PDA

View Full Version : سوال: خروجی .exe در vb

ghdc11
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 13:41 عصر
با سلام من یه برنامه نوشتم با بانک اطلاعاتی اکسس

حالا باید چه طوری اینو exe بکنم که بانک هم باهاش
باشه

وقتی ازمنوی فایل make exe رو میزنم بانکش باهاش نمیاد

ممنون میشم اگر کمکم کنید

بهروز عباسی
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 13:55 عصر
دوست عزیز بانکت که با برنامت EXE نمیشه برنامه جدا بانک هم جدا

شما یاباید برای برنامت Setup بسازی(برنامه رو نصب کنن)
یابانکت رو با ریسورس به برنامت الحاق کنی.

ghdc11
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 14:15 عصر
دوست عزیز بانکت که با برنامت EXE نمیشه برنامه جدا بانک هم جدا

شما یاباید برای برنامت Setup بسازی(برنامه رو نصب کنن)
یابانکت رو با ریسورس به برنامت الحاق کنی.

setup بخوره توی سر استادم خیلی سخته

همون راه اول رو میشه یه توضیحی بدید

من رشته ام کامپیوتر نیست نمی دونم باید چیکار کنم

ghdc11
یک شنبه 14 اسفند 1390, 17:57 عصر
تورو خدا کمک کنید لازم دارم اینو

quiet_programmer
یک شنبه 14 اسفند 1390, 18:27 عصر
باسلام.

همونطور که جناب sam7sam7 (http://barnamenevis.org/member.php?231262-sam7sam7) فرمودن بانک همراه فایل exe نمیاد. ولی خوب میتونی این کارو بکنی:
فرض کنیم شما فایل بانک اکسستون تو مسیر مثلا d:\123 قرار داره. بعد از اینکه برنامت رو exe کردی، در کامپیوتر مقصد که میخوای این برنامه رو تحویل بدی یا اجرا کنی یا استفاده کنی، باید در مسیری که فایل بانک اکسستون در کامپیوتر مبدا قرار داشت (همون مسیر d:\123)، در کامپیوتر مقصد هم در همون مسیر فایل بانک فایل اکسستو ذخیره کنی. اینجوری به مشکل نمیخوری.
پ.ن: این روش توصیه نمیشه ولی کارت را میوفته.
یا حق.
موفق باشید/

shahabbasic
یک شنبه 14 اسفند 1390, 18:55 عصر
ای آقا چرا راه سخت میخوای بری
تمام فایل های برنامت رو در یک فایل exe ادغام کن. حتما میپرسی چجوری؟ مثل آب خوردن در عرض 25 ثانیه
با وین رار
آموزش پرتابل کردن برنامه ها با Winrar
1- اکنون کلیه فایل‌ها و فولدرهای موجود در محل نصب برنامه را با راست کلیک بر روی فضای خالی و انتخاب Select All و یا استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+A به حالت انتخاب دربیاورید.
2- سپس بر روی یکی از فایل‌ها راست کلیک کرده و Add to archive را انتخاب کنید.
3- در پنجره باز شده در همان تب General، تیک گزینه Create SFX Archive را بزنید.
4- حال به تب Files بروید. اکنون با استفاده از ماوس بر روی مسیر موجود در قسمت Files to add کلیک کنید و کل این مسیر را به حالت انتخاب دربیاورید (Ctrl+A) و سپس کلیدهای ترکیبی Ctrl+C را جهت کپی کردن این متن فشار دهید.
5- اکنون به تب Advanced بروید و بر روی دکمه SFX Options کلیک کنید.
6- در پنجره جدید باز شده در همان تب General، تیک گزینه Create in the current folder را بزنید. سپس در قسمت Run after extraction نام فایل اجرایی برنامه را به همراه پسوند آن (معمولاً exe )بدون کم و کاست وارد کنید. به عنوان مثال اگر نام فایل اجرایی برنامه YahooMessenger.exe است، این نام را عیناً در این قسمت وارد کنید.
7- در گام بعد در همان پنجره به تب Advanced بروید و در کادر Delete و قسمت Files to delete in the destination folder کلیدهای ترکیبی Ctrl+V را فشار دهید. خواهید دید که مسیری که در گام پنجم Copy کردید در این قسمت Paste خواهد شد.
8- اکنون به تب Modes بروید و تیک دو گزینه Unpack to temporary folder و Hide all را بزنید.
9- حال به تب Update بروید و تیک گزینه Overwrite all files را بزنید.
۱0- اکنون به تب Text And Icon بروید و بر روی دکمه Browse در قسمت Load SFX icon from the file کلیک کنید. شما بایستی یک آیکن مناسب با پسوند ico. برای فایلی که قصد دارید بسازید انتخاب کنید.
۱1- در آخر تمام پنجره‌های باز را OK کنید. خواهید دید که در همان فولدر محل نصب برنامه یک فایل جدید ایجاد شده است که این فایل همان فایل پرتابل اجرایی نرم افزار شماست. این فایل را می‌توانید در هر جا کپی کنید و با دوبار کلیک بر روی آن نرم افزار مورد نظر را اجرا کنید.

باور کنید حنجرمو پاره کردم از بس راه به این خوبی رو گفتم ولی هیچ کس توجه نمیکنه

shahabbasic
یک شنبه 14 اسفند 1390, 20:47 عصر
اینم یه نرم افزار کم حجم و پرتابل برای ادغام فایل های جانبی برنامه در فایل exe اصلی
آپلودش کردم براتون:
http://www.faupload.com/upload/90/Esfand/enigmavb.zip
در ضمن این آخرین ورژنشه

سید حمید حق پرست
دوشنبه 15 اسفند 1390, 00:43 صبح
سلام
اگه مسئله امنیت وجود دارد این برنامه امنیت نداره چون راحت میشه فایلهارو در اورد . رسورس هم خوبه اما به شیوه ی خاص

موفق باشی

یا علی (ع)