PDA

View Full Version : سوال: نظرسنجی در مورد بهترین و بدترین درگاه پرداخت ایران

idocsidocs
یک شنبه 07 اسفند 1390, 13:36 عصر
من با زرین پال کار کردم، به دو روش می شه پرداخت آنلاین انجام داد، یکی به کمک وب سرویس که قابلیت وریفای کردن پرداخت رو به کار بر می ده و یکی هم از طریق ارسال فرم عادی ولی قابلیت وریفای نداره. چون از وب سرویس استفاده کرده، بعد از ارسال فرم می تونیم برنامه دلخواهمون رو بنویسیم و بعد کاربر رو به درگاه زرین پال بفرستیم.

من از نظر فنی زرین پال رو بهترین گزینه می دونم. راه اندازی درگاه زرین پال 10 دقیقه طول کشید برام !

اما بدترین درگاه بنظرم درگاه پرداخت پاسارگاد هست ! اصلا معلوم نیست که شرکت پشتیبان این بانک فرق رشته با بولین رو می دونن یا نه ! چون توی مقادیر برگشی یه مقدار true و false داره که بصورت رشته هستن ! برای ارسال درخواست از curl باید استفاده کرد و وب سرویس هم ارائه ندادن ! علاوه بر این نمی شه بعد از ارسال فرم مقادیر رو توی دیتابیس ذخیره کرد و فرم مستقیما برای بانک ارسال می شه !

از انجاییکه این شرکت مقادیر true و false رو بصورت رشته بر می گردونه و وب سرویس ارائه نداده راه اندازی این درگاه و جستجو برای پیدا کردن مشکلات کار با این درگاه 2 روز طول کشید !

نظر شما چیه؟

hamed-php
یک شنبه 07 اسفند 1390, 14:34 عصر
سلام
درگاه پارسیان بنظر من ایمن تر از همه هست چون یک مرچنت یونیک با ip تنظیم میشه و حتی بصورت فرضی هم نمیشه از سرویس آن استفاده کرد

parselearn
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:09 عصر
در کل زرین پال و پاسارگاد، چندان فرقی با هم ندارند
چون پارامترهای وریفی بسیار ضعیف هستند

در ضمن در زرین پال:
برای ارسال درخواست با وبسرویس و هم با فرم ساده میتوانید در خواست را ارسال کنید
فقط برای وریفی باید با وبسرویس کار کنید

تنها خوبی که این دو سرویس‌دهنده دارند. سادگی قرار داد هست

MMSHFE
یک شنبه 07 اسفند 1390, 23:59 عصر
درمورد زرین پال سه مشکل جدی بنظرم وجود داره:
1- شخصاً باید درخواست انتقال وجه رو از حساب زرین پال به حساب بانکی بدیم.
2- پرداختها 3-4 روز بعد از درخواست انتقال به حساب بانکی انجام میشه.
3- 2.5 درصد مبلغ تراکنشها بعنوان کارمزد کسر میشه.
این سه مورد، توی کار مستقیم با سیستمهای بانکی وجود نداره اما حقیقتاً نمیشه از سادگی کاربردش بگذریم. برای مثال، من در عرض یک ساعت تونستم سیستم Donation برای سایت خودم درست کنم و همچنین امکان خرید آنلاین کتاب رو بگذارم. میتونید توی سایتم ببینید. حتی فایل ارسال ساده رو هم به راحتی Customize کردم و همونطور که میبینید، برای خودم یک بلاک هم برای اینکار گذاشتم. لینک سایت من توی امضام هست (اگه دوست داشتین، Donate کنید! :چشمک: شوخی).
موفق باشید.

persian-boy
دوشنبه 08 اسفند 1390, 09:08 صبح
جناب شهرکی آدرس سایتتون نبود ، میشه لینک بدید ، به عنوان نمونه ببینیم ؟

MostafaEs3
دوشنبه 08 اسفند 1390, 09:39 صبح
//////////

idocsidocs
دوشنبه 08 اسفند 1390, 12:44 عصر
البته بحث کلی هست و فقط مربوط به این دو درگاه نیست.

لطفا تجربیاتتون در مورد درگاههایی که کار کردید رو اینجا قرار بدید.

MostafaEs3
دوشنبه 08 اسفند 1390, 15:45 عصر
//////////

persian-boy
دوشنبه 08 اسفند 1390, 19:30 عصر
آموزش نوشتن لازم نیست :لبخندساده:

مستندات دارن ، بحث ایشون مقایسه خود درگاه بود .

من با بانک ملت ، پرداخت امن پاسارگاد و پارسیان کار کردم .

همشون خوب بودن . فقط چند نکته هست که :
پارسیان دستش کنده ، یعنی یک تغییر آیپی 1 هفته طول کشید برای ما
ملت ، بعضی وقت ها ستل ها اذیت میکنه
با پاسارگاد به مشکلی نخوردیم .

ولی من از هر 3 راضی هستم

idocsidocs
شنبه 13 اسفند 1390, 23:48 عصر
در مورد بقیه درگاه ها بحثی انجام نشد.

ns4098
یک شنبه 19 بهمن 1393, 10:32 صبح
سلام .میشه کار کردن با درگاه بانک تجارتو یکم توضیح بدید

Unique
یک شنبه 19 بهمن 1393, 11:06 صبح
من با ملت ، ملی (البته اون دامون) و پارسیان کار کردم.
بهترینش ملت بوده و بعد پارسیان. ملی هم فاجعه.

H:Shojaei
یک شنبه 19 بهمن 1393, 12:30 عصر
دوستان میشه مثل دوست عزیز ایجاد کننده تاپیک یکم دلیل بر این که اون درگاهی که میگید بهترینه یا بدترین بیارید!
الآن ملت خوبه پارسیان خوبه پاسارگاد خوبه زرین پال خوبه تمام درگاه هایی که نام برده شد یه نفر حداقل رای به خوب بودنش داده (البته به جز ملی که فکر کنم کنار گذاشته میشه) مثلا زرین پال جناب شهرکی توضیحات خوبی دادن و گفتن این مشکلات هم تو هیچ یک از درگاهها نیست پس زرین هم ظاهرا خوب نیست مگه خلافش رو یکی دیگه ثابت کنه با دلیل...
اینطوری تاپیک به نتیجه میرسه...

hiwaaa
یک شنبه 19 بهمن 1393, 12:55 عصر
تا جایی که من میدونم گرفتم درگاه از بانکها کاغذبازی و زمان زیادی نیازه داره(بحث نماد الکترونیکی و پروانه کسب و معرفی یک مکان فیزیکی و...)
برای همین من به شخصه استفاده از زرین پال،پارس پال و پی لاین رو ترجیح میدم.
اسکن مدارک رو میفرستید، سریع تایید می کنند و شروع میکنید به نصب اسکریپت و بقیه کارهای فنی.
یعنی کل این کارها در یک روز انجام میشه.

گذشته از اینها به نظرم بانک ملت و پاسارگاد در زمینه خدمات الکترونیکی بهترین هستند.

فرزند کوروش
یک شنبه 19 بهمن 1393, 16:09 عصر
من از سیباپال استفاده میکنم
هم کارمزدش کمه(1درصد) هم پشتیبانی خیلی قوی ای دارن
12 شب درخواست واریز دادم پنج دقیقه بعد واریز شد!
هم درگاه مستقیم اراِئه میده یعنی اینکه تو صفحه پرداخت بانک لوگو و نام شما به جای لوگو سیباپال میاد

joomlaf
یک شنبه 19 بهمن 1393, 20:12 عصر
اقتصادنوین رو کار کردم خوب بوده،
پارسیان به نظر من خوب نیست، خیلی وقتا خودم خواستم از درگاه پارسیان خرید کنم به مشکل خوردم.

foreach
یک شنبه 19 بهمن 1393, 20:39 عصر
من از پی لاین استفاده میکنم که همه منظوره واقعا عالیه.
از نظر برنامه نویسی هم درگاه تست میده که خیلی به کار میاد و همچنین مستندات ساده ای هم داره.

بانک سامان هم از نظر پایداری خوبه تاحالا نشده از این بانک پرداخت کنم و یه خطایی داشته باشه , همچنین مستندات ساده ای هم داره.

Mohammadxml
یک شنبه 19 بهمن 1393, 22:49 عصر
بهترینش پارسیان شک نکنید.