PDA

View Full Version : سوال: سوال : قراردادن آیکون فرم برنامه در قسمت Sys_Tray با ویژوال بیسیک 2008 ؟

tam2145
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 15:57 عصر
سلام دوستان !!
دمتان گرم !!
کمک کنید !! دیگه مغزم بس که کد نوشتم ، هنگ کرده !!:گیج:
کد این عمل را برای vb6 پیدا کردم ولی نتونستم به 2008 تبدیل کنم حتی به کمک برنامه !!:گیج:
پس دوستان اگه کدش را دارند برایم با توضیح بگذارند یا اینکه خودشان بسازند و فولدر پروژه را برای من آپ کنند تا خودم .......... !!:لبخند:
پس هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستم !!:لبخندساده:

Hybrid
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 16:01 عصر
سلام ،

اصلا یک خط کد هم لازم نیست بنویسی ، کافیه از کنترل notify icon استفاده کنی ، میتونی از Toolbox ببینیش ، یک خاصیت داره به نام icon اگه اشتباه نکنم میتونی اونو تنظیم کنی.

موفق باشیـــد./

tam2145
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 16:31 عصر
سلام ،

اصلا یک خط کد هم لازم نیست بنویسی ، کافیه از کنترل notify icon استفاده کنی ، میتونی از Toolbox ببینیش ، یک خاصیت داره به نام icon اگه اشتباه نکنم میتونی اونو تنظیم کنی.

موفق باشیـــد./

دست شما دوست عزیز درد نکنه !!:قلب::تشویق:
بعد این کنترل توانایی اضافه کردن منو ها هم داره ؟؟؟
مثلا مثل نود روش کلیک می کنی ، منو نمایش می دهد ؟؟؟

Hybrid
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 16:35 عصر
آره دوست عزیز چرا نداره ، یک کنترل ContextMenuStrip به فرمتون اضافه کنید و گزینه های مختلفی ( مثل Exit ، Show Properties و... ) رو بهش اضافه کنید بعد notify icon خودش یک خصوصیت داره به نام Context menu strip میتونین از طریق این خصوصیت منو رو به کنترل نسبت بدین وبعد در زمان اجرا هر وقت روی آیکون کلیک راست کنین منو نمایش داده میشه.

tam2145
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 16:51 عصر
یک نکته اساسی را یادم رفت بپرسم !!
چطوری می شه براش تعیین کرد که همیشه باشه یا اینکه هر وقت پنجره رفت پایین ، این آیکون ایجاد بشه ؟؟:خجالت::متفکر::لبخند:

Hybrid
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 17:14 عصر
یک نکته اساسی را یادم رفت بپرسم !!
چطوری می شه براش تعیین کرد که همیشه باشه یا اینکه هر وقت پنجره رفت پایین ، این آیکون ایجاد بشه ؟؟:خجالت::متفکر::لبخند:

منظورت رو دقیقا متوجه نمیشم؟؟ همیشه باشه ، خوب در مثال های بالا همیشه هستش . این آیکون ایجاد بشه ؟؟؟منظورت اینه که وقتی فرم minimize شد این ایکون ایجاد بشه و وقتی که دوباره normal شد آیکون از بین بره؟

tam2145
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 19:00 عصر
منظورت رو دقیقا متوجه نمیشم؟؟ همیشه باشه ، خوب در مثال های بالا همیشه هستش . این آیکون ایجاد بشه ؟؟؟منظورت اینه که وقتی فرم minimize شد این ایکون ایجاد بشه و وقتی که دوباره normal شد آیکون از بین بره؟

منظورم اینه که وقتی فرم minimize شد ، ظاهر بشه !!
بعد اینکه چطوری می شه فریمی که minimize شده را آورد بالا ((ظاهر بشه ))؟ ؟؟؟؟

فرید نجفلو
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 19:50 عصر
منظورم اینه که وقتی فرم minimize شد ، ظاهر بشه !!
بعد اینکه چطوری می شه فریمی که minimize شده را آورد بالا ((ظاهر بشه ))؟ ؟؟؟؟
سوال اول:

Private Sub Form1_SizeChanged(sender As Object, e As System.EventArgs) Handles Me.SizeChanged
Me.NotifyIcon1.Visible = (Me.WindowState = FormWindowState.Minimized)
End Sub

سوال دوم:
Me.WindowState = FormWindowState.Normal