PDA

View Full Version : سوال: آشنایی با سامانه نرم افزاری مربوط به استعلام افراد شرکت کننده در انتخابات مجلس نهم

mohammad kafiyan
شنبه 13 اسفند 1390, 23:08 عصر
سلام به دوستان می خواستم اطلاعاتی در این زمینه بدست بیاورم
زمانی که برای رای به یکی از مکان های انتخاباتی برای رای دادن رفتم دیدم کاربری در پشت یکی از سیستم ها کارت ملی را دریافت کرده و با استفاده از دستگاه بار کد خوان شماره ملی را در یک textbox و تاریخ تولد را دریک textbox وارد کرده و سپس با زدن دگمه ی استعلام اطلاعات از طریق مودم های کوچکی که شبیه flash مموری (که فکر کنم همان مودم های EDGP )است اطلاعات را ارسال می کرد و پس ارسال اطلاعات با موفقیت مشخصات فرد رای دهنده بر روی مانیتور نمایش داده می شد
سوال :
آیا این سامانه به پایگاه داده ثبت و اسناد کشور متصل است و یا به پایگاه داده ثبت اسناد هر شهر و یا استان برای خودش در نظر گرفته و یا پایگاه داده ای برای تمام فرمانداریهای در سطح استان و شهر در نظر گرفته شده ؟

روش ارسال و دریافت اطلاعات چگونه است و به چه صورت با این پایگاه داده ها به توسط این مودم ها ارتباط بر قرار می کنه
برای آشنایی بیشتر نیاز به توضیحات و مقاله و نمونه کد دارم

:متفکر:
با تشکر از دوستان

crazy_1892
شنبه 13 اسفند 1390, 23:47 عصر
من با یکی از دوستام صجبت کردم که گفت بانک sql را بهشون داده بودن

البته اینم بگم بازرس جایی بود که به اینترنت دسترسی نداشت

jeson_park
شنبه 13 اسفند 1390, 23:59 عصر
با سلام
دوست عزیز بر خلاف 2 انتخابات قبلی که برنامه با دات نت بودش این برنامه با جاوا نوشته شده بود
سامانه هم برای استعلام به وزارت کشور وصل می شد که الته خود وزارت کشور هم به پایگاه ثبت احوال وصل بود
برای برقراری ارتباط هم از USSD استفاده میشد
این USSD هم یه نوع ارسال اطلاعات مثل اس ام اس هست منتها بر خلاف اس ام اس (که اطلاعات به یه سرور واسط می ره) اطلاعات مستقیم به سرور اصلی میره . نمونه بارزش هم همون کد های دستوری تلفن همراه هست (*140*1# و ....)
توی دات نت هم از فضای نام Microsoft.WindowsMobile.Telephony و مندی به نام Talk استفاده می شه
Phone.Talk Method (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa455391.aspx)

S.Reza
یک شنبه 14 اسفند 1390, 11:53 صبح
با سلام
دوست عزیز بر خلاف 2 انتخابات قبلی که برنامه با دات نت بودش این برنامه با جاوا نوشته شده بود
سامانه هم برای استعلام به وزارت کشور وصل می شد که الته خود وزارت کشور هم به پایگاه ثبت احوال وصل بود
این USSD هم یه نوع ارسال اطلاعات مثل اس ام اس هست منتها بر خلاف اس ام اس (که اطلاعات به یه سرور واسط می ره) اطلاعات مستقیم به سرور اصلی میره . نمونه بارزش هم همون کد های دستوری تلفن همراه هست (*140*1# و ....)
توی دات نت هم از فضای نام Microsoft.WindowsMobile.Telephony و مندی به نام Talk استفاده می شه
Phone.Talk Method (http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa455391.aspx)
نکته جالبش برای من این بود که در دیتابیس محلی که در خود نرم افزار تهیه شده بود و پسوند txt داشت در کسری از ثانیه جواب استعلام رو میداد

برای من جای سوال هست که چگونه با این سرعت سرچ انجام میشود اون هم در فایل txt که حجمی نزدیک به 3 گیگ داشت :متفکر:

mohammad kafiyan
دوشنبه 15 اسفند 1390, 00:02 صبح
در کسری از ثانیه جواب استعلام رو میداد

سلام به دوستان عزیز با تشکر از راهنمایی شما درست می فرمایید ولی به دلیل بار ترافیکی شبکه گاهی اوقات هم به طور مکرر خطا می داد

برای من جای سوال هست که چگونه با این سرعت سرچ انجام میشود اون هم در فایل txt که حجمی نزدیک به 3 گیگ داشت

منظور شما از فایل text چیست؟؟

این USSD هم یه نوع ارسال اطلاعات مثل اس ام اس هست منتها بر خلاف اس ام اس (که اطلاعات به یه سرور واسط می ره) اطلاعات مستقیم به سرور اصلی میره .
دوست عزیز منظور شما اینه که چند پایگاه با هم در ارتباط بودند؟؟
بیشتر راجب روند این کد نویسی و توضیحات نیاز دارم اگر راهنمایی بفرمایید؟؟
چه نوع شبکه برای این نوع سامانه در نظر گرفته شده(نحوه ی ارتباط با database)؟؟
با تشکر