PDA

View Full Version : سوال: چطور می تونم توی کوئری از limit استفاده کنم اما کوئری روی همه سطرهای جدول اجرا بشه؟

idocsidocs
جمعه 12 اسفند 1390, 19:46 عصر
چطور می تونم توی کوئری از limit استفاده کنم اما کوئری روی همه سطرهای جدول اجرا بشه؟

MMSHFE
جمعه 12 اسفند 1390, 20:29 عصر
یعنی چطوری؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟

idocsidocs
جمعه 12 اسفند 1390, 21:12 عصر
کوری زیر 3 ردیف بر می گردونه

SELECT * FROM `tb` LIMIT 3
توی کوئری بالا باید چه مقدار باید قرار بدم تا همه سطرها رو انتخاب کنه؟
البته به شرطی که limit هم توی کوئری موجود باشه.

persian-boy
جمعه 12 اسفند 1390, 21:15 عصر
لقمه رو دارید دور سرتون میچرخونید

میتونید قبلش تعداد کل ستون ها رو بگیرید و به همون اندازه در کوئری دوم لیمیت کنید

ولی اینکار برای چی هست ؟

idocsidocs
جمعه 12 اسفند 1390, 22:04 عصر
لقمه رو دارید دور سرتون میچرخونید

میتونید قبلش تعداد کل ستون ها رو بگیرید و به همون اندازه در کوئری دوم لیمیت کنید

ولی اینکار برای چی هست ؟ می خوام بدونم همچین قابلیتی وجود داره یا نه؟

MMSHFE
شنبه 13 اسفند 1390, 00:16 صبح
تا جایی که بررسی کردم با روشهای معمول و حتی SELECT تو در تو جواب نمیده و باید از تعریف متغیر و... استفاده کنید. البته این کار واقعاً معنای خاصی نداره و درست مثل اینه که به فروشنده بگین چند تا سیب داری؟ اونم بگه 25 تا و بعد شما بگین خوب به من 25 تا سیب بده. بهتر نیست همون اول کار بگین هرچی سیب داری من خریدارم؟!

امیـرحسین
شنبه 13 اسفند 1390, 13:44 عصر
وقتی همه رو بخوایم دیگه LIMIT برای چیه؟ دستور اضافه بدیم که MySQL حوصله‌اش سر نره...
اینکه میگید میخوام بدونم میشه یه نه. اصولا با MySQL خیلی کارا میشه کرد ولی خب باید منطقی باشه...

idocsidocs
شنبه 13 اسفند 1390, 14:32 عصر
وقتی همه رو بخوایم دیگه LIMIT برای چیه؟ دستور اضافه بدیم که MySQL حوصله‌اش سر نره...
یه متد قبلا نوشته بودم و توی همه کنترلر هام ازش استفاده می کنم. این تابع باید مقدار gimit رو بهش بدم. نمی خوام زیاد تغییر توش ایجاد کنم.

MMSHFE
شنبه 13 اسفند 1390, 17:05 عصر
خوب قبل از فراخوانی متد، با SELECT COUNT تعداد رکوردها رو بدست بیارین و برای متد بفرستین.