PDA

View Full Version : مشکل با .net framwork

cpuram
یک شنبه 07 اسفند 1390, 16:39 عصر
سلام
آیا نرم افزاری که با ویژوال 2010 نوشته میشه نسخه اجرایی اون در ویندوزهای قدیمی هم اجرا میشه؟
البته منظورم اینه که برای اجرای فایل اجرایی نرم افزار در پوشه bin نیازی به آپدیت .net framwork نباشه.

Leon_SFS
یک شنبه 07 اسفند 1390, 17:18 عصر
بستگی داره پروژتو با چه ورژن دات نتی بیلد کرده باشی و اون ویندوز قدیمیه چه ورژنی روش باشه
اگه این 2تا یکی باشه آره اجرا میشه

cpuram
یک شنبه 07 اسفند 1390, 17:22 عصر
معمولا چه ورژنی روی سیستم ها نصب هستش؟ چطوری باید با ورژن قدیمی بیلد کنم؟

Mahmoud Zaad
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:44 عصر
سلام
بعضی از سیستم ها کلا دات نت روشون نصب نیست(توی مکان های عمومی زیاد این موضوع رو دیدم). بعضی هم دات نت فریمورک 2 روشون نصبه. اگه بتونی با این ورژن پروژه رو بیلد کنی یه مقدار برای توزیع راحت تری. چون حجم این ورژن خیلی از نسخه های بعدی(مخصوصا 3.5) پایین تره. ساخت ستاپ برای ورژن های پایینتر یه نکته ی ریزی داره که می تونی اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?320994-مشکل-در-ساخت-ستاپ-با-دات-نت-ورژن-2)رو ببینی.

cpuram
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:48 عصر
راهی هست که بشه بدون هم دات نت فریمورک کار کنه؟ میخوام وقتی به قول شما یه نفر اگه تو کافی نت هم دانلود کرد بتونه ازش استفاده کنه.

Mahmoud Zaad
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:58 عصر
باید با زبانی غیر از زبان های مبتنی بر دات نت برنامه بنویسی. الان چون تو تالار سی شارپ هستیم، همین سردرش!!! رو هم نگاه کنی نوشته: برنامه نویسی مبتنی بر Microsof .Net Framwork.

cpuram
یک شنبه 07 اسفند 1390, 19:00 عصر
آهان مرسی
پس یعنی همه این مشکلو دارن.
و این ضعف برنامه نوشته شده نیست.

Mahmoud Zaad
یک شنبه 07 اسفند 1390, 19:04 عصر
آره. همه کسانیکه برنامه شون رو در این چارچوب می نویسند باید ورژنی از دات نت رو برای کاربر نهایی نصب کنند.

cpuram
یک شنبه 07 اسفند 1390, 19:08 عصر
خیلی ممنون دوست من که وقت گذاشتی.

_Memol_
یک شنبه 07 اسفند 1390, 19:54 عصر
سلام
بعضی از سیستم ها کلا دات نت روشون نصب نیست(توی مکان های عمومی زیاد این موضوع رو دیدم). بعضی هم دات نت فریمورک 2 روشون نصبه. اگه بتونی با این ورژن پروژه رو بیلد کنی یه مقدار برای توزیع راحت تری. چون حجم این ورژن خیلی از نسخه های بعدی(مخصوصا 3.5) پایین تره. ساخت ستاپ برای ورژن های پایینتر یه نکته ی ریزی داره که می تونی اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?320994-مشکل-در-ساخت-ستاپ-با-دات-نت-ورژن-2)رو ببینی.

سلام
سوال داشتم
منم دقیقا این مشکل ورژن دات نت فریم ورک رو دارم
سوال این که من vs2010 و فریمم ورک هم 4 هست ، آ یا وقتی از پروژه با ورژن پایین تر مثلا ورژن 2 Setup درست کنم، برنامه کامل جواب میده ؟ یعنی خب توو پروژه شاید از قابلیت های فریم ورک 4 استفاده شده وقتی تبدیل به 2 بشه مشکلی به وجود نمیاد؟
این برای من سوال هست؟
من چند تا برنامه ای که نوشتم با کلی مکافات همین ورژن ها کارکردم و تحویل دادم ، امیدوارم مشکل دات نت فریم ورک و ورژنش به زودی برطرف بشه

cpuram
یک شنبه 07 اسفند 1390, 19:58 عصر
خوب شما باید خودتون ببینید قابلیت هایی که استفاده کردین تو ورژن قبلی بوده یا نه.