PDA

View Full Version : سوال: تغییر اندازه ناخواسته فرمها

Rasool-GH
دوشنبه 08 اسفند 1390, 12:57 عصر
سلام
من با یک مشکل عجیب ولی واقعی روبرو شدم . امروز که داشتم با برنامه کار میکردم بدون اینکه اتفاق خاصی بیوفته یک سرس از فرمهام سایز تعیین شده خودشون رو از دست دادن و در اندازه بسیار کوچک باز میشن
داخل دیزاین میرو درستشون میکنم باز دوباره که برنامه باز میشه همون اشو همون کاسه
نمیدونم چیکار کنم . فرمها و جدولها هم زیاده نمیتونم به یک فایل جدید انتقالشون بدم .
یکی کمک کنه که خیلی گیر کردم
ضمنا یک ماکرو به نام Temp ایجاد شده که باز مانده یکی از ماکروهاست که قبلا پاک کرده بودم تو مشخصات دیتابیس وجود داره ولی در Pane دیده نمیشه .

Rasool-GH
دوشنبه 08 اسفند 1390, 13:32 عصر
یه مورد دیگه اینکه اگه همه ابجکتها رو به فایل جدید بردم چطوری میتونم ریلیشتن ها رو انتقال بدم ؟؟؟
اصولا قابل انتقال هستند یا نه ؟
امکان اکسپورت دسته ای ابجکتها وجود داره یا نه ؟

Abbas Amiri
دوشنبه 08 اسفند 1390, 19:00 عصر
به لینک زیر سری بزنید
http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=77553&d=1320692629

Abbas Amiri
دوشنبه 08 اسفند 1390, 19:15 عصر
پست بالایی جهت انتقال جداول وریلیشن ها بود ودر همین تالار خود بنده ایجادکردم واگر سوالی داشتید پاسخ می دهم.
برای کل آبجکتها (به استثنای رفرنسها که کدجداگانه دارند) کدهای زیر چاره سازهستند . کد UpdatePBar جهت ProgressBar است وشما اگر خواستید بایستی مقدمات آنرا فراهم کرده باشید .ضمنا متغیرهای مورد نیاز راهم تعریف کنید

'count = CurrentDb.TableDefs.count + CurrentDb.QueryDefs.count + CurrentProject.AllModules.count + _
CurrentProject.AllForms.count + CurrentProject.AllReports.count + CurrentProject.AllMacros.count
'InitPBar count
For Each tdf In CurrentDb.TableDefs
If tdf.Attributes = 0 Then

DoCmd.TransferDatabase acExport, "Microsoft Access", LFilename, acTable, tdf.Name, tdf.Name, blntmp
'UpdatePBar
End If
Next
For Each qry In CurrentDb.QueryDefs
DoCmd.TransferDatabase acExport, "Microsoft Access", LFilename, acQuery, qry.Name, qry.Name
'UpdatePBar
Next
For Each obj In CurrentProject.AllModules
DoCmd.TransferDatabase acExport, "Microsoft Access", LFilename, acModule, obj.Name, obj.Name
'UpdatePBar

Next
For Each obj In CurrentProject.AllForms
DoCmd.TransferDatabase acExport, "Microsoft Access", LFilename, acForm, obj.Name, obj.Name
'UpdatePBar

Next
For Each obj In CurrentProject.AllReports
DoCmd.TransferDatabase acExport, "Microsoft Access", LFilename, acReport, obj.Name, obj.Name
'UpdatePBar
Next
For Each obj In CurrentProject.AllMacros
DoCmd.TransferDatabase acExport, "Microsoft Access", LFilename, acMacro, obj.Name, obj.Name
'UpdatePBar
Next

ARData
سه شنبه 09 اسفند 1390, 16:56 عصر
سلام
من با یک مشکل عجیب ولی واقعی روبرو شدم . امروز که داشتم با برنامه کار میکردم بدون اینکه اتفاق خاصی بیوفته یک سرس از فرمهام سایز تعیین شده خودشون رو از دست دادن و در اندازه بسیار کوچک باز میشن
داخل دیزاین میرو درستشون میکنم باز دوباره که برنامه باز میشه همون اشو همون کاسه
نمیدونم چیکار کنم . فرمها و جدولها هم زیاده نمیتونم به یک فایل جدید انتقالشون بدم .
یکی کمک کنه که خیلی گیر کردم
ضمنا یک ماکرو به نام Temp ایجاد شده که باز مانده یکی از ماکروهاست که قبلا پاک کرده بودم تو مشخصات دیتابیس وجود داره ولی در Pane دیده نمیشه .
براي تغيير اندازه فرم به حالت دلخواه شما مي توانيد در رويداد لود شدن فرم از کدهاي زير براي اندازه هاي طول و عرض استفاده نماييد :
Private Sub Form_Load()
Me.Form.InsideHeight = 9000
Me.Form.InsideWidth = 6000
End Sub

Rasool-GH
چهارشنبه 10 اسفند 1390, 17:23 عصر
ممنن بابت راهنمایی همگی .
مشکل رو پیدا کردم ولی اصلا منطقی نیست . من مطابق سفارش اقای امیری Auto Correct Name رو برای دیتابیس فعال کرده بودم و این باعث شده بود که تمام فرمهایی که Auto Resize اونها غیر فعال بود تغییر اندازه پیدا کنن . هر کاری کردم درست نشد نهایتا مجبور شدم Auto Correct Name رو غیر فعال کنم و اندازه همه فرمهارو دوباره ست کنم

Rasool-GH
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 12:03 عصر
سلام نبيل جان
فايل رو كه باز كنيد اولين بار كه فرم دوم رو با استفاده از باتون باز ميكنيد درست باز ميشه ولي سرس دوم كوچيك ميشه .
وقتي ريليشن رو حذف كنيد يا Name Auto Correct رو غير فعال كنيد اين مشكل برطرف ميشه
در مورد تنظيمي كه ريليشنها رو ميشه به طور اتومات منتقل كرد توضيح بدين ممنون

Rasool-GH
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 21:36 عصر
اینجور که به نظر میرسه اشکال مستقیما مربوط به نسخه افیسی میشه که من نصب کردم . خیلی داره اذیتم میکنه
من هم اصلا هیچ ربطی بین این موارد نمیبینم که اینجور باعث مشکل بشه .
یه فیلم ازش میگیرم اگه دوست داشتین ببینین . واقعا کلافه شدم
من این مشکل رو تو خونه ندارم روی 2003 و 2010 مشکلی نیست فقط روی سیستم اداره که 2007 هست این مشکل دیده میشه