شما نمی تونید همون برنامه های WinForm رو به Explorer Base تبدیل کنید شما با چند تا گزینه دارید

برنامتون رو کلا از نو و با ASP.NET بنویسید.
برنامتوتون رو کلا از نو با WPF ویا Silver Light(آخرین نگارش 5) بنویسید
Explorer رو بیخیال بشید و فقط پایگاه دادتون رو روی هاست قرار بدید(اگه هاست اجازه ارتباط بده!) با این روش هم میشه گفت هیچ کار برنامه نویسی ندارید

ahp_online
یک شنبه 07 اسفند 1390, 16:26 عصر
دوست عزیز شما نمی تونید همون برنامه های WinForm رو به Explorer Base تبدیل کنید شما با چند تا گزینه دارید
برنامتون رو کلا از نو و با ASP.NET بنویسید.
برنامتوتون رو کلا از نو با WPF ویا Silver Light(آخرین نگارش 5) بنویسید
Explorer رو بیخیال بشید و فقط پایگاه دادتون رو روی هاست قرار بدید(اگه هاست اجازه ارتباط بده!) با این روش هم میشه گفت هیچ کار برنامه نویسی ندارید

با سلام
ممنون از راهنمایی خوبتون.من vb6 کار میکنم و مسلط هستم.راستش چون تا الان جواب کارمو میداده دیگه دنبال vb.net و ASP.net نرفتم.کار با ASP.net راحته ؟؟ میشه یک فایل آموزشی خوب برام بزارید تا دانلود کنم؟؟ البته یک آشنایی مختصری با دستورات HTML دارم.
نرم افزاری که من میخوام بنویسیم میخوام تحت وب باشه.میشه اینکار را با ASP.net کرد؟

فرید نجفلو
یک شنبه 07 اسفند 1390, 16:54 عصر
ASP.NET مخصوص صفحات وب و طراحی وب سایت هاست و تقریبا هر کاری می تونید باهاش انجام بدبد ولی باید واسه یاد گرفتنش وقت بزارید
البته اگه برنامتون زیاد پیچیده نیست من silver light و مخصوصا نگارش 5 رو هم بهتون پیشنهاد می کنم که یادگیریش نصبت به ASP.NET راحتره ولی محدود تر از اونه
یکی از مزایای سیلور لایت اینکه اگه بخواهید کل برنامتون در کامپیوتر مقصد کپی و دیگه در دفعات لود مجدد لازم نداره و آپدیتشم خودکاره(در واقع برنامه در سمت مشتری اجرا میشه نه سمت سرور)
ولی در نهایت در بحث وب قدرت دسته ASP.NET است و بس

من خودم در رابطه با ASP.Net زیاد وارد نیستم ولی یه سر به تالارش بزنید بد نیست
ASP.NET (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?25-ASP.NET)

ahp_online
یک شنبه 07 اسفند 1390, 17:56 عصر
ASP.NET مخصوص صفحات وب و طراحی وب سایت هاست و تقریبا هر کاری می تونید باهاش انجام بدبد ولی باید واسه یاد گرفتنش وقت بزارید
البته اگه برنامتون زیاد پیچیده نیست من silver light و مخصوصا نگارش 5 رو هم بهتون پیشنهاد می کنم که یادگیریش نصبت به ASP.NET راحتره ولی محدود تر از اونه
یکی از مزایای سیلور لایت اینکه اگه بخواهید کل برنامتون در کامپیوتر مقصد کپی و دیگه در دفعات لود مجدد لازم نداره و آپدیتشم خودکاره(در واقع برنامه در سمت مشتری اجرا میشه نه سمت سرور)
ولی در نهایت در بحث وب قدرت دسته ASP.NET است و بس

من خودم در رابطه با ASP.Net زیاد وارد نیستم ولی یه سر به تالارش بزنید بد نیست
ASP.NET (http://barnamenevis.org/forumdisplay.php?25-ASP.NET)
سلام
من نرم افزاری که میخوام بنویسم فقط بانک اطلاعاتی داره ولی کار با بانک زیاد داره و تقریبا نرم افزار سنگینی هستش.
به نظر خودم با ASP.net بهتره کار کنم.کار باهاش سخته؟؟؟

فرید نجفلو
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:08 عصر
من نرم افزاری که میخوام بنویسم فقط بانک اطلاعاتی داره ولی کار با بانک زیاد داره و تقریبا نرم افزار سنگینی هستش.
در این صورت همون ASP بهتره

به نظر خودم با ASP.net بهتره کار کنم.کار باهاش سخته؟؟؟
یاد گرفتن همه چی اولش سخته.من خودم یادمه وقتی تازه می خواستم از VB6 بیام تو VB.NET چند بار انقدر اعصاب خراب شد که کتابشو گزاشتم کنار و خواستم بی خیالش بشم. ولی الان وقتی می رم تو VB6 برام نوشتن سخت میشه!!!(و سعی می کنم اصلا نرم و الانم نصب نیست)
درمورد ASP من به شدت توصیه به یاد گرفتنش می کنم چون الان داریم به سمتی می ریم که برنامه های تحت شبکه و اینترنت به شدت مورد اسقبال و نیازند

ahp_online
دوشنبه 08 اسفند 1390, 15:03 عصر
در این صورت همون ASP بهتره

یاد گرفتن همه چی اولش سخته.من خودم یادمه وقتی تازه می خواستم از VB6 بیام تو VB.NET چند بار انقدر اعصاب خراب شد که کتابشو گزاشتم کنار و خواستم بی خیالش بشم. ولی الان وقتی می رم تو VB6 برام نوشتن سخت میشه!!!(و سعی می کنم اصلا نرم و الانم نصب نیست)
درمورد ASP من به شدت توصیه به یاد گرفتنش می کنم چون الان داریم به سمتی می ریم که برنامه های تحت شبکه و اینترنت به شدت مورد اسقبال و نیازند
با تشکر از جوابتون.
پس میرم دنبال ASP ولی ورژنی که من میخوام کار کنم 2010 است و هرچی سرچ تو اینترنت زدم که مطالب و مقالات جامع و خوبی پیدا کنم که کارم رو استارت بزنم متاسفانه پیدا نکردم.اگر منبع خوبی سراغ داریدبگید و منو راهنمایی کنید که سردرگم نشم و بتونم با راهنمایی شما عزیزان هرچه زودتر به هدفی که میخوام برسم.
با تشکر

Hybrid
دوشنبه 08 اسفند 1390, 19:54 عصر
سلام دوست عزیز ، میتونین کتاب ASP.net با کدهای وی بی و سیشارپ رو از انتشارات ساحر بگیرین و بخونین تقریبا کامل هست.

موفق باشید./

ahp_online
سه شنبه 09 اسفند 1390, 10:53 صبح
سلام دوست عزیز ، میتونین کتاب ASP.net با کدهای وی بی و سیشارپ رو از انتشارات ساحر بگیرین و بخونین تقریبا کامل هست.

موفق باشید./
با سلام
این مال ASP.net2010 هستش؟؟ کتاب خوب و روانی هست؟؟؟چه سرفصل هایی رو گفته؟

Hybrid
سه شنبه 09 اسفند 1390, 11:02 صبح
سلام ، راستش من خودم نگرفتم چون چند کتاب از این انتشارات دارم و خوب و کامل توضیح دادن بر اساسه اون میگم...لینکش واست پ خ شد.

موفق باشید./

kiarashk
سه شنبه 09 اسفند 1390, 15:09 عصر
من يكم asp خوندم اما بعد زود رهاش كردم و رفتم سراغ php يكي از مشكلات asp هزينه سرورش هست كه حتي به ندرت مي شه ١ گيگ فضاي مجاني گرفت اما برعكس php در حال حاضر كلي سرويس دهنده داره و يكي از مزايايي كه براي من خيلي مفيد بود اينه كه براي php شما مي تونيد حتي با يك ويراشگر متن سازه مثل notepad برنامه بنويسيد در صورتي كه براي asp حتما نياز به ويژوال استديو داريد البته asp هم زبان خيلي خوبي هست اما من به شدت php رو پيشنهاد مي كنم و حتما يه تحقيقات ديگه هم بكن

ahp_online
سه شنبه 09 اسفند 1390, 16:22 عصر
من يكم asp خوندم اما بعد زود رهاش كردم و رفتم سراغ php يكي از مشكلات asp هزينه سرورش هست كه حتي به ندرت مي شه ١ گيگ فضاي مجاني گرفت اما برعكس php در حال حاضر كلي سرويس دهنده داره و يكي از مزايايي كه براي من خيلي مفيد بود اينه كه براي php شما مي تونيد حتي با يك ويراشگر متن سازه مثل notepad برنامه بنويسيد در صورتي كه براي asp حتما نياز به ويژوال استديو داريد البته asp هم زبان خيلي خوبي هست اما من به شدت php رو پيشنهاد مي كنم و حتما يه تحقيقات ديگه هم بكن
سلام
دوست عزیز من می خوام یک نرم افزار تحت وب بنویسم و تحت شبکه و وب کار کنه.واسه همین فکر میکنم ASP برای این منظور بهتر باشه.
نیاز به یک هاست خیلی حجم بالایی هم ندارم چون نرم افزارم فقط کار با بانک است و چون برای دولت است از نظر هزینه هم مشکلی ندارم. از طرفی چون vb6 مسلطم راحت تر می تونم با این نرم افزار کار کنم.
فقط مشکلم اینه که از چه رفرنسی برای شروع استفاده کنم؟؟؟
ممنون میشم دوستان باتجربه کمک کنند.

kiarashk
سه شنبه 09 اسفند 1390, 20:51 عصر
سلام
دوست عزیز من می خوام یک نرم افزار تحت وب بنویسم و تحت شبکه و وب کار کنه.واسه همین فکر میکنم ASP برای این منظور بهتر باشه.
نیاز به یک هاست خیلی حجم بالایی هم ندارم چون نرم افزارم فقط کار با بانک است و چون برای دولت است از نظر هزینه هم مشکلی ندارم. از طرفی چون vb6 مسلطم راحت تر می تونم با این نرم افزار کار کنم.
فقط مشکلم اینه که از چه رفرنسی برای شروع استفاده کنم؟؟؟
ممنون میشم دوستان باتجربه کمک کنند.

بلد بودن VB6 مسلما كمك خوبي براي يادگيري ASP هست اما اين طور فكر نكنيد كه چون وي بي بلديد مي تونيد با خواندن ٢٠ صفحه مقاله در رابطه با ASP به راحتي نرم افزار تحت وب بنويسيد و مسلما بايد پروسه يادگيري كه زمان بر هم هست طي كنيد. دوم اين كه از همين حالا براي اينده برنامه ريزي كنيد اگه قصد داريد يك زبان تحت وب را ياد بگيريد زباني را انتخاب كنيد كه هميشه بتوانيد از اون استفاده كنيد به هر حال من مي خواستم كمكي كرده باشم اما انتخاب باشماست .در مورد كتاب من asp نخواندم كه بتونم كتاب درجه يك هم معرفي كنم اما معمولا كتاب هاي انتشارات Wiley كتاب هاي مناسبي براي يادگيري مباحث كامپيوتري هست