PDA

View Full Version : سوال: کسیانی که با فروتل کار کردن لطفا به این سوال پاسخ بدن. سوال در مورد هزینه کالا و خدمات.

idocsidocs
یک شنبه 14 اسفند 1390, 01:47 صبح
کسی از دوستان می دونه که چرا توی فروشگاه سازهای فروتل علاوه برا هزینه کالا، هزینه خدمات هم از مشتری ها گرفته می شه؟

MostafaEs3
یک شنبه 14 اسفند 1390, 02:17 صبح
نمیدونم ولی کلا همه ی سیستم های پستی هزینه خدمات هم میگیرن ... هزینه کالا و خدمات معمولا 5 درصد از هر محصول هست ... بطور مثال برای خدمات میان بسته بندی میکنن ، هزینه پستی هم روی خدمات معمولا حساب میشه ..

مثلا پارس پیک میاد هزینه پستی میگیره بعد میاد یک مقداری اضافه میکنه به عنوان خدمات که مبلغ رند بشه !

masoud_tamizy
یک شنبه 14 اسفند 1390, 10:26 صبح
تجربه شخصیم می گه که از فروتل استفاده نکنید .
اولین و آخرین باری که با این سیستم خرید کردم ، بسته م که به دستم نرسید هیچ !!! پولم رو هم بعد از 3 ماه جر و بحث ازشون تونستم بگیرم . :عصبانی++:

idocsidocs
یک شنبه 14 اسفند 1390, 11:52 صبح
اولین و آخرین باری که با این سیستم خرید کردم ، بسته م که به دستم نرسید هیچ !!! پولم رو هم بعد از 3 ماه جر و بحث ازشون تونستم بگیرم . :عصبانی++: بنظرم این مشکلات بخاطر سیستم غیر استاندارد COD پیش می یاد و برای همه شرکتها وجود داره.

نمیدونم ولی کلا همه ی سیستم های پستی هزینه خدمات هم میگیرن ... هزینه کالا و خدمات معمولا 5 درصد از هر محصول هست ... بطور مثال برای خدمات میان بسته بندی میکنن ، هزینه پستی هم روی خدمات معمولا حساب میشه ..
اگر فروشگاه از سیستمهای COD استفاده نکنه باید هزینه خدمات رو هم محاسبه کرد یا دیگه لازم نیست؟

MostafaEs3
یک شنبه 14 اسفند 1390, 13:30 عصر
یعنی چی ؟؟ نمیدونم شاید ... شما برای خرید پستی باید حتما هزینه خدمات هم بزنی

idocsidocs
یک شنبه 14 اسفند 1390, 14:00 عصر
یعنی چی ؟؟ نمیدونم شاید ... شما برای خرید پستی باید حتما هزینه خدمات هم بزنی

منظورتون اینه که مدیر از cod استفاده بکنه یا نه در صورتی که محصولات نیاز به پست شدن دارن باید هزینه خدمات رو محاسبه کرد؟

masoud_tamizy
یک شنبه 14 اسفند 1390, 15:16 عصر
راجع بع COD بیشتر توضیح دهید ؟

idocsidocs
یک شنبه 14 اسفند 1390, 15:21 عصر
راجع بع COD بیشتر توضیح دهید ؟

منظور همون سیستمی هست که پستچی جنس رو می یاره و پول رو دم در تحویل می گیره. خیلی روش بدی هست ! چون وقتی پرداخت آنلاین وجود اره دیگه معنی نداره پول رو به پستچی بدیم.

می شه زنگ زد و آدرس اشتباه داد و ...
یا پستچی بیاد و کسی خونه نباشه یا اصلا کسی عمدا با یه فروشگاه دشمنی داشته باشه و وقتی پستچی اومد در رو باز نکنه و....

MostafaEs3
دوشنبه 15 اسفند 1390, 07:46 صبح
منظورتون اینه که مدیر از cod استفاده بکنه یا نه در صورتی که محصولات نیاز به پست شدن دارن باید هزینه خدمات رو محاسبه کرد؟

آره درسته ... اگه محصول نیاز به پست شدن داشته باشه هزینه ی خدمات مثل بسته بندی ، ارسال ، پیک ، بیمه و چیزای دیگه دریافت میشه که همشون هم همون هزینه ی خدمات هست

منظور همون سیستمی هست که پستچی جنس رو می یاره و پول رو دم در تحویل می گیره. خیلی روش بدی هست ! چون وقتی پرداخت آنلاین وجود اره دیگه معنی نداره پول رو به پستچی بدیم.

می شه زنگ زد و آدرس اشتباه داد و ...
یا پستچی بیاد و کسی خونه نباشه یا اصلا کسی عمدا با یه فروشگاه دشمنی داشته باشه و وقتی پستچی اومد در رو باز نکنه و....

ببین اینجوری نیست .. .قبلش باهاش تماس میگیرن و میگن حتما میخوای یا نه .. خودتم باید اینکارو انجام بدی ... اگه هم خیلی میخوای که مطمئن باشه باید سایتت رو به سایت های شناسایی کد پستی متصل کنی که اگه کد ثبت نشده بود نذاره خرید انجام بشه
البته بعضی شرکتهای پستی اینکارو انجام میدن
از نظر من این روش خیلی بهتره برای خرید کردن .. من خودم همیشه از روش خرید پستی استفاده میکنم و اگه فروشگاهی نداشته باشه به نظر من اصلا قابل اعتماد نیست مگر اینکه فروش کارت شارژ و اینا باشه
چون گاهی یک جنس قیمت بالایی داره و طرف حاظره مثلا 30 تومن هم بده که جنس طرف مطمئن برسه چون یکی دیگه از کارایی که انجام میدن شرکتهای پستی ، بسته بندی و بیمه ی کالا هست

درکل شاید بشه گفت فروشگاهی که از سیستم خرید پستی استفاده میکنه 500 برابر بیشتر مشتری داره تا فروشگاهی که پرداخت آنلاین داره ..........

idocsidocs
دوشنبه 15 اسفند 1390, 12:21 عصر
مرسی

آقا به عنوان آخرین سوال در مورد فروتل، البته امیدوارم آخری باشه!

الان من پرداخت آنلاین رو توی سایت خودم انجام می دم و دیگه نیازی نیست که پرداخت توی سایت فروتل انجام بشه. وب سرویس های فروتل رو نگاه کردم و پرداخت آنلاین رو فقط توی سایت فروتل باید انجام داد. راهی نیست که پرداخت توی سایت خودم انجام بشه و موقع استفاده از وب سرویس به فروتل بفهمونم که پرداخت انجام شده؟

MostafaEs3
دوشنبه 15 اسفند 1390, 12:51 عصر
اگه منظورت اینه که مثلا شما با یک ماژول ، پرداخت رو انجام بدی بعد با فروتل ارسال کنی فکر کنم همچین خدماتی ارائه میدن ... منتها هزینه ی پست و خدمات هم باید بدی روش ... یعنی طرف باید فقط هزینه ی پست و خدمات رو بده همین ! :لبخند:

idocsidocs
دوشنبه 15 اسفند 1390, 13:28 عصر
اگه منظورت اینه که مثلا شما با یک ماژول ، پرداخت رو انجام بدی بعد با فروتل ارسال کنی فکر کنم همچین خدماتی ارائه میدن ... منتها هزینه ی پست و خدمات هم باید بدی روش ... یعنی طرف باید فقط هزینه ی پست و خدمات رو بده همین ! :لبخند:

آره منظورم همینه.
توی خدمات فروتل باید پرداختها رو از طریق وب سایت خودشون انجام داد و نمی شه توی سایت خودم این کار رو انجام بدم. چیزی به ذهنتون نمی رسه؟

MostafaEs3
دوشنبه 15 اسفند 1390, 13:34 عصر
خب چرا ماژول پرداخت نمینویسی ؟؟ البته میدونم دردسرش خیلی زیاده ولی کاری نداره درکل ! من کد آماده دارم مال یک سیستم فروشگاه ساز که فرق زیادی با کد معمولی نداره ... درواقع باید تغییرات بدی تا بتونی تبدیل کنی به یک ساختار دیگه
راستش یک مقداری سرم شلوغه .. سرم که خلوت شد کدهای ملت ، پارسیان و چندتا دیگه رو واست آماده میکنم ...
درمورد فروتل هم فکر نمیکنم بشه اینکارو انجام بدی مشکله ... مثل زرین پال باید ریدایرکت کنی به سایت اصلی

idocsidocs
دوشنبه 15 اسفند 1390, 17:36 عصر
خب چرا ماژول پرداخت نمینویسی ؟؟ البته میدونم دردسرش خیلی زیاده ولی کاری نداره درکل ! من کد آماده دارم مال یک سیستم فروشگاه ساز که فرق زیادی با کد معمولی نداره ... درواقع باید تغییرات بدی تا بتونی تبدیل کنی به یک ساختار دیگه
الان ماژول رو نوشتم و از طریق زرین پال، پرداخت کارت به کارت و با پرداخت فیش بانکی می شه پرداخت رو توی سایت خودم انجام داد.
ولی نمی دونم چطور به فروتل بفهمونم که فقط باید بسته رو ارسال کنه و هزینه کلی بصورت نقدی و از طریق سایت فروشگاه پرداخت شده. برای این موارد هیچ وب سرویسی ارائه ندادن.

یه سوال دیگه، منظور از این موارد چیه؟
1-معلق
2-آماده ارسال
3-ارسال شده
4-وصول شده
5-برگشتی
6-انصرافی

MostafaEs3
دوشنبه 15 اسفند 1390, 17:40 عصر
سفارشات معلق سفارشاتی هستن که توی پنل پستی هنوز تائید نشده
سفارشات آماده به ارسال یعنی توی پنل تائید شده و داره ارسال میشه
سفارشات ارسال شده یعنی سفارش از مبدا حرکت کرده و داره میاد !
سفارشات وصول شده یعنی سفارش بدست مشتری رسیده و پولش دریافت شده
سفارشات برگشتی یعنی مامور پست رفته درخونه ی طرف و دیده خونه نیستن و هرچی درمیزنه هیچکس جواب نمیده ! (در این حالت سفارش برمیگرده به سمت مبدا)
سفارشات انصرافی هم یعنی مشتری زنگ زده انصراف داده ..

بعضی شرکتها برای سفارشات انصرافی و برگشتی پولی به عنوان جریمه دریافت نمیکنن

idocsidocs
دوشنبه 15 اسفند 1390, 18:03 عصر
سفارش توزیع شده رو توضیح ندادید. اگه امکانش هست این سفارش رو هم توضیح بدید.

کلا وقتی می گیم پرداخت حواله ای، یعنی کاربر باید پول کالاهای خریداری شده رو به حساب فروتل بریزه یا باید پول رو به حساب صاحب فروشگاه؟ اگه این موضوع مشخص بشه کلی از مشکلات من حل می شه.