PDA

View Full Version : سوال: راهنمایی برای انجام پروژه تلفن بانک

morteza271
سه شنبه 16 اسفند 1390, 15:11 عصر
سلام دوستان.

من میخوام یه پروژه خیلی ساده با عنوان تلفن بانک بنویسم.
به این صورت که مشتری زنگ بزنه و با وارد کردن شماره حساب خود سیستم مبلغ موجودی مشتری را برای او بخواند.

حالا میخوام ببینم برای انجام این پروژه نیاز به چه قطعات سخت افزاری دارم؟چه چیزهایی باید بخرم؟(اگه با قیمت بگین بهتره!)
با تشکر از دوستان عزیز.

morteza271
سه شنبه 16 اسفند 1390, 17:35 عصر
دوستان کمک کنید دیگه!
چند وقته احساس میکنم به سوال ها دیر جواب داده میشه! (حالا یا اعضای سایت کم شدن و یا اینکه دوستان لطف نمیکنن و وقت نمیذارن!!)

از دوستان عزیز کسی اگه در این مورد میتونه منو راهنمایی کنه ممنون میشم.
با تشکر

mossaferin
سه شنبه 16 اسفند 1390, 18:28 عصر
سلام
روی سیستم های TONE ، صدا هایی که موقع شماره گیری بگوش میرسه ، به کد های DTMF (http://en.wikipedia.org/wiki/Dual-tone_multi-frequency_signaling) معروفن

1- تهیه مودم هایی که DTMF Decoder دارن ( که الان تمام مودم های تو بازار دارن ) و استفاده از دستوراتش برای تشخیص شماره های گرفته شده روی خط تلفن
2- اتصال خط تلفن به کارت صدای کامپیوتر با استفاده از تجهیزات جداکننده صدا از خط تلفن ( نمیدونم چیزی آماده تو بازار هست یا نه ، ولی کار سختی نیست ) و پردازش صدای کدهای DTMF
3- اتصال سخت افزار جانبی روی خط تلفن و تشخیص کدهای DTMF و انتقال (از طریق سریال و یا ...) به کامپیوتر

موفق باشی

morteza271
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 16:23 عصر
ممنونم دوست عزيز.

ميشه اسم اين دستگاه ها رو بگين؟من نميدونم چيه؟
در مورد كدنويسي همين پرو‍ژه اي كه گفتم به نظرتون چه طوريه؟
چقد زمان نياز داره؟

از بقيه دوستان كسي نيست كمك كنه و اطلاعاتي در اين مورد (تجهيزات سخت افزاري لازم و كد) كمك كنه؟

با تشكر

kimm66
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 12:24 عصر
شما بایستی تلفن گویا بنویسی.یه جستجو بکن مطالب خوبی پیدا می کنی