PDA

View Full Version : سوال: encrypt کردن فیلم با حجم بالا

alpina
سه شنبه 16 اسفند 1390, 11:11 صبح
دوستان سلام.
من تو .net یه فیلم رو رمز نگاری می کنم حجم فیلم 1 گیگ به بالاست.
موقع پخش فیلم اونو decrypt میکنم ولی مشکل اینجاست که با این روش وقتی play زده میشه تا فایل decrypt بشه زمان زیادی طول میکشه.ضمن اینکه موقع پخش فیلم کاربر میتونه فایل decrypt شده رو برداره.
چه راهی برای امنیت این کاری که میخوام بکنم پیشنهاد میدین؟

alpina
یک شنبه 28 اسفند 1390, 03:17 صبح
سلام
کسی از اساتید هیچ نظر خاصی نداره؟

mansour01
چهارشنبه 02 فروردین 1391, 23:45 عصر
برادر گل من بارها توضیح داده شده مدیا تنها چیزی هست که به هیچ عنوان نمیشه ازش محافظت کرد .
من خیال شما رو راحت می کنیم ، شما سیستمی ایجاد کردید که در 1 ثانیه فیلم رو دیکریپت و پخش میکنه !
من برنامه فیلم برداری از دسکتاپ رو نصب میکنم و هندل رو روی صفحه تنطیم میکنم و از صفحه و صدا رکورد میگیرم ، سخت بود ؟
چیزی که دیده میشه به راحتی برداشته میشه . متاسفانه ...

=====
شما برای دیکریپت یک فایل Temp در نظر میگیرید که نهایتا دوستان ما خیلی راحت اونرو کپی می کنند ، درسته ؟!
کافیه وسط پخش برنامه End Task بشه ، فایل شم'20حتی پاک هم نمیشه !!!
بهترین راه حل اینه که بخش به بخش بارگذاری و دیکریپت کنید ، در حقیقت بافر رو مثلا هر 100 مگ در نظر بگیرید که باز هم اونور برای کاربر مشکل ایجاد میکنه .

alpina
دوشنبه 14 فروردین 1391, 02:35 صبح
ممنونم بخاطر پاسختون
بله همانطور که فرمودین این اشکالات وجود داره و من از اینها با اطلاع هستم .
گفتم شاید روشی باشه که من ازش بی اطلاع باشم.
یه فیلم آموزشی هست که طرف صدای این فیلم رو جدا کرده و حدس میزنم تصویر اونو به عکس(bmp یا فرمت های دیگه) و رمز نگاری شده تبدیل کرده(آخه روی سی دی فایلهای رمزنگاری شده وجود داره).موقع پخش فایل mp3 اون توی هارد کپی میشه و عکسها هم decrypt میشن و احتمالا به avi(یا فرمتهای دیگه) تبدیل میشن.این روش ابتکاری و خیلی جالب بود.که من نمونشو تو جستجوهایی که کردم ندیدم.نظر شما چیه؟آیا حدسم درسته؟
من هم دنبال روشهای ابتکاری مثل این هستم

mansour01
دوشنبه 14 فروردین 1391, 05:49 صبح
ممنونم بخاطر پاسختون
بله همانطور که فرمودین این اشکالات وجود داره و من از اینها با اطلاع هستم .
گفتم شاید روشی باشه که من ازش بی اطلاع باشم.
یه فیلم آموزشی هست که طرف صدای این فیلم رو جدا کرده و حدس میزنم تصویر اونو به عکس(bmp یا فرمت های دیگه) و رمز نگاری شده تبدیل کرده(آخه روی سی دی فایلهای رمزنگاری شده وجود داره).موقع پخش فایل mp3 اون توی هارد کپی میشه و عکسها هم decrypt میشن و احتمالا به avi(یا فرمتهای دیگه) تبدیل میشن.این روش ابتکاری و خیلی جالب بود.که من نمونشو تو جستجوهایی که کردم ندیدم.نظر شما چیه؟آیا حدسم درسته؟
من هم دنبال روشهای ابتکاری مثل این هستم
حقیقت ماجرا این هست که شاید بشه برای فیلم های پایین تر از 100 مگ این کارهارو کرد ، ولی باز هم این همه دردسر برای چه ؟ فیلم های با حجم بالاتر نیاز به کد نویسی دقیقی دارند که به عنوان مثال صدا وتصویر هماهنگی خودشون رو از دست ندند ، مثلا در سیستم کاربر که cpu در حد ماکز میرسه معمولا چنین اتفاقاتی پیش می یاد ، هنگ برنامه یا کند شدن تصویر و غیره ... {شما همون mp3 رو هم میتونید انکریپت کنید ! }
همین الآن فیلم های آموزشی محصولات لیندا که بیرون میاد دیگه مثل سابق با برنامه و چارچوب ارائه نمیشه ، ریپ میشن ، برنامه Camtasia Studio یکی از برنامه هایی هست که میشه این کار رو انجام داد یا حتی داخل خود vmware که حتی برنامه نمیتونه تشخیص بده برنامه دیگری داره از صفحه ورودی میگیره .
باز هم البته انکریپت و دیکریپت کردن فیلم ها کار بدی نیست ، البته به همون روش کلی که خدمتتون گفتم . باز هم میل شماست ، دوستان هم هستند و اگر پیشنهادی دارند حتما ارائه می دهند . در مورد مدیا تنها چیزی هست که معتقدم هیچ کار خاصی نمیشه کرد ، که حتی همین drm هم به راحتی دور زده شد . تنها چیزی که می تونم پیشنهاد بدم ثبت نرم افزار هست ، البته بخش رسانه های دیجیتال اگه اشتباه نکنم میشه مجوز صدور گرفت .
موفق باشید

SReza1
شنبه 19 فروردین 1391, 17:44 عصر
سلام
به نظر من نیازی به کد کردن کل فایل نیست. بلکه میتونی اطلاعات header فایل رو خراب کنی (مثلا با یک روش XOR) . اینطوری هم DeCode و هم Code سریع و راحت انجام میشود. فایل هم قابل باز شدن نیست

alpina
دوشنبه 21 فروردین 1391, 02:20 صبح
ممنون از توجه دوستان
روشی که دوستمون SReza1 اشاره کردن به نظرم کاربردی و کار ساز باید باشه
من چیزی در مورد نحوه کار با هدر فایل ویدئویی پیدا نکردم.
میتونید لطفا حداقل یه سرنخی بهم بدین؟
باز هم ممنون

alpina
دوشنبه 21 فروردین 1391, 02:26 صبح
همین الآن فیلم های آموزشی محصولات لیندا که بیرون میاد دیگه مثل سابق با برنامه و چارچوب ارائه نمیشه ، ریپ میشن ، برنامه Camtasia Studio یکی از برنامه هایی هست که میشه این کار رو انجام داد یا حتی داخل خود vmware که حتی برنامه نمیتونه تشخیص بده برنامه دیگری داره از صفحه ورودی میگیره .

میشه بیشتر راجع به این توضیح بدی؟

SReza1
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 16:45 عصر
ممنون از توجه دوستان
روشی که دوستمون SReza1 اشاره کردن به نظرم کاربردی و کار ساز باید باشه
من چیزی در مورد نحوه کار با هدر فایل ویدئویی پیدا نکردم.
میتونید لطفا حداقل یه سرنخی بهم بدین؟
باز هم ممنون

ببينيد. هر فايلي داراي يك سري اطلاعات در ابتداش هست. مثلا فايلهاي JPEG در چند بايت اول اطلاعاتي در خصوص اينكه من يك فايل JPEG هستم دارند. همچنين ساير فايلها. شما ميتوانيد چند بايت اول هر فايل كه مشخص كننده فرمت و ساير اطلاعات اون هست را مثلا از روش XOR كدش كنيد و البته چند بايت بعد از header file را نيز خراب كنيد (البته روش XOR روش قديمي و شناخته شده‌اي است و با يك كم مطالعه ميشه بازش كرد ولي با XOR كردن با مقادير متغير ميشه اطمينان بيشتري پيدا كرد).

alpina
شنبه 26 فروردین 1391, 01:21 صبح
ممنون بات راهنمایی
آیا لینکی یا نمونه ای یا هرچی که بیشتر بتونم اطلاعات به دست بیارم دارید؟

mansour01
شنبه 26 فروردین 1391, 20:35 عصر
میشه بیشتر راجع به این توضیح بدی؟
درود
شما یک سیستم آموزشی با رمزنگاری بالا و ... به آقای بد میفروشید .
آقای بد ! {یا بهتر هست بگم مریض } نرم افزار آموزشی رو نصب می کنه و از آنچه که در مونیتور میبینه رکورد صدا و تصویر میگیره و بعد کراپ و ادیت میکنه . عملا کاری که با drm می کنند ، یکبار می خرید و هزاران بار پخش می کنید .
در صورتی که هزاران راه برای شناسایی و جلوگیری از رکورد قرار بدید ، برنامه رو در مجازی ساز سیستم عامل نصب میکنه و از اونجا اقدام به رکورد صدا و تصویر میکنه . به همین راحتی ! متاسفانه !

ممنون بات راهنمایی
آیا لینکی یا نمونه ای یا هرچی که بیشتر بتونم اطلاعات به دست بیارم دارید؟

http://www.w3.org/Graphics/JPEG/
www.alexander-noe.com/video/documentation/avi.pdf
http://support.microsoft.com/kb/65122

خواندن این مطلب هم خالی از لطف نیست :

http://www.abs-comptech.com/home/headlines/news/forensics-tool-finds-headerless-encrypted-files

alpina
یک شنبه 27 فروردین 1391, 01:40 صبح
[/URL]جناب [URL="http://barnamenevis.org/member.php?45744-mansour01"]mansour01 (http://barnamenevis.org/member.php?45744-mansour01)
این نکته رو بگم که رکورد فیلمها مشکل من نیست.در واقع فیلمهای من طوری هست که کپچر اون به درد کسی نمیخوره.
جلوگیری از کپی کردن اصل اونها واسم بسیار با اهمیته

mansour01
دوشنبه 28 فروردین 1391, 20:11 عصر
[/URL]جناب [URL="http://barnamenevis.org/member.php?45744-mansour01"]mansour01 (http://barnamenevis.org/member.php?45744-mansour01)
این نکته رو بگم که رکورد فیلمها مشکل من نیست.در واقع فیلمهای من طوری هست که کپچر اون به درد کسی نمیخوره.
جلوگیری از کپی کردن اصل اونها واسم بسیار با اهمیته
خب در اینصورت جای نگرانی زیادی نیست ، می توانید رمزنگاری هدر که دوستمان پیشنهاد دادند و حتی هدرلس کردن و ... را بکار بگیرید . قطعه قطعه کردن مدیا هم یکی دیگر از مزایا در تسریع کار رمزنگاری و همینطور دردسر انداختن شخص کپی کننده هست . در نهایت هیچ چیز غیر ممکن نیست {در حیطه رایانه} فقط می توان کار را در نهایت سختی قرار داد .
موفق باشید

alpina
سه شنبه 29 فروردین 1391, 11:38 صبح
بسيار ممنون از توجه شما
اين روش رو بررسي ميكنم.اگه مشكلي بود باز مزاحم دوستان خواهم شد