PDA

View Full Version : کند شدن سرعت لود فرم

strong46202
یک شنبه 14 اسفند 1390, 20:27 عصر
سلام
سرعت لود شدن یکی از فرم های من پایین اومده و به نظر خودم این کندی به خاطر لود شدن 800 رکورد در subform موجود در فرم ایجاد شده ...به نظر شما من چطور میتونم جلوی لود شدن تمام رکوردهای جدول رو در subform بگیری تا بتونم سرعت لود شدن فرمم افزایش بدم ؟؟

مهدی قربانی
سه شنبه 16 اسفند 1390, 00:58 صبح
سلام

سرعت لود شدن یکی از فرم های من پایین اومده و به نظر خودم این کندی به خاطر لود شدن 800 رکورد در subform موجود در فرم ایجاد شده
چطور به این نتیجه رسیدید ؟

به نظر شما من چطور میتونم جلوی لود شدن تمام رکوردهای جدول رو در subform بگیری تا بتونم سرعت لود شدن فرمم افزایش بدم ؟؟
اگر به همه رکوردهای سابفرم نیاز ندارید ولی در سابفرم همه رکوردها موجود هست این به سناریو غلط و طراحی اشتباه برنامه برمی گرده عموماً سابفرم برای برگردوندن رکوردهای مرتبط با Main Form استفاده میشه .

strong46202
سه شنبه 16 اسفند 1390, 21:20 عصر
چطور به این نتیجه رسیدید ؟خب فکر میکنم طبیعی باشه که لود کردن 800 رکورد در Subform همزمان با باز شدن فرم باعث میزان تاخیری در باز شدن فرم میشه، هر چند که شاید نتیجه گیری من اشتباه باشه...لطفا راهنمایی کنید

اگر به همه رکوردهای سابفرم نیاز ندارید ولی در سابفرم همه رکوردها موجود هست این به سناریو غلط و طراحی اشتباه برنامه برمی گرده عموماً سابفرم برای برگردوندن رکوردهای مرتبط با Main Form استفاده میشه . حق با شماست به نظرم طراحی برنامه اشتباهه..اجازه بدین توضیح بدم..من یه کوئری جستجو دارم که بر اساس چندین پارامتر عمل جستجو رو انجام میده و نتایج حاصل از جستجو رو در subform نشون میده،...حالا مشکل من!!...مشکل زمانیه که من نتایج حاصل از جستجو رو براساس هیچکدام از پارامترها فیلتر نکنم و این باعث میشه تمام رکوردها در subform لود بشه و همین لود شدن تمام رکوردها با تاخیر همراه میشه...ممنون اگه بتونید راهنماییم کنید

SELECT SOP.sopc, SOP.pn, SOP.en, SOP.depn, SOP.revs, SOP.revd, SOP.des, SOP.status, SOP.prepname, SOP.revnum
FROM SOP
WHERE (((SOP!prepname Like "*" & Forms!SOP!Text123 & "*" Or Forms!SOP!Text123 Is Null)=True) And ((SOP!depn Like "*" & Forms!SOP!Combo49 & "*" Or Forms!SOP!Combo49 Is Null)=True) And ((SOP!en Like "*" & Forms!SOP!Text26 & "*" Or Forms!SOP!Text26 Is Null)=True) And ((SOP!pn Like "*" & Forms!SOP!Text28 & "*" Or Forms!SOP!Text28 Is Null)=True) And ((SOP!sopc Like "*" & Forms!SOP!Text35 & "*" Or Forms!SOP!Text35 Is Null)=True) And (([secn] Like "*" & Forms!SOP!Combo39 & "*" Or Forms!SOP!Combo39 Is Null)=True) And ((SOP!revs Like "*" & Forms!SOP!Combo66 & "*" Or Forms!SOP!Combo66 Is Null)=True) And (([status] Like "*" & Forms!SOP!Combo70.Text & "*" Or Forms!SOP!Combo70.Text Is Null)=True) And ((SOP!revd Like "*" & Forms!SOP!Text95 & "*" Or Forms!SOP!Text95 Is Null)=True));

مهدی قربانی
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 23:49 عصر
سلام ، بهتره برنامه رو بذارید تابررسی بشه