PDA

View Full Version : وارد کردن تاریخ شمسی از طریق فرم asp.net به فیلد بانک اطلاعاتی اکسس

afaghmoh
سه شنبه 01 آذر 1384, 13:01 عصر
با سلام خدمت بزرگواران من می خواهم تاریخ شمسی را از طریق فرم asp.net به یک فیلد در اکسس وارد کنم تصمیم گرفته ام که از textbox استفاده کنم و آنرا به صورت عددی در بانک ذخیره کنم تا بعدا امکان search نیز داشته باشد آیا این کار درست است یا خیر اگر راه بهتری هست لطفا به من بگویید مخصوصا که در بعضی جاها این تاریخ باید از طریق datagrid وارد بانک شود

با تشکر فراوان از همه مخصوصا آقای راد که همیشه دلسوزانه کمک کرده اند

brida_kh
سه شنبه 01 آذر 1384, 13:46 عصر
از برنامه آقای مهدوی استفاده کنید . کلا همه تاریخها بدون نیاز به تغییر شمسی میشوند.برای جستجو هم راحت میشوید.
عنوان مقاله پایان مشکل تاریخ شمسی هست.

afaghmoh
چهارشنبه 02 آذر 1384, 07:20 صبح
می شه به من بگویید که این برنامه آقا ی مهدوی کجاست یا من را بیشتر راهنمایی بفرمایید

Identifier
چهارشنبه 02 آذر 1384, 09:13 صبح
سلام دوست عزیز
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=27817&highlight=%81%C7%ED%C7%E4+%E3%D4%DF%E1+%CA%C7%D1%E D%CE+%D4%E3%D3%ED
از اینجا می تونین بر دارین جناب آقای مهدوی زحمت کشیدند و مثال خوبی هم گذاشتن من که خودم ازشون تشکر میکنم
موفق باشید

afaghmoh
چهارشنبه 02 آذر 1384, 10:40 صبح
ببخشید این چیزی که گفتید برای C# بود من با زبان vb.net کارمیکنم لطفا بگویید در این صورت چه کنم

Identifier
چهارشنبه 02 آذر 1384, 12:30 عصر
والا من که vb بلد نیستم ولی او کلاس رو تبدیل به dll کردم و این جوری ازش استفاده کن
1- dll رو تو پروژه ات import کن
و این خط رو هم در قسمت InitializeComponent() اضافه کن مشکلتون حل میشه

Dim f As PersianDate.SetDate
f.SetDateFormat("Persian")

موفق باشید

afaghmoh
چهارشنبه 02 آذر 1384, 12:43 عصر
خیلی خیلی ممنون