PDA

View Full Version : چند سوال راجب دلفی 7

دنی کوئیل
چهارشنبه 02 آذر 1384, 08:58 صبح
سلام

من زیاد با دلفی کار نمیکنم ولی کم کم داره ازش خوشم میاد

یه چند تا سوال برام پیش آمده بود که گفتم مطرح کنم تا جواب هایی از دوستانمان بگیرم

سوال 1

اگر تو برنام ای که با دلفی ساختیم از یک Activex خارجی استفاده کنیم ( منظور از Activex خارجی یعنی خودمون Import کنیم ) بعد EXE برنامه را تو سیستم های دیگر که این Activex را ندارند اجرا کنیم برنامه اجرا میشه یا نه ؟

سوال 2

سوال دوم من راجب کامپونت است یه جورایی این سوال هم مطابق سوال بالاست با این تفاوت که ما Componet استفاده میکنیم Import می کنیم

سوال 3

آیا Exe دلفی در لینوکس کار میکنه

------------------------------------------------------------------------------------------------------------ موفق باشید

mzjahromi
چهارشنبه 02 آذر 1384, 09:18 صبح
در مورد سوال اولت بستگی به OCX و نحوه استفاده از اون داره
2-بستگی به کامپوننتت داره ولی معمولا اجرا میشه. اگه تنظیمات کامپایلرت درست باشه bpl های مورد نیاز اون کامپوننت به برنامه ات لینک میشه و مثل اینه که داری اونا رو با برنامه ات میبری
3- نه در لینوکس اجرا نمی شه باید از Borland Kylix استفاده کنی

سید مسعود موحد
چهارشنبه 02 آذر 1384, 09:25 صبح
دوست عزیز
در مورد سوال اول باید فایل OCX را دستگاه مقصد کپی کنید
و در مورد سوال دوم تنها EXE ای کار میکند که با Kylix‌کتمپایل شده باشد هم در ویندوز و هم در لینوکس کار میکند

m-khorsandi
چهارشنبه 02 آذر 1384, 12:10 عصر
و در مورد سوال دوم تنها EXE ای کار میکند که با Kylix‌کتمپایل شده باشد هم در ویندوز و هم در لینوکس کار میکن

آقای موحد بیشتر توضیح بدید!!!

سید مسعود موحد
چهارشنبه 02 آذر 1384, 12:42 عصر
یک نسخه دلفی است که در لینوکس نصب میشود و برنامه ای که با این نسخه نوشته شود و کامپایل شود قابلیت اجرا آن هم در ویندوز و هم در لینوکس را دارد برای اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش Kylix مراجعه کنید چون با عرض معذرت منم با Kylix خیلی کار نکرده ام

Naficy
چهارشنبه 02 آذر 1384, 15:02 عصر
برنامه هایی که برای لینوکس کامپایل شوند در ویندوز اجرا نمی شوند. بلکه باید برای ویندوز جداگانه کامپایل شوند.

Kamyar.Kimiyabeigi
چهارشنبه 02 آذر 1384, 16:22 عصر
یک نسخه دلفی است که در لینوکس نصب میشود و برنامه ای که با این نسخه نوشته شود و کامپایل شود قابلیت اجرا آن هم در ویندوز و هم در لینوکس را دارد برای اطلاعات بیشتر میتوانید به بخش Kylix مراجعه کنید چون با عرض معذرت منم با Kylix خیلی کار نکرده ام
دوست عزیز تا اونجایی که من میدونم برنامه ایی که با Kylix کامپایل شده باشه تو Windows قابل اجرا نیست :متعجب:

سید مسعود موحد
چهارشنبه 02 آذر 1384, 16:33 عصر
دوستان شرمنده ام
شما درست می گویید همین طور است من امتحان نکرده بودم ولی شنیده بودم
ولی الان که تست کردم میبینم کار نمیکند که هیچ تازه Property های بعضی از کامپوننت ها هم با هم فرق میکند و غیر از کامپایل مجدد در ویندوز باید تعویض بعضی از متدها هم انجام شود

m-khorsandi
چهارشنبه 02 آذر 1384, 16:48 عصر
جناب نفیسی احتمالا" آقای موحد هم منظورشون همین بوده. :چشمک:

اگه یک برنامه معمولی یا همون ساده با دلفی بنویسید، میتونید اون رو در Kylix فراخونی و کامپایل کنید،
کیلیکس میتونه فرمهای دلفی رو بخونه(منظورم همون dfm.* هست) ،IDE کیلیکس هم
به صورت خودکار یکسری از تغییرات رو انجام میده، مانند جابه جایی یونیت Buttons با QButtons و ...

انتقال از کیلیکس به دلفی هم خیلی ساده نیست!

دنی کوئیل
چهارشنبه 02 آذر 1384, 20:21 عصر
چرا شما واسه خودتون تو تایپیک سوال من بحثی غیر از بحث اصلی تایپیک راه می اندازید .

لطف کنید رعایت کنید !

راجب سوال سوم بگم که من می خواستم بدونم اجرا میشه یا نه

MiRHaDi
پنج شنبه 03 آذر 1384, 02:21 صبح
سلام
اگه با ocx برنامه بنویسی cross platform هست و هم در ویندوز هم در لینوکس میتونی کامپایلش کنی و اجرا کنی
بای

MiRHaDi
پنج شنبه 03 آذر 1384, 03:59 صبح
سلام
اگه با ocx برنامه بنویسی cross platform هست و هم در ویندوز هم در لینوکس میتونی کامپایلش کنی و اجرا کنی
بای

دنی کوئیل
پنج شنبه 03 آذر 1384, 09:59 صبح
لطف کن واضح تر توضیح بده

MiRHaDi
پنج شنبه 03 آذر 1384, 15:07 عصر
سلام
File/New/CLX Application !
یک f1 بزنی کامل توضیح داره
باهاش میتونی برنامه بنویسی هم برای ویندوز هم لینوکس
البته باید جدا کامپایل بشه ولی سورس یکی است
بای

mzjahromi
پنج شنبه 03 آذر 1384, 17:08 عصر
اونوقت ابزارهائی مثل BDE چی؟ همه جا کار میکنه؟ چه محدودیتهائی داریم؟

MiRHaDi
جمعه 04 آذر 1384, 22:00 عصر
سلام
شما به قسمت clx که برید خواهید دید همه کامپاننتها نیستند ! و یکسری هم اضافه تر هست
با اونها میتونید کار کنید
مثلا برای فرم میتونید background تعریف کنید
بای

Naficy
یک شنبه 06 آذر 1384, 11:38 صبح
جناب نفیسی احتمالا" آقای موحد هم منظورشون همین بوده.
برای من خیلی جالبه که این حرف رو می زنین. نه تنها ابدا پست اولشون چنین منظوری رو نمی رسونه، بلکه درست قبل از این پست شما به طور واضح خودشون به این مساله اذعان داشتند.
واقعا جالبه....