PDA

View Full Version : درج توسط چک باکس

neda555
شنبه 13 اسفند 1390, 09:11 صبح
سلام دوستان برنامه نویس
من یه سری محصول دارم که می خوام برای انتخاب محصول از چک باکس استفاده کنم و کاربر نتونه بیشتر از یک محصول انتخاب کنه الان می خوام محصولی که انتخاب میشه داخل دیتابیس درج بشه و catid و pid(ای دی محصول) را بفرستم به صفحه بعد باید چه کار کنم و چه کدی بنویسم؟
ممنون

Sirwan Afifi
شنبه 13 اسفند 1390, 09:39 صبح
سلام میشه کاملتر توضیح بدید که می خواید چیکار کنید.

neda555
شنبه 13 اسفند 1390, 10:17 صبح
سلام میشه کاملتر توضیح بدید که می خواید چیکار کنید.
البته
ببینید من چند گروه محصول دارم که نام ای دیشون catid هست با انتخاب هر کدوم از این دسته ها زیر مجموعه هاش در صفحه دیگه نمایش داده میشه که همین صفحه ای هست که الان میخوام محصول مورد نظر را به وسیله چک باکس داخلش انتخاب کنم محصولاتی که داخل این صفحه هستن آی دیشون pid هست مشکلی که الان من دارم اینه که چه طور گزینه ی انتخاب شده توسط کاربر را داخل دیتابیس درج کنم و بعد چه طور توسط buttom ، pid , catid را که در صفحه بعد بهشون نیاز دارم ارسال کنم

fakhravari
شنبه 13 اسفند 1390, 11:21 صبح
از نظر امکلایی مشکل داره ولی همین دستور.
if c1.cheked==true
در گرید است ؟
یه نمونه سمپل هست با اسم title
ثبت نمرات با یک کلیک جستجو کنید در تالار

neda555
شنبه 13 اسفند 1390, 11:50 صبح
میشه کمی بیشتر توضیح بدین ،میدونم باید سطری را که cheched==true هست پیدا کنم ولی نمی تونم کدش را بنویسم به علاوه من باید pid و catid یش را هم به دست بیارم
آقای فخرآوری لینکی که گفتید دیدم ولی خیلی فرق داره با چیزی که من می خوام

fakhravari
شنبه 13 اسفند 1390, 11:59 صبح
ببنید کمی توضیح بدین در باره کاری که میخواهید.
شما در نهاید روی یه کلیک کلید میکنید باید با findcontrol اول بگیریدشون بعد هرکاری میخواهید میکنید.
توی اون نمونه میتونستید نکات ببنید.
خوب مقدار اونها هم با دادن دقیقا الان دسترسی ندارم ولی بادادن مقدار ارگمان میتونید بگیریدش یا باز به اون روش ثبت نمرات از مقدار لیبل بگیرید

sanay_esh
شنبه 13 اسفند 1390, 12:21 عصر
سلام
با توجه به اینکه Radio Button هم میتونه به شما کمک کنه به شما توصیه میکنم که از آن به جای Check box استفاده کنید!
اما اگر ملزم به استفاده از Check Box هستید میتوانید با کد نویسی در سمت کلاینت ( Client Side ) میتوانید این مسئله به راحتی حل کنید
در مورد اینکه بتوانید موارد انتخاب شده را در یک روند کاری داشته باشید بهتر است از wizard استفاده نمائید

برای استفاده از Customize Wizard مطالب بسیار زیادی وجود دارد

neda555
شنبه 13 اسفند 1390, 18:25 عصر
ببنید کمی توضیح بدین در باره کاری که میخواهید.
شما در نهاید روی یه کلیک کلید میکنید باید با findcontrol اول بگیریدشون بعد هرکاری میخواهید میکنید.
توی اون نمونه میتونستید نکات ببنید.
خوب مقدار اونها هم با دادن دقیقا الان دسترسی ندارم ولی بادادن مقدار ارگمان میتونید بگیریدش یا باز به اون روش ثبت نمرات از مقدار لیبل بگیرید

خوب دقیقا همونی را که توضیح دادم می خوام برنامه ای که نوشتم خیلی پیچیدس اگه بخوام توضیح بدم با هنری که من در توضیح دادن دارم کلا متوجه نمی شید(ببخشید جسارت نباشه)ولی اگر منظورتون اینه که شاید بهتر باشه از روش دیگه استفاده بشه، با توجه به نیاز هایی که دارم نمی شه چون من می خوام کاربر را در همین صفحه محدودش کنم که نتونه بیشتر از یک محصول از هر گروه انتخاب کنه و حتما هم می خوام چک باکس داشته باشم،فکر نمی کنم این کار سختی باشه من اطلاعات برنامه نویسیم خوب نیست زیاد چون 2 ماه و نیمه دارم کار میکنم
کلا اگر کسی بخاد اطلاعاتش را از یک جدول توسط یک گرید ویو نمایش بده و داخل اون گرید ویو یک چک باکس هم برای انتخاب گذاشته باشه و بخاد فقط امکان انتخاب یک آیتم را قرار بده و گزینه انتخابی را درج کنه در یک جدول دیگه باید چه کدی بنویسه
میشه لطفا کدش را بهم بدین

fakhravari
شنبه 13 اسفند 1390, 19:06 عصر
چون 1 ایتم باید از RadioButton استفاده کنید.
<asp:GridView ID="GridView1" runat="server" AutoGenerateColumns="False"
DataKeyNames="id" DataSourceID="SqlDataSource1" ShowHeader="False">
<Columns>
<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
Name : <asp:Label ID="Label2" runat="server" Text='<%# Eval("name") %>'></asp:Label><br />
<asp:TextBox runat="server" ID="TextBox1" Text='<%# Eval("nu") %>'></asp:TextBox><br />
ID : <asp:Label ID="Label3" runat="server" Text='<%# Eval("id") %>'></asp:Label><br />
<br />
انتخلب محصول : <input name="RadioButton" type="radio" value='<%# Eval("id") %>' />
</ItemTemplate>
</asp:TemplateField>
</Columns>
</asp:GridView>
دریافت
protected void Button4_Click(object sender, EventArgs e)
{
string selectedValue = Request.Form["RadioButton"];
Label1.Text = "You choose : " + selectedValue;
}

neda555
شنبه 13 اسفند 1390, 19:45 عصر
چه طور مگه راهی وجود نداره که بشه با چک باکس یک گزینه انتخاب کرد خوب فکر میکنم با گذاشتن یه حلقه بشه کنترل کرد ،نمیشه؟