PDA

View Full Version : انتخاب دیتابیس

mmha_85
یک شنبه 07 اسفند 1390, 18:29 عصر
سلام خدمت دوستان

من در حال حاضر مشغول طراحی یک دیتابیس برای مجموعه ای هستم که واحد های مختلف آن دارای پراکندگی جغرافیایی هستند. به عنوان مثال دفتر مرکزی این شرکت در شمال تهران، کارگاه تولیدی در بومهن، انبار در شرق تهران و دارای نمایندگی هایی در سطح کشور است. در قدم ابتدایی نیاز دارم که بدونم شما دوستان با توجه به این پراکندگی جغرافیایی و نیاز به یک دیتابیس یکپارچه، چه بستری رو برای طراحی این دیتابیس پیشنهاد می کنیدMy SQL (و یا هر بستر وب بسی دیگر) SQL Server و یا ...
من شخصا در تجارب قبلی با این پراکندگی جغرافیایی مواجه شده بودم و اون رو با Replication در بستر SQL Server 2000حل کرده بودم. اما روش سختی بود و به اندازه کافی کارامد نبود. البته شنیده ام که در نسخه های بعد از SQL Server 2000 انجام Replication راحت تر و بهینه شده است.
اگر دوستان در این زمینه تجربه ای دارند ممنون میشم من رو هم راهنمایی کنن و مزایا و معایب بسترهای مختلف و پیشنهاد خودشون رو بگن

متشکرم

mahan.2002
سه شنبه 09 اسفند 1390, 02:04 صبح
با سلام
بنظر من شما اگر سیستم تون رو بصورت یکپارچه تعریف کنید خیلی می تونه راحت تر کار کنید در پیاده سازی و همچنین از آبدیت بودن اطلاعاتون اطمینان داشته باشید.
بنظرم شما اگر دیتابس تون رو روی یک سرور قرار بدید و حالا اگر میخواهید پشتبانی از دیتابیس خودتون داشته باشید اطلاعات رو سرو دیگه هم بزارید.
البته من در این لینک (http://barnamenevis.org/showthread.php?325577-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%AF-%D8%B4%D8%B9%D8%A8%D9%87) که تقریبا میشه گفت مشابه همین کار شماست رو نگاه کنید . در مورد مزایا و معایب هم صحبت کردم فکر میکنم مفید باشه.
موفق باشید.

baktash.n81@gmail.com
چهارشنبه 10 اسفند 1390, 15:37 عصر
سلام

به نظرم شما اول تصمیم بگیرید که از چه معماری می خواین استفاده کنید برای پیاده سازی سیستم و نسبت به نوع معماری وضعیت دیتابیس هم مشخص خواهد شد. در حال حاظر معماری منطبق بر SOA به خوبی جوابگوی نیاز شما خواهد بود ...