PDA

View Full Version : سوال: چت با کاربران

tahoma
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 09:18 صبح
با سلام من روی یک پروژه asp.net کار میکنم که در آن کاربران ثبت نام کرده اند و صفحه پروفایل شخصی دارند حال می خواهم زمانی که یک کاربر لاگین کرد و به پروفایل یک کاربر دیگر رفت اگر آن کاربر on باشد بتواند با او چت کند یک چت ساده . در این زمینه خیلی سرچ کردم حتی تاپیک های این انجمن را هم دیدم اما همه آن ها شبیه به اتاق گفتگو هاست که کاربران pm میگذارند و همه مشاهده می کنند من می خواهم فقط دو کاربرعضو که هر دوonهستند بتوانند با هم گفتگو کنند مانند فیس بوک .باتشکر پیشاپیش از کلیه دوستانی که کمک می کنند

mahmood1000
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 12:52 عصر
به این لینک مراجعه کن

http://barnamenevis.org/showthread.php?325343-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%DA%86%D8%AA-%D9%85%D8%AB%D9%84-facebook&highlight=chat

mahmood_4246
چهارشنبه 17 اسفند 1390, 15:15 عصر
اگه شما تونستی باهاش کار کنی برای ما هم بذار

tahoma
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 09:40 صبح
من خیلی سرچ کردم اما بیشتر نمونه هایی که بودند تالار گفتگو ایجاد میکردند در صورتی که من میخواهم یک چت دو نفره داشته باشم و فقط دو کاربر عضو که on هستند بتوانن با هم چت کنند.

Alfred188
پنج شنبه 18 اسفند 1390, 17:56 عصر
من خیلی سرچ کردم اما بیشتر نمونه هایی که بودند تالار گفتگو ایجاد میکردند در صورتی که من میخواهم یک چت دو نفره داشته باشم و فقط دو کاربر عضو که on هستند بتوانن با هم چت کنند.

سلام، خوب مي تونيد از يه سري از قابليت هاش استفاده كنيد. خودم وقت نداشتم اگه برسم امشب روش كار مي كنم و سعي مي كنم يه چيز خوب ازش در بيارم و اينجا قرار بدم.
موفق باشيد

Alfred188
جمعه 19 اسفند 1390, 22:04 عصر
سلام، خوب مي تونيد از يه سري از قابليت هاش استفاده كنيد. خودم وقت نداشتم اگه برسم امشب روش كار مي كنم و سعي مي كنم يه چيز خوب ازش در بيارم و اينجا قرار بدم.
موفق باشيد

سلام، بیشتر از اونی که فکر می کردم طول کشید (کل جمعم رو گرفت). یه مشکلی تو سرعت دارم، انشا الله بزودی حلش می کنم :لبخندساده:

tahoma
شنبه 20 اسفند 1390, 10:06 صبح
البته من هم یه موردی را پیدا کردم که جواب دادلینکش را میگذارم. یه مشکلی که داشت که موقع buildگرفتن از پروزه خطا میداد که راه حل اون خطا را هم پیدا کردم و یه جورایی درست شد البته هنوز آپلودش نکردم اما روی لوکال که جواب میده برای چک کردنش می تونیم آدرس را روی سیستم خودمون در دو تا browser باز کنیم و با دو تا نام کاربری وارد بشیم و چت کنیم .جواب میده.لینکش اینه (http://www.codeproject.com/Articles/8307/Simple-Chat-Application-in-ASP-NET)
راه حلش هم اینه که بعد از این که پروژه را به iisمعرفی کردیم و ان را در ویژوال باز کردیم در solution explorer روی نام پروژه راست کلیک میکنیم و remove یعنی پروژه را حذف می کنیم و بعد دومرتبه در solutionexplorer راست کلیک می کنیم و گزینه addو گزینه add exiting project را انتخاب میکنیم در پنجره باز شده از browse همین پروژه را دومرتبه انتخاب میکنیم بعد یک پنجره باز میشه حالت ویزاردی همه گزینه ها را next میزنیم و finish حال پروژه به یک صورت دیگه باز میشه و میتونیم اجراشو ببینیم.مشکلی که پروژه داره به خاطر فایل global.asax هستش که با روشی که گفتم حل میشه.

Alfred188
شنبه 20 اسفند 1390, 23:41 عصر
دوباره سلام، شکر به یه جایی رسوندمش، البته هنوز کار داره
یه نگاه بندازید، نظرتون رو هم بگید
http://game.moe-bs.com/
اگه پیشنهادی هم دارید خوشحال می شم بخونم :لبخندساده:

tahoma
یک شنبه 21 اسفند 1390, 12:28 عصر
سلام مجدد برای ورود به سایت و عضویت در سایت مشکل وجود دارد من هر کاری کردم نتونستم عضو بشم با ورود هر حرف چیزی ثبت نمیشد و کلا نتونستم عضو بشم .متوجه نشدم در سایت شما فقط بازی منچ آنلاین وجود دارد یا امکان چت هم وجود دارد ؟و از کجا می تونیم چت داشته باشیم.من روی پروژه ای که لینکشو گذاشتم کار کردم اما مشکلی که داره اینه که وقتی یک کاربر با یک کاربر دیگه چت میکنه پنجره گفتگو مدام refresh میشه حتی وقتی که پیام همدیگرو می خونند این مشکل را چجوری میشه رفع کرد؟

Alfred188
یک شنبه 21 اسفند 1390, 13:26 عصر
سلام مجدد برای ورود به سایت و عضویت در سایت مشکل وجود دارد من هر کاری کردم نتونستم عضو بشم با ورود هر حرف چیزی ثبت نمیشد و کلا نتونستم عضو بشم .متوجه نشدم در سایت شما فقط بازی منچ آنلاین وجود دارد یا امکان چت هم وجود دارد ؟و از کجا می تونیم چت داشته باشیم.من روی پروژه ای که لینکشو گذاشتم کار کردم اما مشکلی که داره اینه که وقتی یک کاربر با یک کاربر دیگه چت میکنه پنجره گفتگو مدام refresh میشه حتی وقتی که پیام همدیگرو می خونند این مشکل را چجوری میشه رفع کرد؟

شرمنده، اینقدر خسته بودم یادم رفت همه چیزو چک کنم.
الان مشکلی برای ثبت نام وجود نداره.
وقتی login کردید اگه کس دیگه ای تو لیست online user (پایین سمت چپ) باشه می تونید باهاش چت کنید
برای بازی هم فعلا فقط منچ هست که باید از قبل با دوستاتون هماهنگ می کردین، ولی الان که ایت قسمت چت اضافه شده می شه با کسایی که on هستن قرار گذاشت