PDA

View Full Version : سوال: اشتراک گذاری یک برنامه PHP بین مشتریان

ostovarit
یک شنبه 14 اسفند 1390, 15:47 عصر
سلام و خسته نباشید

من در زمینه شبکه اطلاعات کافی ندارم ... میخوام برنامه ای رو با زبان PHP برای انجام یک سری امور مالی طراحی کنم و اون رو به تعداد زیادی مشتری ارائه بدم...

راه معمول اینه که هاست و دامنه ای تهیه یا سروری خریداری میشه و برای هر مشتری اکانتی در نظر میگیریم ... اما مشکل وقتی پیش میاد که به هر دلیل اینترنت قطع یا سرعت اینترنت کم باشه در چنین شرایطی امکان دسترسی به برنامه یا نیست یا خیلی کنده ...

از طرفی اگر سروری برای هر مشتری در نظر گرفته بشه و اون سرور رو در محل کار مشتری قرار بدیم امکان لو رفتن سورس کد ها و ... روی سرور وجود داره ... مگر اینکه راهی باشه که اون سرور رو مهر و موم کنیم!؟ ... در این حالت برای جمع آوری اطلاعات همه مشتریان هم راه حلی ندارم... بعلاوه اینکه به ازای هر مشتری هزینه یک سرور هم داریم ...

من به دنبال راهی هستم که بدون استفاده از اینترنت مشتریان به سرور من با اکانت خودشون دسترسی داشته باشند... و دسترسی اونها وابسته به اینترنت نباشه ... برای این منظور چکار باید کرد؟

narsic
یک شنبه 14 اسفند 1390, 16:19 عصر
بهترین روش همون اینترنت و یک سرور خودتون هست
اما خوب همونطور که شما هم گفتید این روش مشکلات خودش رو داره اما از بقیه روش ها مزایای خیلی بیشتری داره
اینجا میتونید در مورد این روش بخونید
http://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_computing
(http://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_computing)برای قطعی هم یک راه میشناسم اما خیلی هزینه بره و برای هر پروژه ایی به صرفه نیست
راه هم اینه که:
بیاید و یک ISP کوچیک راه اندازی کنید که در زمان های قطعی اینترنت مشتریاتون بتونن از طریق تلفن و یا ارتباط بیسیم به شما متصل به شن و کار هاشون رو انجام بدن
روش های زیاد دیگه ایی هم هست که البته همه دارای مشکلات خودشون هست
من برای پروژه های خودم از همون روش رایانش ابری استفاده میکنم و در قرارداد ها هم قطعی اینترنت و مشکلات از این قبیل رو خارج از محدوده مشکلاتم قرار میدم
موفق باشید

MMSHFE
یک شنبه 14 اسفند 1390, 16:26 عصر
اینطور که شما شرایط رو توصیف کردین، بنظرم تنها راه منطقی اینه که خودتون یک سرور توی شبکه اونها بگذارین و امنیت لازم رو برای اون فراهم کنید و بقیه هم اطلاعات رو با اون سرور مبادله کنن. اینطوری چون از شبکه داخلی داره استفاده میشه، به اینترنت نیازی نخواهد بود. موفق باشید.

Net So
یک شنبه 14 اسفند 1390, 22:48 عصر
تیم ما ، تو یه موقعیت شبیه این این کار رو کردیم : یه Win App با #C و Embedded DataBase نوشتیم. این Win App شبیه همون Web App مون بود منتهی با این تفاوت که فقط سطح دسترسی Read داشت.
خلاصه بگم : زمانی که کاربر نتش وصل بود ، این برنامه تحت ویندوز ما مثل یک مرورگر عمل میکنه و طرف رو هدایت میکنه به سایت ما ( داخل خودش ) و مثل یک مرورگر اینترنتی طرف با سایت ما کار میکنه. در ضمن هر 1 ساعت هم آخرین Database ها از سرور به pc طرف Sync میشن البته با یک Public & Private Key .
اگر هم نت طرف وصل نباشه ، کاربر میتونه با اون برنامه ، آخرین Db ش رو که برای فرضا 1 ساعت پیش هست رو ببینه و کارهایی با دسترسی Read و گزارش گیری و ... رو انجام بده.
پروژه هم یک سیستم انبارداری + حسابداری تحت وب بود.

numberone1
یک شنبه 14 اسفند 1390, 23:02 عصر
آقا اين حرفا چيه الان اين همه ادارات دولتي دارن همين مدل كار انجام ميدن ديگه اين همه دنگ فنگ نداره كه
يه سرور ميخريد توي اون سازمان ميزاريد رمز و به هيچكس نميديد روي تمام تنظيمات ad هم پسورد بزاريد برنامه تحت وب با php بنويسيد روش run كنيد يك shortcut از آدرسي كه روي لوكال برنامه run شده روي سرور براي هر كلاينت درست كنيد براحتي با يك كليك برنامه باز ميشه و همه ميتونن استفاده كنن
مثال
آدرس سرور شما
192.168.1.1
آدرس برنامه لوكال
/localhost/hesabdari.php
اون پوشه رو هم ميتونيد براحتي پرميشن پائين بديد كه امنيتش به خطر نيوفته
اگر خيلي ترس داريد از دزدي اطلاعات نيرو بزاريد بالاي سرش پولشو بكشيد روي قرارداد تون
من خيلي جا ها رو ديدم كه اين مدلي كار ميكردن
يك بار هم قبلا هاااا خودم نيروي يك شركتي بودم براي سروري كه اونجا بود ولي خوب فقط اين نبود قرار داد نرم افزار و سخت افزار و شبكه هم داشتن

ostovarit
دوشنبه 15 اسفند 1390, 06:25 صبح
ممنون از دوستانی که در بحث شرکت کردن ... تقریبا به جوابم رسیدم ... یک سوال دیگه در همین راستا داشتم من سرور رو در محل کار مشتری قرار میدم امنیت رو هم برقرار می کنم ... کد کردن کدهای php به این کار کمکی میکنی؟ ... من خاظرم هست در مورد نرم افزار های ویندوزی که با C#‎‎‎‎‎ مینوشتیم کد کردن کدها جهت سخت شدن کرک برنامه بود که اونم خودمون رو می کشتیم امنیت برنامه میشد 2 از 10 ... در مورد php این موضوع به چه صورت هست؟

narsic
دوشنبه 15 اسفند 1390, 09:53 صبح
ممنون از دوستانی که در بحث شرکت کردن ... تقریبا به جوابم رسیدم ... یک سوال دیگه در همین راستا داشتم من سرور رو در محل کار مشتری قرار میدم امنیت رو هم برقرار می کنم ... کد کردن کدهای php به این کار کمکی میکنی؟ ... من خاظرم هست در مورد نرم افزار های ویندوزی که با C#‎‎‎‎‎ مینوشتیم کد کردن کدها جهت سخت شدن کرک برنامه بود که اونم خودمون رو می کشتیم امنیت برنامه میشد 2 از 10 ... در مورد php این موضوع به چه صورت هست؟
در PHP هم به همون صورت هست یعنی شما بعد از کردن اطلاعات فقط باعث تغییر نام توابع، متغیرها و کارهایی از این دست میشوید.
اما در حالت کلی PHP یک زبان متن باز است (Open Source) و بهترین روش برای حفظ حق شما داشتن فرهنگ این زبانه برای اطرافیان است.

در مورد قرار دادن سرور در جاهای مختلف به جز ایجاد یک هزینه مجدد مشکل دیگه ایی هم که وجود داره (تجربه شخصی) اینه که اگه شما ۵۰ نسخه از برنامه تون رو بفروشید و هر مشتریتون هم در یک شهر قرار داشته باشه در زمانی که نیاز به بروز رسانی باشه که به صورت غیر مستقیم نتونید انجامش بدید این کار بیشتر به یک فاجه شبیه میشه تا یک روند معمولی من باز هم همون روش رایانش ابری رو پشنهاد میکنم.
موفق باشید

behsaa.com
پنج شنبه 28 بهمن 1395, 22:39 عصر
دوست عزیز. تنها راهکار های موجود رو عرض میکنم خدمتتون. متاسفانه باید گفت راهکارهای ارایه شده را فراموش کنید.

- کد کردن فایل های php با یک الگوریتم دستی و یا یک نرم افزار کد کننده ( پیشنهاد ioncube یا SG که قیمت هایی از ۱ تا ۲ میلیون دارند )

بعد به راحتی روی هاست یا روی سیستم مشتری فایل ها رو تحویل بدید. این روش تنها روشی بود که ما سیستم حسابداری تحت وب مون رو راحت ارایه میدیم. چه آنلاین / چه آفلاین و چه اتصال api و سینک.

Unique
جمعه 29 بهمن 1395, 00:25 صبح
دوست تازه وارد. تاریخ تاپیک ها را بخونید ! این تاپیکی که زدین مربوط به سال ۹۰ میشه و خیلی وقته هیچکدوم از این دوستان هیچ فعالیتی اینجا ندارن !