PDA

View Full Version : آیا برای هر گزارش نیازمند ساخت یک دیتا ست هستیم؟؟

sanaz.dadkhah
سه شنبه 16 اسفند 1390, 17:36 عصر
سلام
دوستان من میخواهم که برای ی برنامه است حدود 20 تا گزارش طراحی کنم من مطالب آموزشی را خوندم و کار کردم اما این اموزش ها برای هر گزارشی یک دیتا ست می ساخت و بعد میش که فیلد ها را از داخل آن به ریپورت منتقل کرد
1-حالا می خواهم بدونم که چطور با کد نویسی میشه همون فیلد ها را بایند کرد یعنی من ی دیتا ست با کد نویسی تعریف کنم و با دستورات مناسب table های مورد نیازم را پر کنم و سپس به روی ریپورتم فیلد های unbind‌بگذارم و بعد با کد نویسی آن فیلد ها را بایند کنم؟؟؟
2-آیا این روش روش مناسبی است ؟؟ اگر نیست لطفا راهنمایی کنید
مرسی:لبخندساده:

abcd_a
سه شنبه 16 اسفند 1390, 19:01 عصر
از همون دیتاستی که داری می تونی برای همه گزارها استفاده کنی فقط جدولهای را که می خوای بهش اضافه کن

sanaz.dadkhah
سه شنبه 16 اسفند 1390, 20:12 عصر
میشه بگین چظوری فیلد هام را دستی بایند کنم؟؟

barnamenevisforme
سه شنبه 16 اسفند 1390, 23:51 عصر
سلام
سوال دومتون با اولی متناقضه.
بالاخره شما میخواید بدونید چطور databinding رو به صورت دستی انجام بدین،یا با کد نویسی؟

Hybrid
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 00:10 صبح
سلام ، دوست عزیز اصلا لازم نیست که از 20 تا dataset استفاده کنین... 1 dataset کفایت میکنه ، شما باید جداول مورد نظر و فیلدهارو که نمونه ای ازشون داخل dataset هست رو پر کنین و به عنوان منبع داده به کریستال معرفی کنین.

sanaz.dadkhah
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 22:52 عصر
سلام ، دوست عزیز اصلا لازم نیست که از 20 تا dataset استفاده کنین... 1 dataset کفایت میکنه ، شما باید جداول مورد نظر و فیلدهارو که نمونه ای ازشون داخل dataset هست رو پر کنین و به عنوان منبع داده به کریستال معرفی کنین.

1-خوب دوست عزیز ایت تو سرعت تاثیر نمیکذاره؟؟
2-من ی دیتا ست داشته یاشم که همیشه پر یاشه؟؟؟
3-میشه روش اصولی مثال برای گرفتن گزارشات ی فروشگاه را بگید سرعت ی کم مهمه
آیا باید ی دیتا ست داشته باشم؟
ایا دست پرش کنم؟

barnamenevisforme
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 07:17 صبح
سلام
بعد از اینکه شما datasource (از منوی data)خودتون رو مشخص کردید.در بخش datasources روی dataset کلیک راست کنید.گزینه edit in dataset designer رو انتخاب کنید.تمامی جداول dataset نمایان میشه.هر کدوم از جدولا رو که واسش میخوای گزارش تهیه کنی رو انتخاب کن.پایین جدول جایی که نوشته tableadapter راست کلیک کن و گزینه addquery رو انتخاب کن.بعدشم که میتونی از query builder استفاده کنی.این از نحوه ساختن query. بعد همه این کارها تغییرات رو ذخیره میکنی.
حالا توی گزارش فیلد های جدول مورد نظرت رو drag and drop کن.از هر کدوم از queryهای مد نظرت استفاده کن.اگه نگران پر بودن dataset هستی قبل از پر کردن clearebeforefill رو واسش اعمال کن.فقط توجه داشته باشید که به ازای هر گزارش فقط میشه از اطلاعات یه جدول استفاده کنی.اگه جدول مورد نظرت توی dataset وجود نداره یه جای خالی توی datasetdesigner کلیک راست کن و گزینه addnewtableadapter رو انتخاب کن.جدولای مورد نیازت رو اضافه کن.واسشون query بساز و ازشون استفاده کن.
پیروز باشید.