PDA

View Full Version : چاپ ویژه : چاپ تعداد زیاد اطلاعات بروی عکس و انجام صفحه بندی+تبدیل به pdf

modern_amin
یک شنبه 14 اسفند 1390, 19:14 عصر
با سلام!
من میخام تو برنامم کاربر بتونه برگه پاسخنامه تست هوش هنر آموزان رو که ماهی یکدفعه برگزار میشه و همیشه سوالات باهم فرق داره (منظورم تصویر پاسخنامه ) رو بصورت زیر و صفحه صفحه شده چاپ کنه
چیکار باید بکنم و باچی اینکارو انجام بدم
.
توضیحات:
1-تو هر صفحه تعداد 13 ستون و 8 سطر وجود داره یعنی اطلاعات جوابیه 13*8 = 104 نفر در هر برگ چاپ میشه
2-بعضی اوقات با توجه به سوالات تعداد چاپ اطلاعات پاسخنامه کمتر میشه مثلا در امتحانات 16سوالی
3-بهتره امکانی بزارم که کاربر تعداد سوالات (معمول که 10تا16هست) رو انتخاب کنه و بعد بیاد عکسی رو به کاربر بده (بعنوان تصویر پاسخنامه) و بعد من بیام جوابها روی اون ست کنم و عملیات لود انجام بشه
4-در پایان کل اطلاعات رو باید تبدیل به pdf کنم

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=83680

.
لطفا راهنمایی بفرمائید...

modern_amin
دوشنبه 15 اسفند 1390, 08:34 صبح
دوستام من همچنان منتظر کمک شما هستم...

barnamenevisforme
دوشنبه 15 اسفند 1390, 09:03 صبح
سلام
دوست عزیز با وجود اینکه چند بار متن سوالتون رو خوندم متوجه چند چیز نشدم.
1-پاسخ نامه همه سوالاتی که در یک ماه در اختیار دانش اموزا قرار میگیره یکیه؟
2-این پاسخ نامه که قراره چاپ بشه در اختیار ازمون گیرنده قرار میگیره یا ازمون دهنده؟توی چه مرحله ای ؟پس از ازمون یا بعد از اون؟
اگه فرض اولم درست بوده باشه . شما میتونید از crystal reports استفاده کنید.به تعداد گزینه ها picture box بذاریدو موقع لود این گزارش یه عکس مشکی رو توی گزینه درست از طریق dataset در اون load کنید.البته کار دشواری موقع طراحی خواهید داشت.تبدیل گزارش به pdf هم که خوراک این ابزراه.
امیدوارم تونسته باشم کمکتون کنم.

modern_amin
دوشنبه 15 اسفند 1390, 11:37 صبح
با تشکر از پاسختون ، من خودمرو کشتم تا بصورت ساده این مسئله رو توضیح بدم ولی بازم نشد ، اصل کار خیلی مشکلتره ، من سعی کردم فقط اسکلت کار رو توضیح بدم
.
منظورم از پاسخنامه ، جوابیه هست که دانش آموز به سوالات میده ، که مسلما با هم فرق داره (من باید تو برنامه مشخص کنم که این دانش آموز تو این امتحان سوال اول رو چند زده و بعد بیام رو عکسم لود کنم)
به زبان ساده تر من باید تعداد سوالات رو بگیرم (10-14-15-16) و یک تصویر بعنوان برگه سوال از کاربر بگیرم + بعد بیام همانند عکس بالا اطلاعات آزمونی هر دانش آموزان (پاسخنامه یا جوابیه ریز امتحانی هر دانش آموز) رو بصورت جمع جور تو صفحه نمایش بدم و بعد یک فایل pdf بعنوان خروجی تحویل مشتری بدم ، مثلا در عکس بالا اطلاعات مربوط به پاسخنامه 104 دانش آموز لود شده و بقیه اون تو صفحه های بعد لود شده (به همین صورت میخام)
.
کریستال ریپورت بنظرت جواب اینو میده؟؟؟ چطوری اینهمه picturebox رو کنار هم ست کنم؟ اگه تعداد سوالات و عکس سوال تغییر کنه چیکار کنم؟ چطوری جوابیه دانش آموز رو تو عکس ها مشخص کنم؟؟ و....

لطفا راهنمایی بفرمائید.....

vof.ir
دوشنبه 15 اسفند 1390, 14:24 عصر
با سلام
در مورد iTextSharp
سرچ کنید
در بلاگ آقای وحید نصیری توضیحات خیلی خوبی براش ارائه شده

modern_amin
دوشنبه 15 اسفند 1390, 15:59 عصر
با تشکر از شما دوست عزیزم ، این ابزار که معرفی کردید فک کنم برای pdf کردن باشه و اینکه باید فایلش رو دانلود کنیم که اونم البته لایسنس میخاد
من با این ابزار کار میکنم و نتایجم رو بعدا اعلام میکنم ، در ضمن تو سایت آقای نصیری من که نتونستم چیزی پیدا کنم
.
الان بیشتر مشکل من سر قرار دادن این همه عکس کنار هم و لود روی اون هست
اینرو چیکار کنم؟

modern_amin
سه شنبه 16 اسفند 1390, 08:09 صبح
دوستام من همچنان منتظر کمک شما هستم...

vof.ir
سه شنبه 16 اسفند 1390, 16:08 عصر
ابزاری که معرفی شده ، free هست
نیازی با لایسنس ندارد
http://www.dotnettips.info/search/label/iTextSharp

iTextSharp چيست؟
iTextSharp كتابخانه‌ي سورس باز و معروفي جهت توليد فايل‌هاي PDF ، توسط برنامه‌هاي مبتني بر دات نت است. آن را از آدرس زير مي‌توان دريافت كرد:

http://sourceforge.net/projects/itextsharp/
(http://sourceforge.net/projects/itextsharp/)

كتابخانه iTextSharp نيز جزو كتابخانه‌هايي است كه از جاوا به دات نت تبديل شده‌اند. نام كتابخانه اصلي iText است و اگر كمي جستجو كنيد مي‌توانيد كتاب 617 صفحه‌اي iText in Action از انتشارات MANNING را در اين مورد نيز بيابيد. هر چند اين كتاب براي برنامه نويس‌هاي جاوا نوشته شده اما نام كلاس‌ها و متدها در iTextSharp تفاوتي با iText اصلي ندارند و مطالب آن براي برنامه نويس‌‌هاي دات نت هم قابل استفاده است.

modern_amin
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 10:19 صبح
با تشکر فراوان از شما که این ابزار رو معرفی کردید...
.
بنظر شما چطوری پرینتی همانند عکس بالا رو به مشتری نمایش بدم؟؟؟

modern_amin
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 08:22 صبح
کسی پرینت مثل بالا رو میدونه چطور باید انجام داد؟

vof.ir
جمعه 19 اسفند 1390, 13:11 عصر
من حقیقتش با این ابزار کار نکردم خودم، فقط سر نخ ارائه کردم
در بلاگ آقای نصیری ارائه مطرح کنید
قطعا پاسخ خواهید گرفت

modern_amin
شنبه 20 اسفند 1390, 08:15 صبح
واقعا ممنونم1
اونطوری که من تاحالا تحقیق کردم بهترین و جدیدترینه (البته بگفته دوستان)