PDA

View Full Version : سوال: پيدا كردن انتهاي جمله

f_g1348
یک شنبه 14 اسفند 1390, 10:10 صبح
با سلام
من مي خواهم كدي بنويسم كه جملات را از هم جدا كنه .
همانطور كه مي دانيم يك جمله با . ! ؟ به پايان مي رسد .
من شرط زير رو در برنامه قرار دادم و با نقطه درست كار كرد ولي وقتي از ! يا ؟ استفاده مي كنم پيغام خطا مي دهد لطفاً من را راهنمايي كنيد

If TextBox1.Text(i) = "." Then
j += 1
End If

Hybrid
یک شنبه 14 اسفند 1390, 12:00 عصر
سلام از این کد استفاده کن :

Static tedadjomle As Integer = 0
For i As Byte = 0 To TextBox1.Text.Length - 1
If (TextBox1.Text(i) = ".") Or (TextBox1.Text(i) = "!") Or (TextBox1.Text(i) = "?") Then
tedadjomle += 1
End If
Next

Label2.Text = tedadjomle

** من اینو به صورت ساده نوشتم تا کارت رو فعلا راه بندازم ولی اگه میخوای خودت خواستی میتونی شرط های مختلفی رو هم بهش اضافه کنی مثلا اگه دو نقطه بود یکی حساب کنه و...

موفق باشید./

f_g1348
دوشنبه 15 اسفند 1390, 09:02 صبح
با تشكر از شما
حالا مي خواهم يك ليست از جملات داشته باشم يعني كل متن را جمله به جمله بكنم .
مي دونم با چنين دستوري ميشه اين كار را انجام داد ولي چطور . و ؟ و ! را با هم چك كنم؟
Split(TextBox1.Text, "?")(k) & Constants.vbCrLf

tam2145
دوشنبه 15 اسفند 1390, 13:41 عصر
با تشكر از شما
حالا مي خواهم يك ليست از جملات داشته باشم يعني كل متن را جمله به جمله بكنم .
مي دونم با چنين دستوري ميشه اين كار را انجام داد ولي چطور . و ؟ و ! را با هم چك كنم؟
Split(TextBox1.Text, "?")(k) & Constants.vbCrLf

سلام دوست عزیز !!
من تازه کارم ولی ایده های دارم !! شما می توانید از اول جمله بیایید ، یک رشته با طول یک را مقایسه کنید ، اگر با رشته که مد نظر شما هست (( که رشته های "." و "!" و "؟" مد نظر شماست )) مطابقت داشت بیاید محل قرار گیری اون را محاسبه کند و بعد بیاید از اول اون جمله تا محل پایان جمله را در یک رشته جدید ذخیره کند یا اینکه در جدول و ... نمایش دهید !! البته طبق گفته دوستمان می توانید شرایط اضافی هم بگذاری تا "".." و "!!"و"؟؟" و ... را هم پشتیبانی بکنه اگر وجود داشت !!
اگر هم نتونستی عملی کنی ، بگو تا کد را برایت بنویسم ولی اگر منظور منو فهمیده باشی ، همه چیز ok هست !!

f_g1348
سه شنبه 16 اسفند 1390, 12:04 عصر
لطفاً اگر امكان داره كدش رو ارائه دهيد