PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری از تداخل فریم ورک jquery با mootools

armsoftpc
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 17:03 عصر
به نام خدا
با سلام
آیا راهی است که بتوان از تداخل این فریم ورک با جی کوئری انجام داد ، منظورم از طرف خود این فریم ورک است نه از طرف جی کوئری(var J = jQuery.noConflict();
این رو خودمم بلدم!!!)، چون تمام قسمت های سایتم بر اساس جی کوئری و با علامت $ تنظیم شده اند و فقط بخش تقویم شمسی ام با موتولز طراحی شده که نمونه اش در جی کوئری وجود نداره!

چون دو تاپیک جی کوئری و موتولز هیچ کدام بازدید کننده نداره ، مجبور شدم ، توی این تاپیک که البته بی ربط هم نیست ، این سوال رو مطرح کنم.:لبخند:
موفق باشید.

MMSHFE
پنج شنبه 11 اسفند 1390, 20:10 عصر
نه عزیز. mootools مثل jQuery انعطاف پذیر نیست و با بقیه کتابخانه های JS کنار نمیاد. خداییش jQuery خیلی خوب با بقیه سازگار میشه. البته یک راه دیگه هم دارین که کمی سخته و اون اینکه فایل کامل (نه فشرده شده) MooTools رو دریافت کنید و توش هرچی $ بود رو با علامتی که خودتون میخواین Replace کنید. البته بهتره قبل از جایگزینی، ببینید مشکلی پیش نیاد. در نهایت هم با استفاده از Compressorهای مخصوص کدهای JS (توی اینترنت دنبال Script Minifier بگردین) اون رو فشرده کنید. موفق باشید.

armsoftpc
جمعه 26 اسفند 1390, 10:43 صبح
با سلام
ممنون ، اما من یه کار دیگه کردم.
این کاری که شما گفتید ، خیلی دردسر داره و ارزش رو نداره، تقویم پیدا کردم (البته نه ساخته شده با jquery) ، ساخته شده با جاوا اسکریپت ، که دیگه مشکلی با jquery یا هر فریم ورک دیگه ای هم نداره!
واقعا من نمی دونم ، چرا وقتی jquery به این خوبی است ، برنامه نویس ها میرن با mootools برنامه اش رو می نویسن.
به هر حال دسستون درد نکنه!

MMSHFE
جمعه 26 اسفند 1390, 11:07 صبح
البته یک راه دیگه هم استفاده از تقویم jQueryUI هست. هرچند شما میتونید با ;()jQuery.noConflict جلوی استفاده از $ رو در کدهای jQuery بگیرین و بعد با jQuery.fn خودتون کارکتر دیگری (مثل @) رو بجاش تعریف کنید که همون کار رو براتون انجام بده و توی اسکریپتهای jQuery که مینویسید، بجای $ از همون کارکتر که تعریف میکنین استفاده کنین. موفق باشید.