PDA

View Full Version : بهترين روش براي تبديل فيلد xml‌ به جدول

shaki_phd
سه شنبه 09 اسفند 1390, 13:05 عصر
با سلام
من يك جدول دارم كه يك فيلد xml دارد
ميخوام اين فيلد xml را تبديل به جدول كنم چند تا مشكل دارم
يكي اينكه attribute هاي xml‌ هام يك سري اشتراكات داره ميخوام اين اشتراكات را در يك جدول بيارم اما نميدونم با بقيش چكار كنم چون هر كدومشون attribute هاش فرق ميكنه حالا موندم با تفاوت هاش چيكار كنم
ممنون ميشم اگر كسي تو اين زمينه راه حلي داره بگه

یوسف زالی
سه شنبه 09 اسفند 1390, 23:22 عصر
سلام.
در مورد دستورات مربوط به OpenXML تحقیق کنید.

baktash.n81@gmail.com
چهارشنبه 10 اسفند 1390, 13:17 عصر
سلام

خوب اینکه خیلی طبیعیه از نظر منطق به راحتی نمی تونی این کارو بکنی ... برای اینکه Xml خیلی انعطاف بیشتری نسبت به RDB ها داره ... در حالی که به راحتی می تونی یه جدول رو با مقادیرش به XML تبدیل کنی ...

linux
جمعه 12 اسفند 1390, 10:43 صبح
با سلام
من يك جدول دارم كه يك فيلد xml دارد
ميخوام اين فيلد xml را تبديل به جدول كنم چند تا مشكل دارم
يكي اينكه attribute هاي xml‌ هام يك سري اشتراكات داره ميخوام اين اشتراكات را در يك جدول بيارم اما نميدونم با بقيش چكار كنم چون هر كدومشون attribute هاش فرق ميكنه حالا موندم با تفاوت هاش چيكار كنم
ممنون ميشم اگر كسي تو اين زمينه راه حلي داره بگه
احتیاجی به تبدیل جدول ندارید با استفاده از xquery که در sqlserver 2005 به بعد هست به راحتی هر کاری که لازم دارید انجام بدهید

shaki_phd
شنبه 13 اسفند 1390, 13:47 عصر
احتیاجی به تبدیل جدول ندارید با استفاده از xquery که در sqlserver 2005 به بعد هست به راحتی هر کاری که لازم دارید انجام بدهید

ميدونم تا الان هم دارم با xquery كار مي كنم اما سيستم كمي كند شده!
حدود 40000 نامه در سيستم وجود داره كه همه فيلدهاي نامه هام تو xml هستش براي همين مدت پاسخگوييم كمي بالا رفته و ميخوام از حالت xml در بيارم چون فكر ميكنم xml ديگه جوابگو نيستش