PDA

View Full Version : سوال: نحوه حفظ وضعیت آخرین tab انتخاب شده با jquery بعد از post back صفحه aspx.*

L_eskandary
سه شنبه 09 اسفند 1390, 11:37 صبح
با سلام
خوب شاید سوالم مربوط به jquery باشه ولی خوب فک کردم چون هنگام postback این مسئله پیش میاد شاید مربوط به Asp هم باشه به هر حال سوالم :
من چندتا tab ایجاد کردم با استفاده از jquery و یکی از Tab ها هم طبیعتا به صورت default برای page load مشخص شده . حالا مشکل من اینه که وقتی یه tab غیر از default انتخاب شه و نیاز به post back صفحه باشه بعد از post back ، default tab نمایش داده میشه در حالی که من می خوام همون آخر tab انتخاب شده نمایش داده بشه .
خوب الان سوال من چگونگی حفظ state صفحه ام برا tab انتخاب آخر هست ؟
پیشاپیش از توجه دوستان ممنونم.

Saman Hashemi
سه شنبه 09 اسفند 1390, 13:42 عصر
منم چند وقت پیش همین مشکل داشتم اومدم یه تابع با jQuery نوشتم که با استفاده از یک متغیر عمومی ،بعد از هر پست بک آخرین تبی که انتخاب شده بود دوباره انتخاب می کرد لازم به ذکر که هر کدوم از تبهای یه id داره که با اون کار میکردم و با کلیک بر روی هر تب id تب درون متغیر عمومی قرار میگرفت...!

micro_bhk
سه شنبه 09 اسفند 1390, 13:47 عصر
سلام
واسه اینکار میتونی با استفاده از JQuey بعد از اجرای دستوراتت به Tab مورد نظرت یه CSS اعمال کن
برای اجرای دستورات jquery از code behind هم میتونی از مثال ضمیمه شده استفاده کنی

L_eskandary
سه شنبه 09 اسفند 1390, 14:23 عصر
منم چند وقت پیش همین مشکل داشتم اومدم یه تابع با jQuery نوشتم که با استفاده از یک متغیر عمومی ،بعد از هر پست بک آخرین تبی که انتخاب شده بود دوباره انتخاب می کرد لازم به ذکر که هر کدوم از تبهای یه id داره که با اون کار میکردم و با کلیک بر روی هر تب id تب درون متغیر عمومی قرار میگرفت...!
ممنون بخاطر پاسختون ولی یه سوال :
من زیاد با jquery آشنا نیستم و تازه کار با اون رو شروع کردم . امکان داره تابعی که نوشتین رو ضمیمه کنین ؟ و نحوه استفاده از اون رو تو صفحات توضیح بدین.

L_eskandary
چهارشنبه 10 اسفند 1390, 19:56 عصر
جواب سوال من ؟