PDA

View Full Version : قطع ارتباط برنامه و بانک و cash شدن صفحات و نمایش صفحات قبلی

phaghy
سه شنبه 16 اسفند 1390, 08:50 صبح
با سلام. من یک نرم افزار تحت وب در محیط asp.net , vs2010 , sql 2008 r2 تولید کرده ام. برنامه را روی یک سرور winserver2008r2,iis7.5 و همچنین در سرور winserver2003r2 , iis6 نصب کرده ام . دارای 2 مشکل مهم هستم :
1- در iis7.5 و ie نسخه های مختلف ، صفحات دائما cash شده و فرمهی قبلی نمایش داده میشوند. ولی این مشکل در iis6 وجود ندارد. با تغییر تنظیمات ie و iis هم مشکل حل نشده است.
2 - در هر دو iis وقتی چند نفر همزمان کار میکنند ، ارتباط برنامه و بانک قطع میشود و باید یکبار iis یا application pool مربوطه ری ست شده و برنامه مجددا اجرا گردد تا ارتباط برقرار شود.
لطفا در صورت امکان راهنمائی نمائید. با تشکر

hamid_shrk
سه شنبه 16 اسفند 1390, 09:38 صبح
سلام، درمورد مشکل اول نمیتونم جوابه قاطع بدم اما مشکل دومتون بخاطر نبستن کانکشنهاتون اتفاق میوفته.
sqlConnection.Dispose();
رو امتحان کنید.

phaghy
جمعه 19 اسفند 1390, 19:45 عصر
از پاسخ شما خیلی متشکرم. من همه کانکشانها را بلافاصله بعد از استفاده میبندم. مثلا در صورت استفاده از command با دستور command.connection.close() آن را میبندم. البته من کانکشن را از یک کلاس میگیرم و به صورت ذکر شده آن را میبندم. آیا روشی وجود دارد که بتوانم
در هنگام بروز مشکل کانکشنهای باز رو ببینم ؟ البته تعداد کاربران من حداکثر 10 نفر و سرور مورد استفاده بسیار قدرتمند با پردازنده 16 هسته ای بوده و از sqlserver2008 r2 64 bit روی ویندوز winserver 2008 r2 64 bit استفاده میکنم. در ضمن از connection pool استفاده کرده و max=40 کانکشن است. در ضمن تعداد کانکشنها روی بانک که کاها بطور اتفاقی چک میکنم بسیار کم و کمتر از 20 است. لطفا اگر باز موردی وجود دارد که باید پیش بینی کنم به من بفرمائید. با تشکر فراوان.