PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از تغییر تاریخ سیستم

joker_pok
چهارشنبه 10 اسفند 1390, 23:17 عصر
سلام دوستان چه طور میشه برنامه ای نوشت که وقتی تاریخ سیستم عوض شد برنامه خطا بده و نزاره برنامه اجرا بشه مثلا امروز 01/01/1390 فردا اگه کسی تاریخ رو به 29/12/1389 برگردوند برنامه خطا بده مرسی دوستان

سید حمید حق پرست
چهارشنبه 10 اسفند 1390, 23:27 عصر
سلام
تاریخ اولین بازدید رو در یک فایل Text با فرمت exe یا dll یا ocx در یک مسیر دور ذخیره کنی. مثلا در system32 و بعد کدی رو بدی که وقتی مدت کار برنامه تموم شد برنامه بسته بشه.

موفق باشی

یا علی (ع)

joker_pok
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 22:56 عصر
نه این طوری نه منظورمو نفهمیدی احتمالا دادا وقتی می خوای واسه برنامه کاری بکنی که در فلان تاریخ این اتفاق بیافته باید نزاری کاربر تاریخ رو دستکاری کنه که برنامه به اون تاریخ نرسه منظورم اینه

barnamenevisforme
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 23:35 عصر
نه این طوری نه منظورمو نفهمیدی احتمالا دادا وقتی می خوای واسه برنامه کاری بکنی که در فلان تاریخ این اتفاق بیافته باید نزاری کاربر تاریخ رو دستکاری کنه که برنامه به اون تاریخ نرسه منظورم اینه
سلام
اگه منظور شما اینه که کاربری رو از دسترسی به تغییر تاریخ و ساعت حتی از طریق سیستم عامل محروم کنی باید برای رجیستری برنامه بنویسی.یه روش دستیش هم استفاده از group policy واسه این کار توی run دستور gpedit.msc رو مینویسی بعدcomputer configuration/windows settings/security settings/local polices/user rights/change the system time
به بخش اشاره شده میرید و userی که میخوای رو از این اجازه محروم می کنی.

ho3ein.3ven
جمعه 12 اسفند 1390, 10:32 صبح
Dim p As String
Private Sub Form_Load()
p = Date
End Sub
Private Sub Timer1_Timer()
Date = p
End Sub

سلام
با این دستورات تاریخ رو نمی زاره تغییر کنه
موفق باشی

joker_pok
شنبه 13 اسفند 1390, 11:23 صبح
دوستان یه لحظه دقت داشته باشین ببینید موضع چیه اسپم نزنید خواهشن :

شما یه برنامه نوشتین که مثلا هر یکسال به یکسال برنامه باید پشتیبانی داشته باشه درسته ؟ خوب حالا اولین باری که برنامه رو سیستم کاربر نصب میشه تاریخ اون روز نصب رو در خوش ذخیره می کنه مثلا امروز رو حالا تو یه متغیر یا لیبل دیگه یکسال دیگه رو ذخیره می کنه مثلا امروز تاریخ 13/12/90 هست سال دیگه میشه 13/12/91 خوب تا اینجاش که مشکلی نبود حالا کاربر اگه تاریخ رو برگردونه به سال 2006 این تاریخ هیچ وقت به سال
13/12/91 نخواهد رسید منظور من اینه اگه تاریخ سیستم مثلا امروز از تاریه 03/03/2012 به تاریخ 2006 تغییر کرد برنامه وقتی بالا اومد خطای تاریخ بده که تاریخ سیستم تغییر کرده تا تاریخ رو به روز نکنه اجازه ادامه برنامه رو نده همین . حالا جواب بدین

SlowCode
شنبه 13 اسفند 1390, 11:30 صبح
شما اولیب بار که برنامه باز میشه تاریخ رو ذخیره کن بعد هر بار که برنامه باز شد تاریخ کامپیوتر رو با تاریخ ذخیره شده مقایسه کن اگه کوچکتر بود پیغام خطا بده و اگه بزرگتر بود ذخیرش کن و روز بعد تاریخ کامپیوتر رو با این تاریخ مقایسه کن.

joker_pok
شنبه 13 اسفند 1390, 11:42 صبح
میشه یه نمونه برنامه از این بزاری دوست عزیز

سید حمید حق پرست
شنبه 13 اسفند 1390, 12:06 عصر
سلام . این روش کرک شدنیه . ببینم اگه تونستم مینویسم

موفق باشی

یا علی (ع)

سید حمید حق پرست
شنبه 13 اسفند 1390, 13:10 عصر
دوباره سلام . این برنامه رو دانلود کن ببین اونیه که میخواستی . برای ازمایش کردنش اول اجرا کن بعد ببند و تاریخ سیستمرو یه روز عقب بنداز و اتفاقات رو ملاحضه کن

موفق باشی

یا علی (ع)

joker_pok
شنبه 13 اسفند 1390, 13:28 عصر
اره همینه اینو سورس میدی بهم مرسی اگه باشه

سید حمید حق پرست
شنبه 13 اسفند 1390, 13:42 عصر
شرمنده سورس رو فعلا نمیتونم بدم . (واسه این نه که بگم معرکست یا چیز دیگه ) چون در یه برنامه به کار بردم و قراره نوروز امسال وارد بازار کنم که اگه سورس اینرو بزارم روش لو میره و برنامم کرک میشه . باز هم شرمنده

موفق باشی

یا علی (ع)

سید حمید حق پرست
شنبه 13 اسفند 1390, 13:45 عصر
این برنامه اول میاد تاریخ رو ذخیره میکنه ( البته نه در سیستم ) در خود برنامه ذخیره میشه بعد از اجرای دفعات بعد بررسی میکنه که اگه تاریخ سیستم از تاریخ ذخیره شده در برنامه کوچکتر بود که اجرا نمیشه و اگه هم بزرگتر بود تاریخ سیستمرو رو دوباره ذخیره میکنه

joker_pok
شنبه 13 اسفند 1390, 14:41 عصر
نوکرتم یه چیزی شبیه بهش ساده سورس کن بده بقیه شو خودم درست می کنم .

سید حمید حق پرست
شنبه 13 اسفند 1390, 14:52 عصر
نوکرتم یه چیزی شبیه بهش ساده سورس کن بده بقیه شو خودم درست می کنم .
این چه حرفیه شما داداش گلی

این سورس نزدیک به 30 خطه . ببینم اگه تونستم روش ذخیره در فایل متنی رو براتون مینویسم

hosein3000
شنبه 13 اسفند 1390, 15:20 عصر
فکر کنم این برنامه مشکل منو هم حل کنه

اما با فایل متنی امنیتش پایین نمیشه؟؟

سید حمید حق پرست
شنبه 13 اسفند 1390, 15:38 عصر
چرا امنیت پایین میاد .

joker_pok
شنبه 13 اسفند 1390, 15:51 عصر
من درست می کنم میدم شما اشکالاشو برطرف کن این منطقی تره داداش مرسی

SlowCode
شنبه 13 اسفند 1390, 15:53 عصر
بفرمایید، این نمونه کد تاریخ رو توی فایلی به نام aux ذخیره میکنه، مزیتش اینه که آدم های ناشی نمیتونن دست کاریش کنن ولی اگه یکم برنامه نویسی بلد باشه کار تمومه.

joker_pok
شنبه 13 اسفند 1390, 16:12 عصر
این جواب نمیده سورس حاجی که بالا گفت قشنگ تره اون کامل بود این ناقصه

hosein3000
شنبه 13 اسفند 1390, 16:20 عصر
اره مال افای حق پرست خیلی خوب بود
که متاسفانه اونم شامل کپی رایت شد:گریه:

سید حمید حق پرست
شنبه 13 اسفند 1390, 17:11 عصر
باید عرض کنم این کد با سورس اون برنامه که قرار دارم اصلا هیچ شباهتی نداره .

این روش چندتا مشکل داره.
اولیش اینه که فرض کنین کاربر میاد تاریخ سیستم رو به 4 رو بعد تنظیم میکنه. بعد برنامه رو اجرا میکنه و برنامه هم بدون در نظر گرفتن این قضیه که تاریخ انتخاب شده اشتباهه تاریخ جدید رو قبول میکنه و ذخیره میکنه. بعد کاربر میفهمه که تاریخ رو اشتباه انتخاب کرده میاد تنظیم میکنه به تاریخ جاری. بعد که برنامه رو اجرا کنه تاریخ ذخیره شده بزرگتر از تاریخ جاری سیستمه و اجازه اجرا رو به برنامه نمیده.

بقیه مشکلاتش را چرا توضیح ندادید؟
خب چه کاربری میاد اینکاررو بکنه . بیشتر کاربرایی که سیستم دارن اصلا به تاریخ سیستم اهمیت نمیدم . سیستم هم هنگام وصل شدن به اینترنت تاریخشرو اپدیت میکنه (البته تو بعضی سیستمها )
یکیش که خودمم چرا بیام دقیقا اونی که شما گفتید 4 روز تاریخ سیستمرو جلو ببرم و اونو بعد از اجرای برنامه اونم به طور اتفاقی 4 روز عقب ببرم . این حرفی که فرمودید منطقی نیست

یا علی (ع)

joker_pok
شنبه 13 اسفند 1390, 17:35 عصر
آقای حق پرست الگوریتم شما قشنگ تره من تستش کردم همین بود که من خواسته بودم و سوالم بود من روش کار می کنم می دم بهتون یه تست بزنین مشکلاشو بهم بگین مرسی دمت چیز

فقط یه کمک اینو بکنی درستش می کنم تا حدودی نحوه ذخیره در خود برنامه با RES اتفاق می افته اره ؟ دستور نوشتن از طریق کد در RES چیه ؟

سید حمید حق پرست
شنبه 13 اسفند 1390, 17:58 عصر
اگه منظورتون Resource هست که ذخیره در Resource کار اشتباهیه چون برنامه هایی هستن که هرچی در Resource باشه بیرون میارن و میتونن دستکاریش کنن

joker_pok
شنبه 13 اسفند 1390, 18:09 عصر
پس چه جوری داخل خود برنامه دارین ذخیره می کنین ؟

سید حمید حق پرست
شنبه 13 اسفند 1390, 18:30 عصر
بنده هم غیر این نگفتم! گفتم که برنامه شما دقیقا مثل قطعه کد من هست؟(دقت کن قطعه کد)
بله : من کدش رو میزارم ولی این روش اصلا نمیتونه منطقی باشه.

دوتا مشکل رو با هم گفتم. دوباره بخون.
هرچی میخونم شما یکیرو گفتید

یکی مثل من که میخواد از برنامه باگ پیدا کنه. معمولا اینکارها رو فقط برنامه نویسها انجام میدن!
خب اره کسی که بخواد برنامه رو کرک کنه میاد تاریخ سیستمو تغییر میده ( پس بزار تو سیستمش برنامه اجرا نشه دیگه تا نتونه به قول خودتون باگ پیدا کنه . من این برنامه که میدم بازار واسه این نیست که باگهاشو پیدا کنن اونی هم که این کارو واسه پیدا کردن باگ انجام میده چه بهتر که دیگه برنامه اجرا نشه

در این مورد آمار و ارقام هم دارید که چند درصد کاربران به تاریخ سیستم توجه ندارن؟
مگر اداره ها و شرکتها و اونایی که تاریخ واسشون مهم باشه اینکارو بکنن . به قول حرف شما یعنی خیلی اتفاقی کاربر قبل از برنامه من 4 روز به جلو میبرن و بعد از اجرای برنامه من تاریخ رو به حالت اول بر میگردونن . یعنی کاربر تا لحظه استفاده از برنامه من تاریخ واسش مهم نبوده که وقتی بخواد از برنامه من استفاده کنه تاریخ رو دستکاری کنه

با استفاده از فرمایش خودتون مبنی بر اینکه:
پس میشه نتیجه گرفت که فقط این کار نباید توسط کاربر اتفاق بیوفته. میشه مثلا تاریخ سیستم کسی تنظیم نیست بنا به فرمایش خودتون "بیشتر کاربرایی که سیستم دارن اصلا به تاریخ سیستم اهمیت نمیدم ." پس میتونه تاریخ تنظیم نبوده باشه بعد کاربر از همه جا بیخبر میاد برنامه رو اجرا میکنه برنامه میاد تاریخ رو ثبت میکنه بعد حالا حوس مسکنه بره یه گشت و گذاری تو اینترنت بزنه. تاریخ سیستم کاربر از همه جا بیخبر آپدیت میشه بعد میاد برنامه رو اجرا کنه میبینه اء برنامه اجرا نمیشه بعد میشینه گریه میکنه!!
یعنی کاربر هیچ وقت به نت وصل نشده و فقط بعد از اجرای برنامه ی من به نت وصل میشه؟

بنده عرض کردم. ولی محض اطلاع برنامه ای که توسط خودتون تجاری شده و میخواین بدین بازار باید مهندسی نرم افزار توش رعایت شده باشه.
من که میتونم تو اتوران برنامم روش کارشو توضیح بدم و بگم بعد از اجرای برنامه به تاریخ دست نزنید چون نسخه ازمایشی هست برنامه از کار میفته
و اگر هم کسی بعد از خوندن این توضیح باز بعد تاریخ رو دستکاری کرد چه بهتر که نتونه از نسخه آزمایشی استفاده کنه چون من واسش توضیح دادم و به حرف من توجه نکرده پس برنامه منم به اون توجه نمیکنه و اجرا نمیشه

یا علی (ع)

سید حمید حق پرست
شنبه 13 اسفند 1390, 18:55 عصر
کسی که خوابیده رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خوشو زده به خواب عمرا اگه بیدار بشه.
یعنی الان من خودمو بخواب زدم . حیف هموطنمی و نمیخوام چیزی بگم ...

بهترین کدی بود که دیدم. راستی چرا مایکروسافت رو در جریان کدی که نوشتی قرار نمیدی؟
اولا من کد نزاشتم بلکه فایل اجرایی بود دوما وقتی کم میاری اخرین دفاعت مسخره کردنه

پ.ن:آخرین پست تو این تاپیک.
اینم مدرک کم اوردنتون

یا علی (ع)

joker_pok
شنبه 13 اسفند 1390, 19:05 عصر
حاجی بیخیال اون ولش کن من از شما کمک خواستم نحوه ذخیره شما چه جوری انجام میشه ؟

سید حمید حق پرست
شنبه 13 اسفند 1390, 19:31 عصر
مسلمون توبه کن از تهمت.
تهمت نزدم داداش ازت پرسیدم

تحت تاثیر قرار نگیر دادافحش بده!
من هرگز به کسی فحش نمیدم . حتی اگه هزار فحش بهم بدن چون خدا خودش جوابشو میده

جناب آقای سید حمید حق پرست اگه حرفام باعث ناراحتیتون شد واقعا معذرت میخوام. اصلا قصد جسارت نداشتم. و اعتراف میکنم بله کم آوردم.کاملا حق باشماست. مگه کاربر اصلا اینترنت نداره که تاریخ سیستمش بهم بخوره؟ یا چه دلیلی داره کاربر بیاد تاریخ سیستم رو عوض کنه؟ بابا بعضی ها هم الکی گیر میدن ها. آقا حمید شما ادامه بده.

نه شما ببخشید من امروز کلا هواسم سر جاش نیست و یه کم بد حالم . شرمنده:قلب:

موفق باشی

یا علی (ع)

joker_pok
شنبه 13 اسفند 1390, 23:06 عصر
وسط سوال و پرسش این دو تا بحث دین و پرسش آسمونیشون گل کرده ای بابا نخواستیم

سید حمید حق پرست
شنبه 13 اسفند 1390, 23:25 عصر
باشه اسرع وقت چشم مینویسم اینو تو تاپیک طراحی Trail version یادت رفته . حالا چه توقعی از ما داری

حاجی بیخیال اون ولش کن من از شما کمک خواستم نحوه ذخیره شما چه جوری انجام میشه ؟ و اینو چی میگی ؟

موفق باشی

یا علی (ع)

joker_pok
شنبه 13 اسفند 1390, 23:34 عصر
نمی دونستم همه چیز اینجا هم به شرط چاقو یاد میدین . نخواستیم مرسی

SlowCode
یک شنبه 14 اسفند 1390, 00:44 صبح
ای بابا چرا بحث الکی میکنین؟ لطفا هرکی هرچی تو دلشه بندازه بیرون، اینجا جای بحث علمیه نه خرده گیری از حرف دوستان.
لطفا از بحث منحرف نشین.
با تشکر

hosein3000
یک شنبه 14 اسفند 1390, 00:57 صبح
با تشکر از اقا محسن

قراره از این تاپیک ها یه چیزی یاد بگیریم دیگه

باز من منتظرم ...

joker_pok
یک شنبه 14 اسفند 1390, 08:17 صبح
یاد گرفتیم وسط آموزش یکی میاد میگه کارت درسته کارت غلطه حاجی به من و تو چه ربطی داره چه کاری درسته چه کاری غلط شما اگه بلدی آموزش بده بلد نیست بزار کسی که بلده پست بزنه هر کسی یه جایی یه آموزشی رو لازم داره کجای کار ما ایرانی ها درسه که این یه دونش درست باشه

Hashemvp
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 05:56 صبح
سلام به همه ی دوستان
ببخشید من فقط نظر شخصی خودمو میدم و کارهایی که به روی این فایل که اقایسید حمید حق پرست (http://barnamenevis.org/member.php?242085-%D8%B3%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D9%85%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D9%82-%D9%BE%D8%B1%D8%B3%D8%AA) زحمتشو کشیدن و درست کردن میگم.

به چند نکته رسیدم که اصلا تاریخ در خوده برنامه ذخیره نمیشه و در یک مکانی در رجیستری و یا در پوشه های ویندوز ذخیره میشه.

1-من این فایل رو با برنامه های زیادی تست کردم یعنی بایت به بایت تستش کردم ولی حتی 1 بایت هم افزایش حجم نداشت.

2- اگر میخواهید بگید که خوب تاریخ جدید جای گزین تاریخ قبلی میشه درست ولی یه قسمتی در properties هر فایل هست که نشون میده چه تاریخی و ساعتی این فایل ایجاد و بروز رسانی شده واستفاده شده.
که تاریخ بروز رسانی فایل هیچ وقت تغییر نمیکنه.

3- از باقی کسایی که امدن نظر دادن تعجب میکنم که چرا متوجه این موضوع نشدن برنامه ای که با پکر Themida پک شده چطور میشه تاریخ فایل درش ذخیره بشه؟؟؟!!!!
مگر اینکه برنامه نویس هم کامپایلر توی برنامه اش گذاشته باشه هم این پکر رو ساخته باشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(منظور سورس این برنامه هاست)

4-یه باگ توی این روش شما وجود داره که با برگردوندن تاریخ سیستم به تاریخ اولیه که فایل اجرا شده براحتی برنامه اجرا میشه حالا یا ایراد از الگوریتم شما بوده یا از پکری که استفاده کردین و کد شما رو خراب کرده.

5-من تمامی فایل و مسیر هایی که برنامه شما باهاش سرو کار داشت رو نگاه کردم مطمئنم که یا در رجیستری یا در یه فایل ذخیره میشه منتها چون تعداد اینا زیاد بود(بخاطر اینکه از پکر استفاده شده ارتباط با فایل های الکی زیادی داده میشه) حوصله نداشتم دنبال اون مسیر رجیستری یا فایل بگردم.

موفق باشید